rph kumpulan 7 - stensilan dan capan
DESCRIPTION
Rph Kumpulan 7 - Stensilan Dan CapanTRANSCRIPT
RPH : 1 MimgguMata PelajaranPendidikan Seni Visual Masa10.00 11.00 pagi
Kelas6 RajawaliTema dan TajukAlam Semula Jadi
ModulMembuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan
Standard Pembelajaran2.1 Persepsi Estetik2.2 Aplikasi Seni2.3 Ekspresi Kreatif2.4 Apresiasi Seni
Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran murid dapat;1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.2. Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media.3. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.4. Mempamerkan karya renjisan dan percikan yang dihasilkan.
Aktiviti PdP1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.2. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan teknik stensilan dan capan.i) Menyusun batang pokok pada kertas lukisanii) Teknik stensilan digunakan untuk menghasilkan gambar pokok bungaiii) Teknik capan digunakan untuk membuat corak anak ayam3. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.4. Murid mempamerkan dan membentangkan hasil karya.
EMKKreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)
BBBKertas lukisan, batang pokok bungan, warna air, gunting, berus, palet
Penilaian PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan
Refleksi_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan dan pembentangan
RPH : Mimggu PertamaMata PelajaranPendidikan Seni Visual Masa10.00 11.00 pagi
Kelas6 RajawaliTema dan TajukAlam Semula Jadi
ModulMembuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan
Standard Pembelajaran2.1 Persepsi Estetik2.2 Aplikasi Seni2.3 Ekspresi Kreatif
Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran murid dapat;1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual.2. Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media.3. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.
Aktiviti PdP1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.2. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan teknik stensilan dan capan.i) Membuat gambar pokok bunga pada kad manilaii) Gunting gambar pokok bunga pada kad manila dengan teliti3. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.
EMKKreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)
BBBKertas lukisan, kad manila, gunting
Penilaian PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan tiga Standard Kandungan
Refleksi_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan dan pembentangan
RPH : Mimggu KeduaMata PelajaranPendidikan Seni Visual Masa10.00 11.00 pagi
Kelas6 RajawaliTema dan TajukAlam Semula Jadi
ModulMembuat Corak dan Rekaan Renjisan dan Percikan
Standard Pembelajaran2.3 Ekspresi Kreatif2.4 Apresiasi Seni
Objektif PembelajaranDi akhir pengajaran murid dapat;1. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.2. Mempamerkan karya renjisan dan percikan yang dihasilkan.
Aktiviti PdP1. Guru berbincang dengan murid tentang pelajaran pada minggu lepas.2. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta minda bulatan.3. Guru berbincang dengan murid tentang cara menghasilkan karya berasaskan gabungan teknik stensilan dan capan.i) Letakkan gambar pokok bunga pada kertas lukisanii) Teknik stensilan digunakan untuk menghasilkan gambar pokok bungaiii) Teknik capan digunakan untuk membuat corak anak ayam4. Murid menjalankan aktiviti penghasilan karya.5. Murid mempamerkan dan membentangkan hasil karya.
EMKKreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (menghasilkan produk)
BBBKertas lukisan, batang pokok bungan, warna air, berus, palet
Penilaian PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan
Refleksi_______ murid mencapai objektif dan _______ murid perlu dibimbing dalam penghasilan dan pembentangan