rph bm thn 2 m5

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA Mata Pelajaran dan Kelas: Bahasa Malaysia Tahun 2 Tema/Tajuk: Sihat dan Bersih Masa: 7.40 pagi – 8.10 pagi Standard Pembelajaran: 4.1 Menyebut dan memahami unsur seni dalam lagu melalui nyanyian secara didik hibur. 4.3 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan dengan kreatif melalui lakonan secara didik hibur. 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata dengan betul mengikut konteks. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; memahami perkataan dalam seni kata lagu melalui nyanyian dan gerak laku secara didik hibur. memahami dan menggunakan kata kerja tunggal dengan betul mengikut konteks. mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul dan jelas tentang sesuatu perkara serta menggunakan bahasa badan dengan kreatif melalui lakonan secara didik hibur. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Murid diberi penerangan tentang maksud dan penggunaan kata kerja tunggal. Guru mempamerkan seni lagu kemudian mengajar murid membaca dan menyanyi bersama-sama. Guru dan murid berbincang tentang kata kerja yang terdapat dalam seni lagu. Murid dibimbing untuk menyanyi dan menggunakan bahasa badan sambil menggunakan alat-alatan yang disediakan

Upload: mzmjx

Post on 21-Nov-2015

233 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANBAHASA MALAYSIAMata Pelajaran dan Kelas:Bahasa Malaysia Tahun 2

Tema/Tajuk:Sihat dan Bersih

Masa:7.40 pagi 8.10 pagi

Standard Pembelajaran:4.1 Menyebut dan memahami unsur seni dalam lagu melalui nyanyian secara didik hibur.4.3 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan dengan kreatif melalui lakonan secara didik hibur.5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata dengan betul mengikut konteks.

Objektif Pembelajaran:Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;1.memahami perkataan dalam seni kata lagu melalui nyanyian dan gerak laku secara didik hibur.2.memahami dan menggunakan kata kerja tunggal dengan betul mengikut konteks.3.mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul dan jelas tentang sesuatu perkara serta menggunakan bahasa badan dengan kreatif melalui lakonan secara didik hibur.

Aktiviti pengajarandan pembelajaran:1.Murid diberi penerangan tentang maksud dan penggunaan kata kerja tunggal.2.Guru mempamerkan seni lagu kemudian mengajar murid membaca dan menyanyi bersama-sama.3.Guru dan murid berbincang tentang kata kerja yang terdapat dalam seni lagu.4.Murid dibimbing untuk menyanyi dan menggunakan bahasa badan sambil menggunakan alat-alatan yang disediakan5.Murid menghuraikan kata kerja tunggal yang lain.6.Murid memadankan kata kerja yang betul berpandukan kad gambar.

ElemenMerentas Kurikulum (EMK):Ilmu- Kesihatan, kebersihanNilai Murni tolong-menolong,bertanggungjawab, kerajinanKBT- kreativiti dan inovasi, menjanakan idea

Bahan Bantu Belajar:kad gambar, lembaran kerja, seni lagu, alat-alat (mop, pencedok, berus, kain buruk, baldi)

Penilaian Pengajarandan Pembelajaran:1.murid dapat memahami dan menggunakan kata kerja yang betul.2. murid dapat mengeja dan membaca kata kerja berdasarkan gambar yang ditunjukkan.

Refleksi:

2 daripada 8 murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran dan akan diberi aktiviti pemulihan. Bagi yang dapat mencapai objektif pembelajaran akan diberi latihan pengukuhan