rph akidah kump 2

2
Minggu : 1 Tarikh : 06 Januari 2016 Kelas : 6 Cerdik Masa : 9.00 – 10.00 pagi (60 minit) Bidang : Akidah Kehadiran : 23 / 25 Standard kandungan : 3.1 meyakini dan membuktikan Allah Bersifat Sama’ Standard Pembelajaran : 3.1.1 menerangkan pengertian Allah bersifat sama’ 3.1.2 menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ dan ertinya 3.1.3 menjelaskan maksud meyakini Allah bersifat sama’ melalui dalil aqli Objektif : Selepas proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menerangkan pengertian Allah bersifat sama’ dengan tepat selepas sesi soal jawab. 2. Menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ serta pengertiannya dengan betul selepas aktiviti bacaan. 3. Menjelaskan maksud meyakini Allah bersifat sama’ melalui dalil aqli setelah sesi perbincangan. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran : 1. Murid meneliti gambar-gambar binatang serta jenis bunyi yang dikeluarkannya dan bersoal jawab dengan guru berkaitan suara binatang yang tidak dapat didengar oleh pendengaran manusia. 2. Murid mendengar penerangan guru tentang pengertian Allah bersifat sama’. 3. Murid menerangkan semula pengertian Allah bersifat sama’. 4. Murid membaca dalil naqli Allah bersifat sama’ secara kelas dan berkumpulan. 5. Murid menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ kepada rakan secara berpasangan.

Upload: rushdan-mat

Post on 10-Jul-2016

45 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

N

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Akidah Kump 2

Minggu : 1

Tarikh : 06 Januari 2016

Kelas : 6 Cerdik

Masa : 9.00 – 10.00 pagi (60 minit)

Bidang : Akidah

Kehadiran : 23 / 25

Standard kandungan :

3.1 meyakini dan membuktikan Allah Bersifat Sama’

Standard Pembelajaran :

3.1.1 menerangkan pengertian Allah bersifat sama’

3.1.2 menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ dan ertinya

3.1.3 menjelaskan maksud meyakini Allah bersifat sama’ melalui dalil aqli

Objektif :

Selepas proses pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Menerangkan pengertian Allah bersifat sama’ dengan tepat selepas sesi soal jawab.2. Menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ serta pengertiannya dengan betul

selepas aktiviti bacaan.3. Menjelaskan maksud meyakini Allah bersifat sama’ melalui dalil aqli setelah sesi

perbincangan.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran :

1. Murid meneliti gambar-gambar binatang serta jenis bunyi yang dikeluarkannya dan bersoal jawab dengan guru berkaitan suara binatang yang tidak dapat didengar oleh pendengaran manusia.

2. Murid mendengar penerangan guru tentang pengertian Allah bersifat sama’.3. Murid menerangkan semula pengertian Allah bersifat sama’.4. Murid membaca dalil naqli Allah bersifat sama’ secara kelas dan berkumpulan.5. Murid menerangkan dalil naqli Allah bersifat sama’ kepada rakan secara

berpasangan.6. Murid dibahagikan beberapa kumpulan. Setiap kumpulan diminta berbincang

tentang dalil aqli Allah bersifat sama’.7. Murid membentangkan hasil perbincangan maksud meyakini Allah bersifat sama’

mengikut kumpulan masing-masing.8. Murid membuat rumusan dengan bimbingan guru.

E.M.K

(EK1) 1.8 : kesanggupan belajar daripada kesilapan

(EK1) 1.9 : berkeupayaan memimpin

TMK : penggunaan DLP

Page 2: Rph Akidah Kump 2

Mata pelajaran : Sains

Bahan Bantu Belajar: slaid

Pentaksiran :

1. Menerangkan pengertian sama’2. Bacaan dalil naqli dan penerangan pengertiannya3. Penerangan tentang maksud meyakini Allah bersifat sama’

Impak / refleski :