rph 2

4
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA CINA TEMA TAHUN 2 Cemerlang TAJUK MASA STANDARD PEMBELAJARAN OBJEKTIF Pada akhir pengajaran, murid dapat: 1) Membina ayat ringkas berdasarkan gambar dengan bantuan konsep 5H1W. 2) Memahami gambar yang diteliti. AKTIVITI SET INDUKSI: 1. Guru menayang tanyangan video berkaitan dengan kasih sayang. LANGKAH 1: 1. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan. 2. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid. 3. Murid meneliti gambar yang diedar oleh guru. 4. Guru memberi arahan . LANGKAH 2: 1. Guru minta murid menyebut siapa watak dalam gambar tersebut. 2. Murid diminta menyatakan bagaimana menghubungi kakak yang berada di tempat yang jauh. 3. Murid diminta memberi alasan sebabnya memilih cara untuk menghubungi kakak yang berada di luar negara. 4. Murid menulis jawapan pada jadual yang disediakan oleh guru 5. Guru membetulkan kesilapan murid LANGKAH 3: 1. Murid diminta menulis ayat yang lengkap. 2. Guru mengutip hasil perbincangan murid. PENUTUP: Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini. PENGISIAN KURIKULUM Ilmu : Pendidikan Moral Nilai : kasih sayang EMK - BCB : Sumbang saran/perbincangan TMK : Video BAHAN BANTU Lembaran kerja murid

Upload: ngetngoliew

Post on 08-Dec-2015

24 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

RPH Membina ayat

TRANSCRIPT

Page 1: rph 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA CINA

TEMA

TAHUN 2 Cemerlang

TAJUK

MASA

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF

Pada akhir pengajaran, murid dapat:

1) Membina ayat ringkas berdasarkan gambar dengan bantuan konsep 5H1W.

2) Memahami gambar yang diteliti.

AKTIVITI

SET INDUKSI:

1. Guru menayang tanyangan video berkaitan dengan kasih sayang.

LANGKAH 1:

1. Murid dibahagikan kepada empat kumpulan.

2. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.

3. Murid meneliti gambar yang diedar oleh guru.

4. Guru memberi arahan .

LANGKAH 2:

1. Guru minta murid menyebut siapa watak dalam gambar tersebut.

2. Murid diminta menyatakan bagaimana menghubungi kakak yang berada di tempat yang jauh.

3. Murid diminta memberi alasan sebabnya memilih cara untuk menghubungi kakak yang berada di luar negara.

4. Murid menulis jawapan pada jadual yang disediakan oleh guru

5. Guru membetulkan kesilapan murid

LANGKAH 3:

1. Murid diminta menulis ayat yang lengkap.

2. Guru mengutip hasil perbincangan murid.

PENUTUP:

Guru merumuskan isi pelajaran pada hari ini.

PENGISIAN KURIKULUM

Ilmu : Pendidikan Moral

Nilai : kasih sayang

EMK -

BCB : Sumbang saran/perbincangan

TMK : Video

Page 2: rph 2

BAHAN BANTU BELAJAR

Lembaran kerja murid

PENTAKSIRAN Membina ayat yang relevan berdasarkan gambar.

REFLEKSI

Page 3: rph 2

Lampiran

谁是主角

谁在远方

要选哪种方法

联络远方的她

为什么

Page 4: rph 2