rancangan pengajaran harian_minggu 20

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 4 Mata Pelajaran Kelas Sejarah (minggu 20) 4 Bestari Tema Tajuk Sejarah Awal Negara Kerajaan Melayu Awal Masa 7.30 pagi – 8.00 pagi Fokus Elemen Kewarganegaraa n dan Nilai sivik Standard Kandungan: 4.1 Kedudukan kerajaan-kerajaan Melayu Awal Standard Pembelajaran: 4.1.4 Menyatakan aktiviti berasaskan laut dalam kerajaan-kerajaan Melayu. K4.1.7 Menyatakan kepentingan menghargai kemakmuran Negara. Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid akan dapat: 1. Menyenaraikan aktiviti berasaskan laut 2. Mengenal pasti alatan yang digunakan dalam aktiviti laut Aktiviti pengajaran dan pembelajaran KPS 1. Guru menayangkan video berkaitan aktiviti berasaskan laut contohnya menjala ikan. 2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang dipaparkan. 3. Guru membuat simulasi berkaitan aktiviti laut 4. Murid diminta meneka simulasi yang telah dilakukan oleh guru. 5. Murid diberi ganjaran jika jawapan yang diberi adalah betul. 6. Murid menjawab lembaran kerja yang diberikan oleh guru. Imaginasi dan Empati EMK ICT Bahan Bantu Belajar Laptop, video dan lembaran kerja Penilaian Soal jawab lisan dan simulasi

Upload: jba0055

Post on 05-Sep-2015

223 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANSEJARAH TAHUN 4Mata PelajaranKelasSejarah (minggu 20)4 Bestari

Tema TajukSejarah Awal NegaraKerajaan Melayu Awal

Masa7.30 pagi 8.00 pagi

Fokus

Elemen Kewarganegaraan dan Nilai sivikStandard Kandungan:4.1 Kedudukan kerajaan-kerajaan Melayu Awal

Standard Pembelajaran:4.1.4 Menyatakan aktiviti berasaskan laut dalam kerajaan-kerajaan Melayu.K4.1.7 Menyatakan kepentingan menghargai kemakmuran Negara.

ObjektifPada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid akan dapat:1. Menyenaraikan aktiviti berasaskan laut2. Mengenal pasti alatan yang digunakan dalam aktiviti laut

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran

KPS

1. Guru menayangkan video berkaitan aktiviti berasaskan laut contohnya menjala ikan.2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang dipaparkan.3. Guru membuat simulasi berkaitan aktiviti laut4. Murid diminta meneka simulasi yang telah dilakukan oleh guru.5. Murid diberi ganjaran jika jawapan yang diberi adalah betul.6. Murid menjawab lembaran kerja yang diberikan oleh guru.

Imaginasi dan Empati

EMKICT

Bahan Bantu BelajarLaptop, video dan lembaran kerja

Penilaian Pengajaran dan PembelajaranSoal jawab lisan dan simulasi

Refleksi20 daripada 30 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran. Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan. Murid yang telah menguasai akan dieri latian pengayaan.