kumpulan (samarahan)

14
NAMA AHLI KUMPULAN 1.ENCIK KO CHEE MENG 2.PUAN DAYANG ROSIAH BT AWANG KELAMI 3.PUAN NORLIDA BT SIRAT

Upload: ammarmukmin

Post on 07-Oct-2015

18 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Kumpulan (Samarahan)

TRANSCRIPT

  • NAMA AHLI KUMPULAN

    ENCIK KO CHEE MENGPUAN DAYANG ROSIAH BT AWANG KELAMIPUAN NORLIDA BT SIRAT

  • RPH SATU MINGGU EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN

  • CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUALMasa: 60 MINITKelas : 4 ARIF Modul : 1 (MENGGAMBAR - CATAN) Tema dan Tajuk : ALAM SEMULAJADI / RAMA-RAMA TERBANG TINGGI

    STANDARD PEMBELAJARAN1.1 Persepsi Estetik1.1.1 Unsur Seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.31.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1 1.1.2.2 1.1.2.31.2 Aplikasi Seni1.2.1 1.2.1.1 1.2.1.2

    1.2.2 1.2.2.11.3 Ekspresi Kreatif1.3.11.3.21.3.31.4 Apresiasi Seni1.4.11.4.21.4.3

    OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pembelajaran murid dapat.Mengenal, memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat dalam membuat catan.Menghasilkan gambar rama-rama terbang tinggi daripada teknik catan.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

    AKTIVITI PDPGuru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa visual (EK1)Guru menunujuk cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik catan.( EK4)Murid menghasilkan gambar menggunakan teknik catan. (EK1)(EK2)(EK3)Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. EK5)

    EMKKreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1 - EK5)

    PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan 4 standard kandungan.

    BAHAN BANTU BELAJARContoh Paparan slaid, Kertas Lukisan, Warna Air, Palet dan Berus lukisan

    REFLEKSI36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

  • RPH DUA MINGGU MINGGU PERTAMA DUA STANDARD PEMBELAJARAN

  • CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUALMasa: 60 MINITKelas : 4 ARIF Modul : 1 (MENGGAMBAR - CATAN) ) Tema dan Tajuk : ALAM SEMULAJADI / RAMA-RAMA TERBANG TINGGI

    STANDARD PEMBELAJARAN1.1 Persepsi Estetik1.1.1 Unsur Seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.31.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1 1.1.2.2 1.1.2.31.2 Aplikasi Seni1.2.1 1.2.1.1 1.2.1.2

    1.2.2 1.2.2.1

    OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pembelajaran murid dapat.Mengenal, memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat catan.Memulakan proses menghasilkan gambar dengan menggunakan teknik catan.

    AKTIVITI PdPGuru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa visual (EK 1)Guru menunujuk cara menghasilkan gambar dengan mengaplikasikan teknik catan.( EK 4)Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses catan untuk menghasilkan gambar.

    EMKKreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1, EK4) dan Nilai murni.

    PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan dua standard kandungan.

    BAHAN BANTU BELAJARContoh Paparan slaid, Kertas Lukisan, Warna Air, Palet dan Berus lukisan

    REFLEKSI36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

  • RPH DUA MINGGU MINGGU KEDUA EMPAT STANDARD PEMBELAJARAN

  • CONTOH RANCANGAN PELAJARAN HARIAN : DUNIA SENI VISUAL (TAHUN 4)MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI VISUALMasa: 60 MINITKelas : 4 ARIF Modul : 1 (MENGGAMBAR / CATAN) Tema dan Tajuk : CATAN / RAMA-RAMA TERBANG TINGGI

    STANDARD PEMBELAJARAN1.3 Ekspresi Kreatif1.3.11.3.21.3.31.4 Apresiasi Seni1.4.11.4.21.4.3

    OBJEKTIF PEMBELAJARANPada akhir pembelajaran murid dapat.Mengenal, memahami, dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat catan.Menghasilkan gambar daripada teknik catan.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

    AKTIVITI PdPGuru mengulangkaji pelajaran pada minggu lepas.(EK 1)Murid menghasilkan gambar menggunakan teknik catan. (EK1)(EK2)(EK3)Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)

    EMKKreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1, EK2, EK3, EK5) dan Nilai Murni.

    PENILAIAN PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat catan berdasarkan dua standard kandungan.

    BAHAN BANTU BELAJARContoh Paparan slaid, Kertas Lukisan, Warna Air, Palet dan Berus lukisan

    REFLEKSI36 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

  • BAHAN BBM

  • LANGKAH LANGKAH HASIL KARYALANGKAH 1.PERSEPSI ESTETIKGURU MENUNJUKKAN CONTOH GAMBAR RAMA-RAMA TERBANG TINGGI.GURU MENUNJUKKAN CONTOH CATAN.GURU MENYATAKAN DEFINISI CATAN.GURU BERSOAL JAWAB TENTANG BAHASA SENI VISUAL YANG ADA PADA CATAN.

    SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG GAMBAR ILLUSTRASI

  • LANGKAH LANGKAH HASIL KARYALANGKAH 2.APLIKASI SENIGURU AKAN MENYATAKAN MEDIA YANG AKAN DIGUNAKAN.GURU MENUNJUK CARA MELAKAR GAMBAR RAMA-RAMA TERBANG TINGGI DENGAN MEMBERIKAN PENEKANAN PADA RUANG DAN IMBANGAN (TIDAK SIMETRI).GURU MENUNJUK CARA MEWARNA LAKARAN DENGAN MENEKANKAN PENGGUNAAN TON WARNA UNTUK MENIMBULKAN BENTUK.GURU MEMINTA MURID MENEROKA MEDIA UNTUK MENGHASILKAN CATAN.

    SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG GAMBAR ILLUSTRASI

  • LANGKAH LANGKAH HASIL KARYALANGKAH 3.EKSPRESI KREATIFMURID MENGHASILKAN CATAN MENGIKUT KREATIVITI MASING-MASING.

    SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG GAMBAR ILLUSTRASI

  • LANGKAH LANGKAH HASIL KARYA

    LANGKAH 4 LANGKAH 5

    SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG

  • LANGKAH LANGKAH HASIL KARYA

    SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK,JABATAN NEGERI PULAU PINANG LANGKAH LANGKAH HASIL KARYALANGKAH 3.Apresiasi SeniMurid mempamerkan karya masing-masing.Murid menceritakan pengalaman sendiri dalam proses penghasilan catan.Murid menceritakan hasil karya sendiri dan juga rakan mereka.

  • SEKIAN TERIMA KASIH

    ***