contoh rph tmk kumpulan 20

3
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN TAHUN 2014 MINGGU: 13 KELAS: 4 PINTAR TARIKH: 18 / 5 / 2014 MATA PELAJARAN TEKNOLOGI MAKLUMAT & KOMUNIKASI TAJUK PAPAN CERITA MASA 8.30 – 9.30 PAGI STANDARD KANDUNGAN 3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak linear STANDARD PEMBELAJARAN 3.1 Melakar papan cerita bagi mengediakan persembahan multimedia interaktif tak linear. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pelajaran, murid dapat: 1. 15 Orang murid dapat melakar papan cerita tentang biodata diri secara kreatif. 2. 5 orang murid dapat melakar papan cerita dengan bimbingan guru. KEMAHIRAN / AKTIVITI Set Induksi: Didik hibur, nyanyian lagu “Sayang Ibu Bapa”. Langkah 1: Guru menunjukkan satu model BBM berkaitan dengan biodata diri cikgu. Langkah 2: Aktiviti soal jawab antara guru dengan murid secara rambang berkaitan dengan biodata diri. Langkah 3: Murid ditunjukkan dengan papan cerita bersaiz A1 dan Murid diberi penerangan ringkas langkah penghasilan. Langkah 4: Murid diberikan sehelai kertas A4 dan diberi arahan langkah penghasilan papan cerita bioada diri masing- masing. Langkah 5: Murid membuat aktiviti secara individu. Langkah 6: Murid membentangkan papan cerita yang telah dihasilkan di hadapan kelas. Langkah 7: Murid diberi teguran dan penambahbaikkan penghasilan papan cerita. ELEMEN MERENTAS 1. Kreativiti dan Inovatif

Upload: siti-hajar

Post on 05-Sep-2015

140 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

TAHUN 2014

MINGGU: 13 KELAS: 4 PINTAR TARIKH: 18 / 5 / 2014MATA PELAJARANTEKNOLOGI MAKLUMAT & KOMUNIKASI

TAJUKPAPAN CERITA

MASA8.30 9.30 PAGI

STANDARD

KANDUNGAN3.0 Membangunkan persembahan multimedia interaktif tak linear

STANDARD

PEMBELAJARAN

3.1 Melakar papan cerita bagi mengediakan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

OBJEKTIF

PEMBELAJARAN

Pada akhir pelajaran, murid dapat:

1. 15 Orang murid dapat melakar papan cerita tentang biodata diri secara kreatif.2. 5 orang murid dapat melakar papan cerita dengan bimbingan guru.

KEMAHIRAN / AKTIVITI

Set Induksi: Didik hibur, nyanyian lagu Sayang Ibu Bapa.Langkah 1: Guru menunjukkan satu model BBM berkaitan dengan

biodata diri cikgu.

Langkah 2: Aktiviti soal jawab antara guru dengan murid secara

rambang berkaitan dengan biodata diri.

Langkah 3: Murid ditunjukkan dengan papan cerita bersaiz A1 dan

Murid diberi penerangan ringkas langkah penghasilan.

Langkah 4: Murid diberikan sehelai kertas A4 dan diberi arahan langkah penghasilan papan cerita bioada diri masing- masing.

Langkah 5: Murid membuat aktiviti secara individu.

Langkah 6: Murid membentangkan papan cerita yang telah dihasilkan

di hadapan kelas.

Langkah 7: Murid diberi teguran dan penambahbaikkan penghasilan

papan cerita.

ELEMEN MERENTAS

KURIKULUM

1. Kreativiti dan Inovatif2. Keusahawanan

BAHAN BANTU

MENGAJAR

1. Model papan cerita bersaiz A1.

2. Muzik lagu Sayang Ibu Bapa

PENILAIAN PENGEJARAN DAN PEMBELAJARAN

TP 1: Menyatakan langkah-langkah pembangunan persembahan

multimedia interaktif tak linear.

TP 2: Menerangkan setiap langkah-langkah pembangunan

persembahan multimedia interaktif tak linear.

REFLEKSI

15 Orang murid dapat melakar papan cerita tentang biodata diri secara kreatif. 5 orang murid dapat melakar papan cerita dengan bimbingan guru.