bab 6,ting 5

2
SMJK Katholik, Jalan 10/3, 46000 Petaling Jaya Sekolah Kluster Kecemerlangan Fasa 5 RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Nama Guru: En.Hardev Mingg u: 17 Tarik h: Hari : Tingkat an: 5 Subje k: Sejara h Kehadi ran Waktu : Masa : Perkara Huraian Catatan Tajuk Pembinaan Negara Bangsa KBAT Analisis Aplikasi Menilai Mencipta Menyelesa ikan Masalah Topik/Sub Topik Pembentukan Malaysia. Hasil Pembelajara n (Dari HSP) Kod sahaja 6.1-Faktor-Faktor Pembentukan Malaysia. Objektif Pembelajara n Pada akhir pelajaran, murid dapat SMART (i).Menyatakan faktor-faktor pembentukan Malaysia. (ii).Menyatakan reaksi pembentukan Malaysia dari dalam negeri dan luar negeri. Kriteria Kejayaan Murid berjaya sekiranya berupaya SMART (i).Menyatakan faktor-faktor pembentukan Malaysia . (ii).Menyatakan reaksi pembentukan Malaysia dari dalam negeri dan luar negeri. AKTIVITI Berpusatkan Pelajar Set Induksi Guru menjelaskan kepada murid tentang pembentukan Malaysia. Kemahiran MP * (Abab Ke-21) Menden gar Bertut ur Membac a Menuli s Aktiviti Utama i.Murid membuat perbincangan tentang pembentukan Malaysia. ii.Murid mengemuklakan pendapat tentang pembentukan Malaysia. iii iv Kerja Rumah: Guru memberikan lembaran kerja. Penutupan Guru membuat kesimpulan tentang

Upload: hardev123

Post on 03-Dec-2015

236 views

Category:

Documents


2 download

DESCRIPTION

Pembentukan Negara Bangsa Malaysia.

TRANSCRIPT

Page 1: Bab 6,ting 5

SMJK Katholik, Jalan 10/3, 46000 Petaling JayaSekolah Kluster Kecemerlangan Fasa 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Nama Guru: En.Hardev Minggu: 17 Tarikh: Hari:

Tingkatan: 5 Subjek: Sejarah Kehadiran Waktu: Masa:Perkara Huraian CatatanTajuk Pembinaan Negara Bangsa

KBAT

Analisis

Aplikasi

Menilai

Mencipta

Menyelesaikan Masalah

Topik/Sub Topik Pembentukan Malaysia.

Hasil Pembelajaran(Dari HSP)

Kod sahaja6.1-Faktor-Faktor Pembentukan Malaysia.

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pelajaran, murid dapatSMART(i).Menyatakan faktor-faktor pembentukan Malaysia.(ii).Menyatakan reaksi pembentukan Malaysia dari dalam negeri dan luar negeri.

Kriteria Kejayaan

Murid berjaya sekiranya berupayaSMART(i).Menyatakan faktor-faktor pembentukan Malaysia .(ii).Menyatakan reaksi pembentukan Malaysia dari dalam negeridan luar negeri.

AKTIVITI Berpusatkan PelajarSet Induksi Guru menjelaskan kepada murid tentang pembentukan

Malaysia.Kemahiran MP *(Abab Ke-21)

Mendengar

Bertutur

Membaca

Menulis

Aktiviti Utama i.Murid membuat perbincangan tentang pembentukan Malaysia.ii.Murid mengemuklakan pendapat tentang pembentukan Malaysia.iiiiv

Kerja Rumah: Guru memberikan lembaran kerja.Penutupan Guru membuat kesimpulan tentang pembentukan

Malaysia.

REFLEKSI Penilaian PdP ABM/Nilai:Swipe,Mencontohi