rph
Post on 06-Nov-2015
247 Views
Preview:
DESCRIPTION
TRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 1/2/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.
Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor.
Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.
Choose an item.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 2.1 (i) Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.
Choose an item.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:
1. Guru memaparkan ayat matematik tambah2. Minta murid menganggar3. Murid diterangkan pelbagai kaedah tambah4. Latihan bertulis
5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa
Pendekatan PdP : Kontekstual
Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih
Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).
Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang.Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 25/1/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000
Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.
Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:
1. Guru memaparkan jadual2. Minta murid mengelaskan nombor3. Murid membuat senarai secara bersistem4. Melengkapkan pola nombor yang diberikan5. Latihan bertulis
5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa
Pendekatan PdP : Kontekstual
Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih
Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).
Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang. Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Mata Pelajaran : Matematik Kelas: Tahun 5BTarikh: 25/1/2015Hari: AhadMasa: 10.20 11.20Bidang: Nombor dan operasiTopik: Nombor Bulat hingga 100 000
Standard Kandungan: Murid dibimbing untuk:1.3 Nombor dalam bentuk pola.
Standard Pembelajaran : Murid berupaya untuk 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid arus perdana dapat: 1.3 (i) Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
1.3 (ii) Melengkapkan pola bagi nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran:
1. Guru memaparkan jadual2. Minta murid mengelaskan nombor3. Murid membuat senarai secara bersistem4. Melengkapkan pola nombor yang diberikan5. Latihan bertulis
5. Pentaksiran : Lisan dan bertulis Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Bahasa
Pendekatan PdP : Kontekstual
Bahan Bantu Belajar: Kad nombor, papan putih
Penilaian Pembelajaran dan Pengajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa pdp, perbincangan (lisan) dan bertulis (lembaran kerja).
Refleksi: - Seramai menguasai pembelajaran dan pengajaran. - Jumlah murid yang perlukan bimbingan sejumlah orang. Pembelajaran dan pengajaran ditangguhkan kerana
top related