rphmatematikisipaducecair-120729203031-phpapp02

3
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (Tanpa Program LINUS - Numerasi) Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang Tajuk : Isipadu cecair Masa : 9.00 - 10.00 Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii) Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Mengenal unit mililiter dan liter a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat. b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l. Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan. Bahan Bantu Belajar: Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja. Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan. Refleksi: 3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi bimbingan pada sesi seterusnya.

Upload: mohd-hizami-ab-halim

Post on 24-Jan-2016

224 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

DFFGD

TRANSCRIPT

Page 1: rphmatematikisipaducecair-120729203031-phpapp02

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN(Tanpa Program LINUS - Numerasi)

Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang

Tajuk : Isipadu cecair

Masa : 9.00 - 10.00

Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii)

Objektif Pembelajaran:Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:Mengenal unit mililiter dan litera. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat.b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan

pada silinder penyukat Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.

Bahan Bantu Belajar:Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.

Refleksi:3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi bimbingan pada sesi seterusnya.

Page 2: rphmatematikisipaducecair-120729203031-phpapp02

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN(Berserta Program LINUS - Numerasi)

Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang

Tajuk : Isipadu cecair

Masa : 9.00 – 10.00 (1 jam)

Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii)

Objektif Pembelajaran:Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:Mengenal unit mililiter dan litera. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat.b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:Murid Perdana Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan

pada silinder penyukat Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.

Murid LINUS (Numerasi)1. guru menunjukkan 2 botol (penuh dan kosong) kepada murid.2. murid memperihalkan perbezaan antara kosong dan penuh berdasarkan

pemerhatian mereka3. guru menunjukkan satu botol separuh penuh dan menerangkan bahawa botol itu separuh penuh.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK): Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.

Bahan Bantu Belajar:Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.

Refleksi:3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi bimbingan pada sesi seterusnya.