rph pj thn 3-berlari

7
RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN JASMANI Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani Tarikh : 4 September 2012 Tahun : 3 Mawar Masa : 8.45-9.15 pagi Bilangan murid : 24 orang (12 lelaki, 12 perempuan) Tunjang : Kemahiran Tajuk : Pergerakan Lokomotor (berlari) Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat: Psikomotor : Berlari lurus dan berbelok-belok tanpa skital dan melalui skital sebanyak 2 kali. Kognitif : Menyenaraikan aktiviti-aktiviti pergerakan lokomotor (berlari) Afektif : Menunjukkan kegembiraan dengan riang dan ketawa Sepanjang melakukan aktiviti. Penggabungjalinan : Matematik

Upload: personwithheart

Post on 30-Jul-2015

193 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Pj Thn 3-Berlari

RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN JASMANI

Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani

Tarikh : 4 September 2012

Tahun : 3 Mawar

Masa : 8.45-9.15 pagi

Bilangan murid : 24 orang (12 lelaki, 12 perempuan)

Tunjang : Kemahiran

Tajuk : Pergerakan Lokomotor (berlari)

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat:

Psikomotor : Berlari lurus dan berbelok-belok tanpa skital dan

melalui skital sebanyak 2 kali.

Kognitif : Menyenaraikan aktiviti-aktiviti pergerakan lokomotor

(berlari)

Afektif : Menunjukkan kegembiraan dengan riang dan ketawa

Sepanjang melakukan aktiviti.

Penggabungjalinan : Matematik

Pengetahuan Sedia Ada : Murid-murid pernah berlari dalam kehidupan seharian.

Nilai-nilai murni : Kerjasama, Mematuhi arahan, Memberi perhatian

Kemahiran Generik : Membanding beza cara berlari dengan halangan dan tanpa

halangan.

Page 2: Rph Pj Thn 3-Berlari

Bahagian / Masa

Aktiviti Fokus Pembelajaran / Butiran Mengajar

Pengelolaan /

OrganisasiStrategi /

ABM

Permulaan

(5 minit)

Set induksi

“Belalang

Belatuk”

Murid-murid

berada dalam 2

kumpulan iaitu

Belalang dan

Belatuk.

Murid –murid

dalam kumpulan

Belalang berlari ke

dalam ‘rumah’

mereka apabila

‘Belalang’ di sebut

oleh guru dan

sebaliknya bila

‘Belatuk’ disebut.

Murid yang

Berjaya ditangkap

kumpulan lawan

sebelum

memasuki ‘rumah’

mereka dikira

menjadi ahli

pasukan lawan.

- Murid

bergerak di

dalam

kawasan yang

ditanda

dengan skital.

- Murid

bergerak

mengikut

arahan guru.

ABM : Skital

Perkembangan (12 minit)

1. Berlari ke

sisi

dalam

jarak 2

meter

sebanyak

2 kali.

2. Berlari

lurus dan

Murid berada

dalam 2 kumpulan

dan berada dalam

kumpulan yang

ditetapkan.

Murid diminta

berlari ke sisi

dalam jarak 2

meter sebanyak 2

kali.

Berdiri dengan

keadaan sedia

-Murid berlari

pada jarak

yang

ditandakan

skital dan jarak

yang

ditunjukkan

oleh guru.

-Murid

mendengar

arahan guru.

ABM : Skital

Page 3: Rph Pj Thn 3-Berlari