rph pj t2 (1)

7
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN Mata Pelajaran : Pendidikan Jasmani Tajuk Pengajaran : Melompat Tarikh : 18/10/2014 Masa : 7.30-8.00 pagi Tahun : 1 Biru Standard Kandungan : 1.2.1 Melakukan pergerakan melompat. 2.2.1 Menyatakan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor. 5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmini. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran, murid akan dapat: Berkebolehan melakukan pergerakan melompat dengan lakuan yang betul. Nilai-nilai murni : Berani, yakin diri. EMK : Kreativiti & inovasi BBM : Skital, kad warna dan tali.

Upload: pey-yng-tan

Post on 02-Oct-2015

224 views

Category:

Documents


2 download

DESCRIPTION

66

TRANSCRIPT

RANCANGAN MENGAJAR HARIANMataPelajaran : PendidikanJasmaniTajuk Pengajaran : Melompat Tarikh : 18/10/2014

Masa :7.30-8.00pagi

Tahun : 1 BiruStandard Kandungan : 1.2.1 Melakukan pergerakan melompat.

2.2.1 Menyatakan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.

5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmini.

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran, murid akan dapat:

Berkebolehan melakukan pergerakan melompat dengan

lakuan yang betul.

Nilai-nilaimurni : Berani, yakin diri.EMK : Kreativiti & inovasiBBM : Skital, kad warna dan tali.Perkara/ MasaAktivitiFokus PembelajaranPengelolaan/ Organisasi Catatan

Set Induksi

(3 minit)- Aktiviti regangan- Regangan dari bahagian kepala hingga ke bahagian

kaki.G

PP PP PP PP

PP PP PP PP

Perkembangan(15minit)

Langkah 1Langkah 2Langkah 3Melompat Dan Mendarat

. Melompat mengikut isyarat :depan, belakang, kanan, kiri

Melompat Sungai

1. Melompat dengan kedua-dua belah kaki dan sebelah kaki.

2. Mendarat dengan kedua-dua belah kaki.3. Semasa mendarat lutut difleksi untuk serap daya. 4. Tangan dihayun untuk mendapatkan ketinggian dan jarak.

1.Murid melakukan lompatan dengan mengikut arahan guru2.arahan Lompat ke

-kiri

-kanan

-belakang

-depan

3.ulangan 3 kali percubaan

.1.Murid berdiri dalam barisan panjang.2. Mata pandang depan, rendahkan badan dan lutut, lompat serta menghayunkan tangan.

3. Murid melompat dan mendarat dengan menggunakan kedua-dua belas kaki.

3.Melepasi garis(sungai).

4.3 kali percubaan.

BBM:Skitel, wiselSkitel, wisel

Tali ,skitel, wisel

Kemuncak( 10 minit) Permainan Kecil: Lompat Isyarat1. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.

2. Satu kumpulan akan melakukan aktiviti dan satu kumpulan lagi menjadi

pengadil untuk melihat pergerakan rakan mereka.

3. Guru akan memberikan arahan

Lompat ke... contoh: ke timur, ke barat, ke utara dan sebagainya. Murid

yang gagal mengikut arahan akan dikeluarkan.

4. Kumpulan yang paling sedikit bilangan ahlinya yang dikeluarkan menjadi pemenang.

5. Arahan lisan boleh digantikan dengan

menunjukkan kad berwarna:

biru melompat ke kiri.

hijau melompat ke kanan.

kuning melompat ke depan.

merah melompat ke belakang.

putih - berjalan

dalam kawasan.

Penutup

(2 minit)- Menyejukkan badanPelajar menarik dan menghembus nafas yang diarahkan oleh guru.