rph pemulihan linus 1
DESCRIPTION
Rph pemulihan linus 1TRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Khamis / 22.4.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 8.00 9.00 pagi / B.Melayu (Linus)
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Konstruk 12 ( Keupayaan membaca, memahami dan menulis ayat berdasarkan bahan rangsangan.
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :i) Menyusun perkataan supaya menjadi ayat mudah dengan
betul.ii) Membina dan menulis ayat mudah dengan betul.
5 Aktiviti PDP :i) Guru menulis beberapa ayat mudah di papan hitam, murid
membaca.ii) Murid menyusun kad perkataan supaya menjadi ayat yang
betul.
Contoh : ayam makan Anak beras
iii) Guru menunjukkan beberapa gambar di papan putih dan
merangsang murid untuk bina ayat berdasarkan gambar
yang ditunjukkan.
iv) Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberi.
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar : Buku lembaran kerja
8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan buku lembaran kerja yang diberi
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :Murid dapat membaca petikan yang diberi dengan lancar (Hakimi), dan sederhana lancar ( Hairul nizam dan Faraziya)
1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Khamis / 22.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 2 / 9.00 10.00 / B. Melayu (Linus)
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 7- Membaca, membina dan menulis perkataan berimbuhan
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat membaca dan menulis perkataan brimbuhan dengan betul.
5 Aktiviti PDP :i. Murid membaca perkataan berimbuhan yang ditunjuk guru.ii. Murid membaca dan mengeja perkataan di papan putih. Contoh : bermain, terjatuh, mewangi, melompat,
mencari,
iii. Murid melengkapkan modul linus.
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar : Lembaran kerja dan modul linus
8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi.
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :3 orang murid dapat membaca dan membina ayat berimbuhan dengan betul, manakala 2 orang murid lagi masih lemah dan perlukan bimbingan guru.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Khamis / 22.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 4 / 10.50 11.50 / Matematik ( Pemulihan )
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 12 ( Bentuk Tiga Dimens (3D) )
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, murid dapat :
12.2 Menyatakan ciri-ciri bagi bentuk tiga dimensi12.3 Mengkelaskan bentuk tiga dimensi
5 Aktiviti PDP :
1. Guru menerangkan tentang ciri-ciri bagi bentuk tiga dimensi, iaitu mempunyai sisi, permukaan rata, mempunyai bucu dan permukaan melengkung.2. Murid dapat mengenal ciri-ciri dengan bentuk-bentuk sebenar kon, silinder,piramid dan kubus.3. Murid melengkapkan modul Linus
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :
7 Bahan Bantu Belajar :1. Modul Linus2. Alatan berbentuk 3D
8 Penilaian PDP :1. Menilai murid berdasarkan aktiviti yang dilakukan
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :Murid dapat mengenal ciri-ciri bentuk 3 dimensi dengan betul.*Murid cicir Mohd Nazri b. Rosli
Minggu / Hari / Tarikh :14/ Khamis / 23.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 2 / 11.50 12.50 / Matematik ( Linus )
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 3 Tolak dalam Lingkungan 100
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :
3.1) Menolak sebarang dua nombor tanpa mengumpul semula melibatkan : a) nombor satu digit daripada nombor satu digit..
b) nombor satu digit daripada nombor dua digit. c) nombor dua digit daripada nombor dua digit.
5 Aktiviti PDP :1) Murid diperkenalkan tentang konsep penolakan bentuk lazim.2) Guru memberi contoh di papan putih dan murid membuat latihan di hadapan kelas.3) Contoh : 8 - 4 =
4) Murid melengkapkan modul LINUS
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar :Alat pembilang (straw, butang dan guli), modul LINUS
8 Penilaian PDP :-Penilaian dapat dinilai melalui modul LINUS
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :Murid dapat menolak sebarang dua nombor tanpa mengumpul semula dengan betul.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 Minggu / Hari / Tarikh :14/ Khamis / 23.04.2015
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran :Tahun 3 / 11.50 12.50 / Matematik ( Linus )
3 Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran (KOD) :Unit 2 Tambah Dalam Lingkungan 10002.3 Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan
mengumpul semula.
2.4 Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah
dalam situasi harian.
4 Objektif Pembelajaran :Pada akhir p&p, murid dapat :
1) Menambah tiga nombor hingga nombor tiga digit, dengan
mengumpul semula
2) Menyelesaikan masalah yang melibatkan operasi tambah
dalam situasi harian.
5 Aktiviti PDP :1. Murid diperkenalkan dengan penambahan tiga nombor dengan mengumpul semula.
2. Murid membuat latih tubi di papan putih dengan bantuan guru. Contoh : 231 + 23
123. Murid melengkapkan modul Linus
6 Elemen Merentas Kurikulum
(EMK) :-
7 Bahan Bantu Belajar :Papan putih, modul linus
8 Penilaian PDP :1. Penilaian berdasarkan modul linus yang diberi
9 Refleksi / Impak dan Kerja
Rumah :Semua murid dapat menambah tiga nombor hingga tiga digit dengan betul dan dibantu oleh guru.