rph math

Upload: mohd-akmal

Post on 07-Mar-2016

14 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

mt

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TAHUN 5

MINGGU/HARI5RABUTARIKH3/ 2/ 2016

KELAS/MASA5 AKTIF7:20 8:20MPMATEMATIK

TEMA/ TAJUKNOMBOR BULAT/ NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000

STANDARD PEMBELAJARAN 2.1 (ii)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran murid dapat :

1. Menyelesaikan ayat matematik yang melibatkan anu dalam penambahan dalam bentuk lazim dan kaedah penolakan.

AKTIVITI PdP1. Murid diperkenalkan dengan ayat matematik yang mempunyai anu.

2. Murid dibimbing untuk mencari nilai anu dalam bentuk lazim dengan kaedah penolakan.

3. Murid diberi beberapa lagi contoh dan dibimbing dengan langkah demi langkah bagi mencari nilai anu.

4. Murid diberi latihan dan diminta untuk menyelesaikan soalan tersebut.

BBMBuku TeksLain-Lain: jadual nilai tempat, kad nombor

Buku Kerja/Rujukan

PENILAIAN PdPLISAN / LEMBARAN KERJA / PENTAKSIRAN

REFLEKSI/ IMPAK / murid dapat memahami dan menguasai topik yang diajar.

/ murid memerlukan lebih penerangan yang lebih mendalam.

PdP diulang kerana

MINGGU/HARI5KHAMISTARIKH4/ 2/ 2016

KELAS/MASA5 AKTIF7:50 8:50MPMATEMATIK

TEMA/ TAJUKNOMBOR BULAT/ NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000

STANDARD PEMBELAJARAN 2.2 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran murid dapat :

1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan penambahan sehingga tiga nombor dengan kaedah yang betul dan dalam bentuk lazim.

AKTIVITI PdP1. Murid diberi dengan satu pernyataan masalah harian. 2. Murid dibimbing untuk mengeluarkan maklumat maklumat penting yang terdapat dalam pernyataan tersebut.3. Murid dibimbing untuk menyelesaikan soalan yang telah difahami dalam pernyataan itu dengan langkah yang betul mengikut urutan dan dalam bentuk lazim.4. Murid diberi bebrapa lagi contoh untuk mengukuhkan kefahaman mereka tentang penyelesaian masalah. 5. Murid menyiapkan latihan yang diberi.

BBMBuku TeksLain-Lain:, kad nombor

Buku Kerja/Rujukan

PENILAIAN PdPLISAN / LEMBARAN KERJA / PENTAKSIRAN

REFLEKSI/ IMPAK / murid dapat memahami dan menguasai topik yang diajar.

/ murid memerlukan lebih penerangan yang lebih mendalam.

PdP diulang kerana

MINGGU/HARI4ISNINTARIKH25/ 1/ 2016

KELAS/MASA5 AKTIF7:20 8:20MPMATEMATIK

TEMA/ TAJUKNOMBOR BULAT/ NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000

STANDARD PEMBELAJARAN 2.1 (i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pembelajaran murid dapat :

2. Menambah tiga nombor dalam bentuk lazim mengikut nilai tempat yang betul

AKTIVITI PdP6. Murid ditunjukkan dengan jadual nilai tempat . Dua nombor ditulis mengikut nilai tempat dan murid dibimbing untuk menjumlahkan nombor tersebut mengikut nilai tempat dalam jadual yang disediakan.7. Jawapan yang ditambah pada langkah 1 ditulis semula dan murid dibimbing untuk menambah dengan nombor yang ketiga dalam bentuk lazim.

8. Beberapa contoh lagi diberi dan murid menyelesaikan penambahan nombor dengan langkah yang betul.

9. Murid meyiapkan latihan yang diberi.

BBMBuku TeksLain-Lain: jadual nilai tempat, kad nombor

Buku Kerja/Rujukan

PENILAIAN PdPLISAN / LEMBARAN KERJA / PENTAKSIRAN

REFLEKSI/ IMPAK / murid dapat memahami dan menguasai topik yang diajar

/ murid memerlukan lebih penerangan yang lebih mendalam.