rph januari 2015

22
AHAD 11 JANUARI 2015 1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015 2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains 3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Kehidupan / Interaksi Di Antara Benda Hidup / 1.1 4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup secara bersendirian dan sesetengahnya hidup secara berkumpulan. 5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai haiwan dan cara hidupnya. 2. Guru menunjukkan beberapa gambar haiwan dan murid berbincang di dalam kumpulan mengenai mengenai cara hidupnya. 3. Murid menonton tayangan video dan membuat catatan nota ringkas dari hasil tontonan mereka. 6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi 7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video 8 PENILAIAN PDP 9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH 1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015 2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains 3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Pengenalan Kepada Sains / Peraturan Bilik Sains / 2.1.1 4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan peraturan bilik sains yang mana mereka perlu patuhi. 5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai kepentingan bilik sains. 2. Guru menayangkan beberapa peraturan asas yang perlu murid patuhi. 3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang sebab mereka perlu patuh kepada peraturan bilik sains. 4. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda. 6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi 7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

Upload: atsani-katmin

Post on 16-Jan-2016

35 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Rph januari 2015

TRANSCRIPT

Page 1: Rph Januari 2015

AHAD 11 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Kehidupan / Interaksi Di Antara Benda Hidup / 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup

secara bersendirian dan sesetengahnya hidup secara berkumpulan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai haiwan dan cara hidupnya.

2. Guru menunjukkan beberapa gambar haiwan dan murid berbincang

di dalam kumpulan mengenai mengenai cara hidupnya.

3. Murid menonton tayangan video dan membuat catatan nota ringkas dari

hasil tontonan mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Pengenalan Kepada Sains / Peraturan Bilik Sains / 2.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan peraturan bilik sains yang mana

mereka perlu patuhi.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai kepentingan bilik sains.

2. Guru menayangkan beberapa peraturan asas yang perlu murid patuhi.

3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang sebab mereka perlu patuh

kepada peraturan bilik sains.

4. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 2: Rph Januari 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan pengertian sejarah dan sumber

Sejarah diperolehi berdasarkan garis masa dan kronologi

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai erti sejarah

2. Guru menunjukkan beberapa gambar lama dari internet dan murid

berbincang di dalam kumpulan sama ada gambaran itu pada masa kini

atau pada masa dahulu.

3. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.7

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas

semasa hendak pulang dari sekolah.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap

sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.

2. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal

sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.

3. Murid melakukan tatacara keluar kelas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

7 BAHAN BANTU BELAJAR

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

ISNIN 12 Januari 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Isnin / 12 Januari 2015

Page 3: Rph Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti memanaskan badan yang

khusus berdasarkan aktiviti fizikal yang akan dilakukan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.

2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pentingmya aktiviti ini.

3. Aktiviti berjalan pantas.

4. Permainan Kecil.

5. Aktiviti pemanasan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Isnin / 12 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakar laluan udara semasa menarik dan

Menghembus nafas.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses manusia bernafas.

2. Guru menayangkan video tentang pernafasan manusia.

3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang aliran laluan udara semasa

mereka bernafas.

4. Murid melakar laluan uadara semasa proses pernafasan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

SELASA 13 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Selasa / 13 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains

Page 4: Rph Januari 2015

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan objek yang bergerak lebih laju

bergerak lebih jauh dalam satu tempoh masa.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tempoh masa perjalanan

mereka ke sekolah dengan menggunakan pengangkutan berbeza.

2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg kelajuan dan tempoh masa.

3. Murid melakukan aktiviti menggunakan kereta mainan ttg laju dan jarak.

4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Selasa / 13 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami

oleh remaja dan membincangkan kebersihan diri

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses akhil baligh.

2. Murid memberikan pendapat mereka mengenai akhil baligh.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang

Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.

4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

RABU 14 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Rabu / 14 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1

Page 5: Rph Januari 2015

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengenal pasti aktiviti yang sesuai untuk

senaman memanaskan badan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.

2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam

Melakukan aktiviti memanaskan badan.

3. Permainan Kecil.

4. Aktiviti penyejukan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Rabu / 14 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan maksud raja dan kerajaan serta

konsep daulat dan derhaka.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.

2. Guru menunjukkan beberapa gambar Raja dan murid meneka.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai konsep daulat dan juga

konsep derhaka.

4. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

KHAMIS 15 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Khamis / 15 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat meningkatkan daya tahan kardiovaskular dan

Page 6: Rph Januari 2015

mengira denyut nadi sendiri.

5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.

2. Larian berjogging.

3. Lari ulang alik pelbagai kelajuan.

4. Pengiraan kadar denyutan nadi.

5. Aktiviti penyejukan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Khamis / 15 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.1.1, 1.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengenal pasti keperluan asas manusia iaitu

Makanan, air, udara dan tempat perlindungan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan, air dan udara.

2. Murid memberikan pandangan mereka mengenai keperluan asas.

3. Murid menyenarai keperluan asas manusia.

4. Latihan di dalam buku latihan.

5. Guru membimbing murid yang lemah.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

AHAD 18 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan objek yang bergerak lebih laju

bergerak lebih jauh dalam satu tempoh masa.

Page 7: Rph Januari 2015

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tempoh masa perjalanan

2. mereka ke sekolah dengan menggunakan pengangkutan berbeza.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg kelajuan dan tempoh masa.

4. Murid melakukan aktiviti menggunakan kereta mainan ttg laju dan jarak.

5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Proses Hiudp Manusia / Proses Pernafasan Manusia/ 3.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakar laluan udara semasa menarik dan

Menghembus nafas.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai pernafasan manusia.

2. Guru menayangkan video pernafasan manusia.

3. Murid berbincang dalam kumpulan dan melakar laluan udara semasa

proses menarik nafas dan menghembus nafas berlaku.

4. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan pengertian sejarah dan sumber

Sejarah diperolehi berdasarkan garis masa dan kronologi

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai erti sejarah

Page 8: Rph Januari 2015

2. Murid menyatakan erti sejarah berdasarkan tokoh sejarah .

3. Murid berbincang di dalam kumpulan perbezaan sejarah melalui tokoh

yang dinyatakan.

4. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.7

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas

semasa hendak pulang dari sekolah.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap

sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.

2. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal

sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.

3. Murid melakukan tatacara keluar kelas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

7 BAHAN BANTU BELAJAR

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

ISNIN 19 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Isnin / 19 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti menyejukkan badan

5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti menyejukkan badan.

2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pentingnya aktiviti ini.

Page 9: Rph Januari 2015

3. Aktiviti berjalan pantas.

4. Permainan Kecil.

5. Aktiviti menyejukkan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Isnin / 20 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.3

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat memerihalkan pergerakan dada dengan

Meletakkan tangan di dada semasa menarik dan menghembus nafas.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses manusia bernafas.

2. Murid meletakkan tangan di dada bagi merasa pergerakannya.

3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang pergerakan dada semasa

mereka bernafas.

4. Murid membuat model paru-paru.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar, botol, belon, manila kad, gunting dan pita pelekat.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

SELASA 20 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Selasa / 20 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyelesaikan masalah dengan menggunakan

formula.

5 AKTIVITI PDP 1. Murid diberikan dengan kereta mainan.

2. Di dalam kumpulan mereka melakukan beberapa siri tolakan kereta

Dengan daya tolakan yang berbeza dan mengira kelajuan kereta itu.

Page 10: Rph Januari 2015

3. Guru membimbing kumpulan demi kumpulan.

4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Selasa / 20 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami

oleh remaja dan membincangkan kebersihan diri

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses akhil baligh.

2. Murid memberikan pendapat mereka mengenai akhil baligh.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang

4. Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.

5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

RABU 21 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Rabu / 21 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti menyejukkan badan

5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.

2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam

melakukan aktiviti menyejukkan badan.

3. Permainan Kecil.

Page 11: Rph Januari 2015

4. Aktiviti penyejukan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Rabu / 21 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat konsep daulat dan derhaka.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.

2. Guru mberbincang dengan murid mengenai kesetiaan kepada raja.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai konsep daulat dan juga

4. konsep derhaka.

5. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

KHAMIS 22 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Khamis / 22 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menguasai kemahiran permainan bola keranjang

5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.

2. Kemahiran menangkap bola bagi permainan Bola Keranjang

3. Aktiviti hantaran bola secara static, melantun, berjalan.

4. Permainan Bola Keranjang mini.

5. Aktiviti penyejukan badan.

Page 12: Rph Januari 2015

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, Bola Keranjang

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Khamis / 22 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.1.1, 1.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menjelaskan melalui lakaran, TMK, penulisan

atau Lisan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan, air dan udara.

2. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai kepentingan keperluan

asas dan murid juga menyenarai keperluan asas manusia.

3. Latihan di dalam buku latihan.

4. Guru membimbing murid yang lemah.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

AHAD 25 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pengawetan makanan / 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan apakah makanan yang rosak dan

Mengenal pasti ciri-ciri makanan yang rosak.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan yang dimakan

pada sarapan pagi tadi.

2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg punca-punca makanan menjadi

Rosak atau basi. Dan murid menyenarai ciri –ciri makanan yang rosak.

3. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

Page 13: Rph Januari 2015

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid Gambar makanan.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Proses Hidup Manusia / Perkumuhan dan Penyahtinjaan Manusia / 3.2.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan maksud perkumuhan melalui

pemerhatian menerusi pelbagai media.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru menayangkan video ttg proses perkumuhan manusia.

2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai perkumuhan.

3. Murid berbincang dalam kumpulan ttg organ dan hasil perkumuhan.

4. Murid membentangkan hasil perbincangan mereka.

5. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.4

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat di

Muzium dan tempat bersejarah.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai peranan muzium.

2. Murid menyenarai peranan muzium dan kepentingannya kepada kita.

3. Murid membuat latihan di dalam buku tulis.

4. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.8

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

Page 14: Rph Januari 2015

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas

semasa hendak pulang dari sekolah.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap

2. sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.

3. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal

4. sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.

5. Murid melakukan tatacara keluar kelas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

7 BAHAN BANTU BELAJAR

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

ISNIN 26 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Isnin / 26 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.3

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengira kadar nadi sebelum dan selepas

melakukan aktiviti fizikal.

5 AKTIVITI PDP 1. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan.

2. Murid mengira nadi sebelum melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.

3. Aktiviti berjalan pantas.

4. Murid mengira nadi selepas aktiviti dan membuat perbandingan.

5. Aktiviti menyejukkan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel

8 PENILAIAN PDP

Page 15: Rph Januari 2015

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Isnin / 26 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.3

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat memerihalkan pergerakan dada dengan

Meletakkan tangan di dada semasa menarik dan menghembus nafas.

5 AKTIVITI PDP 1. Murid menyambung membuat projek model paru-paru.

2. Guru membimbing murid mengikut kumpulan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Botol, belon, straw, gunting dan pita pelekat.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

SELASA 27 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Selasa / 27 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Bahan / Pengawetan makanan / 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan apakah makanan yang rosak dan

Mengenal pasti ciri-ciri makanan yang rosak.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan yang dimakan

pada sarapan pagi tadi.

2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg punca-punca makanan menjadi

Rosak atau basi. Dan murid menyenarai ciri –ciri makanan yang rosak.

3. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 16: Rph Januari 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Selasa / 27 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan cara penjagaan dan menjaga

Kesihatan tubuh badan.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai penjagaan tubuh badan.

2. Murid memberikan cara menjaga kebersihan dan penjagaan badan.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang

4. Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.

5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

RABU 28 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Rabu / 28 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan perbezaan antara aktiviti

memanaskan badan dengan aktiviti menyejukkan badan

5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.

2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam

melakukan aktiviti memanaskan dan menyejukkan badan.

3. Permainan Kecil.

4. Aktiviti penyejukan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 17: Rph Januari 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Rabu / 28 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan keddukan raja dalam susun lapis

Masyarakat pada masa kini.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.

2. Guru berbincang dengan murid mengenai kedudukan raja sekarang.

3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai susun lapis kedudukan

Raja di dalam masyarakat Malaysia.

4. Murid membuat catatan nota ringkas.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

KHAMIS 29 JANUARI 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Khamis / 29 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menguasai kemahiran menangkap bola dalam

permainan bola keranjang

5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.

2. Kemahiran menangkap bola bagi permainan Bola Keranjang

3. Aktiviti hantaran bola secara static, melantun, berjalan.

4. Permainan Bola Keranjang mini.

5. Aktiviti penyejukan badan.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)

7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, Bola Keranjang

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 18: Rph Januari 2015

1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Khamis / 29 Januari 2015

2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi

3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.2.1

4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mempraktikkan pengambilan pelbagai jenis

makanan berkhasiat supaya sihat.

5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan.

2. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai kepentingan keperluan

Mengambil makanan yang berkhasiat berdasarkan video yang ditonton.

3. Latihan di dalam buku latihan.

4. Guru membimbing murid yang lemah.

6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi

7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar, Video

8 PENILAIAN PDP

9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH

Page 19: Rph Januari 2015