Download - Rph Januari 2015
AHAD 11 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Kehidupan / Interaksi Di Antara Benda Hidup / 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup
secara bersendirian dan sesetengahnya hidup secara berkumpulan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai haiwan dan cara hidupnya.
2. Guru menunjukkan beberapa gambar haiwan dan murid berbincang
di dalam kumpulan mengenai mengenai cara hidupnya.
3. Murid menonton tayangan video dan membuat catatan nota ringkas dari
hasil tontonan mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Pengenalan Kepada Sains / Peraturan Bilik Sains / 2.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan peraturan bilik sains yang mana
mereka perlu patuhi.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai kepentingan bilik sains.
2. Guru menayangkan beberapa peraturan asas yang perlu murid patuhi.
3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang sebab mereka perlu patuh
kepada peraturan bilik sains.
4. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan pengertian sejarah dan sumber
Sejarah diperolehi berdasarkan garis masa dan kronologi
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai erti sejarah
2. Guru menunjukkan beberapa gambar lama dari internet dan murid
berbincang di dalam kumpulan sama ada gambaran itu pada masa kini
atau pada masa dahulu.
3. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.7
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Ahad / 11 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas
semasa hendak pulang dari sekolah.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap
sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.
2. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal
sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.
3. Murid melakukan tatacara keluar kelas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
7 BAHAN BANTU BELAJAR
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
ISNIN 12 Januari 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Isnin / 12 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti memanaskan badan yang
khusus berdasarkan aktiviti fizikal yang akan dilakukan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pentingmya aktiviti ini.
3. Aktiviti berjalan pantas.
4. Permainan Kecil.
5. Aktiviti pemanasan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Isnin / 12 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakar laluan udara semasa menarik dan
Menghembus nafas.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses manusia bernafas.
2. Guru menayangkan video tentang pernafasan manusia.
3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang aliran laluan udara semasa
mereka bernafas.
4. Murid melakar laluan uadara semasa proses pernafasan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
SELASA 13 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Selasa / 13 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan objek yang bergerak lebih laju
bergerak lebih jauh dalam satu tempoh masa.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tempoh masa perjalanan
mereka ke sekolah dengan menggunakan pengangkutan berbeza.
2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg kelajuan dan tempoh masa.
3. Murid melakukan aktiviti menggunakan kereta mainan ttg laju dan jarak.
4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Selasa / 13 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami
oleh remaja dan membincangkan kebersihan diri
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses akhil baligh.
2. Murid memberikan pendapat mereka mengenai akhil baligh.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang
Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.
4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
RABU 14 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Rabu / 14 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengenal pasti aktiviti yang sesuai untuk
senaman memanaskan badan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam
Melakukan aktiviti memanaskan badan.
3. Permainan Kecil.
4. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Rabu / 14 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan maksud raja dan kerajaan serta
konsep daulat dan derhaka.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.
2. Guru menunjukkan beberapa gambar Raja dan murid meneka.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai konsep daulat dan juga
konsep derhaka.
4. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
KHAMIS 15 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Khamis / 15 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat meningkatkan daya tahan kardiovaskular dan
mengira denyut nadi sendiri.
5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.
2. Larian berjogging.
3. Lari ulang alik pelbagai kelajuan.
4. Pengiraan kadar denyutan nadi.
5. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 1 / Khamis / 15 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.1.1, 1.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengenal pasti keperluan asas manusia iaitu
Makanan, air, udara dan tempat perlindungan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan, air dan udara.
2. Murid memberikan pandangan mereka mengenai keperluan asas.
3. Murid menyenarai keperluan asas manusia.
4. Latihan di dalam buku latihan.
5. Guru membimbing murid yang lemah.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
AHAD 18 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan objek yang bergerak lebih laju
bergerak lebih jauh dalam satu tempoh masa.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tempoh masa perjalanan
2. mereka ke sekolah dengan menggunakan pengangkutan berbeza.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg kelajuan dan tempoh masa.
4. Murid melakukan aktiviti menggunakan kereta mainan ttg laju dan jarak.
5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Proses Hiudp Manusia / Proses Pernafasan Manusia/ 3.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakar laluan udara semasa menarik dan
Menghembus nafas.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai pernafasan manusia.
2. Guru menayangkan video pernafasan manusia.
3. Murid berbincang dalam kumpulan dan melakar laluan udara semasa
proses menarik nafas dan menghembus nafas berlaku.
4. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan pengertian sejarah dan sumber
Sejarah diperolehi berdasarkan garis masa dan kronologi
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai erti sejarah
2. Murid menyatakan erti sejarah berdasarkan tokoh sejarah .
3. Murid berbincang di dalam kumpulan perbezaan sejarah melalui tokoh
yang dinyatakan.
4. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.7
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Ahad / 18 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas
semasa hendak pulang dari sekolah.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap
sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.
2. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal
sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.
3. Murid melakukan tatacara keluar kelas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
7 BAHAN BANTU BELAJAR
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
ISNIN 19 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Isnin / 19 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti menyejukkan badan
5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti menyejukkan badan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang pentingnya aktiviti ini.
3. Aktiviti berjalan pantas.
4. Permainan Kecil.
5. Aktiviti menyejukkan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Isnin / 20 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.3
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat memerihalkan pergerakan dada dengan
Meletakkan tangan di dada semasa menarik dan menghembus nafas.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses manusia bernafas.
2. Murid meletakkan tangan di dada bagi merasa pergerakannya.
3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang pergerakan dada semasa
mereka bernafas.
4. Murid membuat model paru-paru.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar, botol, belon, manila kad, gunting dan pita pelekat.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
SELASA 20 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Selasa / 20 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pergerakan / 2.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyelesaikan masalah dengan menggunakan
formula.
5 AKTIVITI PDP 1. Murid diberikan dengan kereta mainan.
2. Di dalam kumpulan mereka melakukan beberapa siri tolakan kereta
Dengan daya tolakan yang berbeza dan mengira kelajuan kereta itu.
3. Guru membimbing kumpulan demi kumpulan.
4. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Kereta mainan.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Selasa / 20 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami
oleh remaja dan membincangkan kebersihan diri
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai proses akhil baligh.
2. Murid memberikan pendapat mereka mengenai akhil baligh.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang
4. Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.
5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
RABU 21 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Rabu / 21 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat melakukan aktiviti menyejukkan badan
5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam
melakukan aktiviti menyejukkan badan.
3. Permainan Kecil.
4. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Rabu / 21 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat konsep daulat dan derhaka.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.
2. Guru mberbincang dengan murid mengenai kesetiaan kepada raja.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai konsep daulat dan juga
4. konsep derhaka.
5. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
KHAMIS 22 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Khamis / 22 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menguasai kemahiran permainan bola keranjang
5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.
2. Kemahiran menangkap bola bagi permainan Bola Keranjang
3. Aktiviti hantaran bola secara static, melantun, berjalan.
4. Permainan Bola Keranjang mini.
5. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, Bola Keranjang
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 2 / Khamis / 22 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.1.1, 1.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menjelaskan melalui lakaran, TMK, penulisan
atau Lisan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan, air dan udara.
2. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai kepentingan keperluan
asas dan murid juga menyenarai keperluan asas manusia.
3. Latihan di dalam buku latihan.
4. Guru membimbing murid yang lemah.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
AHAD 25 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.00 – 9.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Fizikal / Pengawetan makanan / 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan apakah makanan yang rosak dan
Mengenal pasti ciri-ciri makanan yang rosak.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan yang dimakan
pada sarapan pagi tadi.
2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg punca-punca makanan menjadi
Rosak atau basi. Dan murid menyenarai ciri –ciri makanan yang rosak.
3. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid Gambar makanan.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 9.00 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Proses Hidup Manusia / Perkumuhan dan Penyahtinjaan Manusia / 3.2.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan maksud perkumuhan melalui
pemerhatian menerusi pelbagai media.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru menayangkan video ttg proses perkumuhan manusia.
2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai perkumuhan.
3. Murid berbincang dalam kumpulan ttg organ dan hasil perkumuhan.
4. Murid membentangkan hasil perbincangan mereka.
5. Murid membuat nota ringkas berbentuk peta minda.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.25 – 12.25 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Mari Belajar Sejarah / Pengertian dan kemahiran sejarah / 1.1.4
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan tinggalan sejarah yang terdapat di
Muzium dan tempat bersejarah.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai peranan muzium.
2. Murid menyenarai peranan muzium dan kepentingannya kepada kita.
3. Murid membuat latihan di dalam buku tulis.
4. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 1.1.8
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Ahad / 25 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 1 / 12.25 – 12.55 pm / Program Transisi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Tatacara Keluar Kelas Untuk Balik
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengetahui dan memauhi tatacara keluar kelas
semasa hendak pulang dari sekolah.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cara untuk mereka bersiap
2. sebelum berbaris untuk pulang dari sekolah.
3. Murid meelakukan aksi mengemas beg dengan pengawasan guru sambal
4. sambil murid memastikan barang mereka atau kawan tidak tertinggal.
5. Murid melakukan tatacara keluar kelas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
7 BAHAN BANTU BELAJAR
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
ISNIN 26 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Isnin / 26 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 3.1.3
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mengira kadar nadi sebelum dan selepas
melakukan aktiviti fizikal.
5 AKTIVITI PDP 1. Murid melakukan aktiviti pemanasan badan.
2. Murid mengira nadi sebelum melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
3. Aktiviti berjalan pantas.
4. Murid mengira nadi selepas aktiviti dan membuat perbandingan.
5. Aktiviti menyejukkan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Isnin / 26 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 4 / 11.00 – 12.00 pm / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Proses Pernafasan Manusia / 3.1.3
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat memerihalkan pergerakan dada dengan
Meletakkan tangan di dada semasa menarik dan menghembus nafas.
5 AKTIVITI PDP 1. Murid menyambung membuat projek model paru-paru.
2. Guru membimbing murid mengikut kumpulan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Botol, belon, straw, gunting dan pita pelekat.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
SELASA 27 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Selasa / 27 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 8.30 – 10.00 am / Sains
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Menyiasat Alam Bahan / Pengawetan makanan / 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan apakah makanan yang rosak dan
Mengenal pasti ciri-ciri makanan yang rosak.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan yang dimakan
pada sarapan pagi tadi.
2. Murid berbincang di dalam kumpulan ttg punca-punca makanan menjadi
Rosak atau basi. Dan murid menyenarai ciri –ciri makanan yang rosak.
3. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar.
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Selasa / 27 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 12.25 – 12.55 pm / Pendidikan Kesihatan
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kesihatan Diri Dan Keluarga / Seksualiti / 1.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyenaraikan cara penjagaan dan menjaga
Kesihatan tubuh badan.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai penjagaan tubuh badan.
2. Murid memberikan cara menjaga kebersihan dan penjagaan badan.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai perubahan fizikal yang
4. Mungkin berlaku kepada mereka apanila meningkat remaja.
5. Pembentangan hasil aktiviti mereka.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Keusahawanan (berani mencuba ke depan)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
RABU 28 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Rabu / 28 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Konsep Kecergasan / 4.1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menerangkan perbezaan antara aktiviti
memanaskan badan dengan aktiviti menyejukkan badan
5 AKTIVITI PDP 1. Guru membuat tunjukcara melakukan aktiviti memanaskan badan.
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang aktiviti yang sesuai dalam
melakukan aktiviti memanaskan dan menyejukkan badan.
3. Permainan Kecil.
4. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, bola
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Rabu / 28 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 5 / 10.55 – 11.55 pm / Sejarah
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Institusi Raja / Pengertian dan kemahiran sejarah / 6.1.1 – 6.1.2
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menyatakan keddukan raja dalam susun lapis
Masyarakat pada masa kini.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai Raja mereka pada masa ini.
2. Guru berbincang dengan murid mengenai kedudukan raja sekarang.
3. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai susun lapis kedudukan
Raja di dalam masyarakat Malaysia.
4. Murid membuat catatan nota ringkas.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi / K 6.1.5
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar dan video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
KHAMIS 29 JANUARI 2015
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Khamis / 29 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 6 / 7.30 – 8.00 am / Pendidikan Jasmani
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Kecergasan / Daya Tahan Kardiovaskular 1.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat menguasai kemahiran menangkap bola dalam
permainan bola keranjang
5 AKTIVITI PDP 1. Aktiviti pemanasan badan.
2. Kemahiran menangkap bola bagi permainan Bola Keranjang
3. Aktiviti hantaran bola secara static, melantun, berjalan.
4. Permainan Bola Keranjang mini.
5. Aktiviti penyejukan badan.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Sikap Keusahawanan (berani mengambil peluang)
7 BAHAN BANTU BELAJAR Skitel, Bola Keranjang
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH
1 MINGGU / HARI / TARIKH 3 / Khamis / 29 Januari 2015
2 KELAS / MASA / MATA PELAJARAN Tahun 2 / 10.25 - 11.25 / Dunia Sains & Teknologi
3 TEMA / STANDARD PEMBELAJARAN (KOD) Sains Hayat / Manusia / 1.2.1
4 OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdP murid dapat mempraktikkan pengambilan pelbagai jenis
makanan berkhasiat supaya sihat.
5 AKTIVITI PDP 1. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai makanan.
2. Murid berbincang di dalam kumpulan mengenai kepentingan keperluan
Mengambil makanan yang berkhasiat berdasarkan video yang ditonton.
3. Latihan di dalam buku latihan.
4. Guru membimbing murid yang lemah.
6 ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK) Teknologi maklumat dan komunikasi
7 BAHAN BANTU BELAJAR Slaid gambar, Video
8 PENILAIAN PDP
9 REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA RUMAH