rancangan pengajaran slot aktiviti kelas minggu 1 selasa (pl)

5
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT – AKTIVITI KELAS TUNJANG FIZIKAL Kelas Tabika Perpaduan apartment 15-12B Tarikh 23.6.2014 Masa 8.30 pg – 9.10 pg ( 40 minit) Bilanganpelaja r 25 orang Aktiviti Kelas Tunjang TUNJANG FIZIKAL DAN ESTETIKA – PERKEMBANGAN FIZIKAL DAN PENJAGAAN KESIHATAN (PFK) Tema Alam Hidupan / Haiwan Subtema Haiwan Jinak Fokus (PFK 2.0) Perkembangan motor kasar Standard Kandungan PFK 2.1) Melakukan kemahiran motor kasar lokomotor Standard Pembelajaran (PFK 2.1.11) Berjalan dengan pundi kacang di atas kepala. (PFK 2.1.14) Merangkak dengan lakuan yang betul di ruang tertentu. Kesepaduan (PSE 3.2.8) Menunjukkan kemahiran play entry Objektif Pembelajaran Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Mengimbangi pundi kacang di atas kepala dengan cara yang betul. 2. berjalan dengan pundi kacang di kepala dengan cara yang betul semasa melalui halangan yang disediakan. 3. Merangkak dengan cara yang betul sambil melalui halangan yang di sediakan. Pengetahuan sedia ada Murid pernah didedahkan dengan pergerakan dalam pembelajaran yang lepas. Kemahiran berfikir Menjana idea, membuat gambaran mental Penerapan nilai Berdikari, berkeyakinan dan bekerjasama. Bahan Bantu Mengajar Gelung rotan, kon , pundi kacang, buku

Upload: diana-murad

Post on 14-Sep-2015

64 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

praktikum

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN SLOT AKTIVITI KELASTUNJANG FIZIKALKelasTabika Perpaduan apartment 15-12B

Tarikh23.6.2014

Masa8.30 pg 9.10 pg ( 40 minit)

Bilanganpelajar25 orang

AktivitiKelas

TunjangTUNJANG FIZIKAL DAN ESTETIKA PERKEMBANGAN FIZIKAL DAN PENJAGAAN KESIHATAN (PFK)

TemaAlam Hidupan / Haiwan

SubtemaHaiwan Jinak

Fokus(PFK 2.0) Perkembangan motor kasar

Standard KandunganPFK 2.1) Melakukan kemahiran motor kasar lokomotor

Standard Pembelajaran(PFK 2.1.11) Berjalan dengan pundi kacang di atas kepala.

(PFK 2.1.14) Merangkak dengan lakuan yang betul di ruang tertentu.

Kesepaduan(PSE 3.2.8) Menunjukkan kemahiran play entry

Objektif PembelajaranPada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

1. Mengimbangi pundi kacang di atas kepala dengan cara yang betul.2. berjalan dengan pundi kacang di kepala dengan cara yang betul semasa melalui halangan yang disediakan.3. Merangkak dengan cara yang betul sambil melalui halangan yang di sediakan.

Pengetahuan sedia adaMurid pernah didedahkan dengan pergerakan dalam pembelajaran yang lepas.

Kemahiran berfikirMenjana idea, membuat gambaran mental

Penerapan nilaiBerdikari, berkeyakinan dan bekerjasama.

Bahan Bantu MengajarGelung rotan, kon , pundi kacang, buku

Langkah/MasaIsi PelajaranAktiviti P&PBahanCatatan

Set Induksi(5 minit)

Regangan Tangan, pinggang dan kaki Tarik nafas Berlari anak

Guru Guru meminta murid berkumpul dan berbaris di taman permainan. Guru menunjukkan cara-cara dan membimbing murid membuat regangan

Murid murid berkumpul dan berbaris di taman permainan . murid membuat reganang mengikut bimbingan guru.

Fokus MI

KesepaduanKTI, PSE

NilaiBerdisiplinMendengararahan

Langkah 1(10 minit)

Mengimbangi buku pundi kacang

Guru1. Guru menunjukan cara mengimbangi buku di atas kepala tanpa memegangnya.2. Guru meminta murid mengimbangi buku yang diberikan di atas kepala sambil memegang buku tersebut dengan sebelah tangan.3. Guru meminta murid mengimbangi buku tanpa memegang buku tersebut.4. Guru menukarkan buku kepada pundi kacang dan mengulangi cara 2 dan 3.

Murid1. Murid memerhati guru mengimbangi buku di atas kepala tanpa memegangnya.2. Murid mengimbangi buku yang diberikan di atas kepala sambil memegang buku tersebut dengan sebelah tangan.3. Murid mengimbangi buku tanpa memegang buku tersebut.4. Murid menukarkan buku kepada pundi kacang dan mengulangi cara 2 dan 3.

Buku Pundi kacang

Langkah 2(10 minit)

Berjalan dengan halangan Pundi kacangkon

Guru Guru menunjukan cara berjalan dengan pundi kacang di atas kepala. Guru berjalan sambil melalui halagan yang disediakan Guru membahagikan murid kepada 4 kumpulan kecil. Guru meminta setiap kumpulan melalui halangan yag disediakan sambil berjalan dengan membaca pundi kacang di atas kepala.

Murid Murid membuat latihan berjalan dengan pundi kacang di atas kepala. Murid berjalan dengan pundi kacang di atas kelapa sambil melalui halangan yang di sediakan

KomputerTelevisyenBunyi Haiwan JinakKad Haiwan JinakPundi kacang

Fokus MI

Kesepaduan

Nilai

Langkah 3

(10 minit)

Guru Guru meminta murid merangkak dengan bebas di dalam kawasan berkon Guru memerhati dan membimbing murid merangkak dengan cara yang betul Guru meminta Murid Murid merangkak dengan bebas di dalam kawan berkon, Murid merangkak sambil melalui gelung rotan yang disediakan secara bergilir-gilir mengikut kumpulan yang di berikan.

Lirik lagu Haiwan JinakFokus MI

KesepaduanPSE, KTI

Nilai

Penutup (15 minit)Guru Guru menyediakan permainan kecik yang merangkumi aktiviti dari langkah 2 dan 3. Murid mengambil bahagian didalam bermainan kecil dengan pengetahuan yang telah mereka pelajari.

Guru

Refleksi Guru.Kekuatan : .....Kelemahan :....Cadangan Penambahbaikan :...Ulasan Pensyarah Pembimbing :.....Disediakan oleh:Disemak oleh: