contoh rph 1

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ/PK Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan Tingkatan : Lima (5) Masa : 8.05 – 8.45 (40 minit) Tunjang Pembelajaran : Kebersihan dan keselamatan dan persekitaran Tajuk : Pertolongan cemas Sub tajuk : Bantu mula Lemas Hasil pembelajaran : Pelajar dapat:- Psikomotor 1. Menunjukkan aktiviti bantu mula(lemas) mengikut Urutan 4 daripada 5 langkah Kognitif 2. Menyenaraikan maksud D.R.A.B.C dan penerangan Ringkas mengenainya. Afektif 3. Tolong – menolong,menghargai nyawa Strategi P&P : KBKK – membuat urutan Pengalaman sedia ada : Pelajar pernah melakukan prosedur T.O.T.A.P.S dan R.I.C.E.R Bahan Bantu mengajar 1. Patung Anne 2. CD

Upload: jack-purcell

Post on 25-Dec-2015

156 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

guru pjpk

TRANSCRIPT

Page 1: CONTOH RPH 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ/PK

Mata Pelajaran : Pendidikan Kesihatan

Tingkatan : Lima (5)

Masa : 8.05 – 8.45 (40 minit)

Tunjang Pembelajaran : Kebersihan dan keselamatan dan persekitaran

Tajuk : Pertolongan cemas

Sub tajuk : Bantu mula Lemas

Hasil pembelajaran : Pelajar dapat:-

Psikomotor 1. Menunjukkan aktiviti bantu mula(lemas) mengikut Urutan 4 daripada 5 langkah

Kognitif 2. Menyenaraikan maksud D.R.A.B.C dan penerangan Ringkas mengenainya.

Afektif 3. Tolong – menolong,menghargai nyawa

Strategi P&P : KBKK – membuat urutan

Pengalaman sedia ada : Pelajar pernah melakukan prosedur T.O.T.A.P.S dan R.I.C.E.R

Bahan Bantu mengajar 1. Patung Anne 2. CD 3. Lembaran kerja

Nilai murni : Berkerjasama

Page 2: CONTOH RPH 1

LANGKAH/MASA

CIRI STRATEGI AKTIVITI

Set Induksi(5 minit)

ICT 1. Murid menyaksikan CD pertolongan cemas mangsa lemas.

2. Murid diminta mencatat perkara penting/urutan dalam pertolongan cemas

Langkah 1( 10 minit)

KBKK(membuat urutan)

1. Guru bahagikan pelajar kepada lima kumpulan

2. Guru menyoal murid berkaitan langkah/urutan untuk membantu mangsa lemas secara lisan

3. Setiap kumpulan menerangkan urutan pertolongan cemas

Langkah 2( 10 minit )

KBKK(Membuat urutan)

1. Setiap kumpulan mempratikan aktiviti pertolongan cemas menggunakan alatan yang disediakan oleh guru.

2. Perbincangan antara guru dan murid3. Guru memberi lembaran kerja.

Langkah 3( 10 minit )

Penilaian 1. Setiap kumpulan menunjukkan tunjuk cara pertolongan cemas .

2. Perbincangan antara guru dan murid3. Guru memberi lembaran kerja

Penutup( 5 minit )

1. Soal-jawab kepentingan bantu mula