rph abad ke-21
DESCRIPTION
rphTRANSCRIPT
MOKHTAR BIN ISMAIL (D27889)
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015
TAIPKAN NAMA ANDA DI SI MINGGU HARI: TARIKH :
KELAS :
MASA
MATA PELAJARAN
Tajuk :
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)
Objektif Pembelajaran :
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.
2.
Bahan Bantu Belajar (BBB)
1.
2.
3.
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1.
2.
Elemen-elemen Abad ke-21
1.
2.
Peta Pemikiran
1.
2.
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1.
2.
3.
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN :
1.
2.
MUZAKIAH BINTI MOHD JAMILMINGGU 1HARI: ISNINTARIKH : 5.1.2015
KELAS :5 AMANAH
MASA9.30 - 10.30 pagi
MATA PELAJARANMATEMATIK
Tajuk :NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)1.3(i)
Objektif Pembelajaran : Pada akhir PdP, murid dapat :
Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Perkenalkan maksud nombor genap dengan nombor ganjil dengan murid melakukan aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.
2.Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor nombor yang boleh dibahagi dengan 2, satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila dibahagi dengan 2 berbaki. Bincangkan.
3.Edarkan bancian penduduk dalam modul matematik kssr tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil.
4.Murid bentangkan dapatan.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.Kreativiti dan inovasi
Bahan Bantu Belajar (BBB)
1.Kad nombor
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1.Sempoa
Elemen-elemen Abad ke-21
1.Kemahiran komunikasi
2.Belajar sepanjang hayat
Peta Pemikiran
1.Peta bulatan
2.Peta titi
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Tahap 4 pemerhatian
2.Tahap 4 bertulis
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN : 25/30
1.20 daripada 25 orang murid dapat menguasai objketif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini.
2.5 orang murid lagi diberi bimbingan secara individu dan diberi 5 latihan pemulihan.