rabu 14 jan

3
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015 NDA DI SI MINGG U 4 HARI: Rabu TARIKH : 4 Feb 2015 KELAS : Tahun 2 MASA 08300!30 MATA PELA"ARAN #aha$a Ma%a&$ia Te'a : Taju( : Ke%uarga Har')ni Hari Ke%uarga S*an+ar+ Pe',e%ajaran -K)+ Sahaja.S(: 5/1 S :5/1/ ,je(*i Pe',e%ajaran :Pa+a a(hir e',e%ajaran4 'uri+ +a a*: 1/ Mngi$i(an *e' a* ($)ng 'engguna(an (a*a hu,ung &ang ,e*u% +an $e$uai 'engi(u* a&a*/ 2/ Me',ina a&a* 'aj'u( 'engguna(an (a*a hu,ung +engan ,e*u%/ A(*i i*i Pengajaran Dan Pe',e%ajaran 1/ Muri+ 'engi',a$ e%ajaran %a%u/ 2/ Muri+ +i*erang(an *en*ang engunaan (a*a hu,ung %a%u4a*au +an (erana/ 3/ Muri+ 'engi$i *e' a* ()$)ng +engan 'engguna(an (a*a hu,ung &ang ,e*u%/ 6/ Muri+ 'e',ina a&a* 'aj'u( +engan 'enggna(an (a*a hu,ung +engan ,e*u%/ 5/ 7uru 'e',eri ,i',ingan E%e'en Meren*a$ Kuri(u%u' -EMK. 1/ Krea*i i*i +an in) a$i #ahan #an*u #e%ajar -###. 1/ Le',aran (erja Te(n)%)gi Ma(%u'a* +an K)'uni(a$i -TMK. 1/ i+e) E%e'ene%e'en A,a+ (e21 1/ Ke'ahiran K)'uni(a$i 2/ Pe',e%ajaran $e anjang ha&a* Pe*a Pe'i(iran 1/ Peni%aian Pengajaran Dan Pe',e%ajaran 1/ Taha 6 Pe'erha*ian 2/ Taha 6 #er*%i$ Re9e($i I' a( Dan Kerja Ru'ah KEHADIRAN : 1/ 2/ HI 15

Upload: syukur-kamaruddin

Post on 04-Oct-2015

226 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

MOKHTAR BIN ISMAIL (D27889)

Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015

NDA DI SI MINGGU 4HARI: RabuTARIKH : 4 Feb 2015

KELAS : Tahun 2

MASA0830-0930

MATA PELAJARANBahasa Malaysia

Tema :Tajuk : Keluarga HarmoniHari Keluarga

Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk: 5.1 Sp:5.1.6

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Mngisikan tempat ksong menggunakan kata hubung yang betul dan sesuai mengikut ayat.2. Membina ayat majmuk menggunakan kata hubung dengan betul.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Murid mengimbas pelajaran lalu.

2.Murid diterangkan tentang pengunaan kata hubung lalu,atau dan kerana.

3.Murid mengisi tempat kosong dengan menggunakan kata hubung yang betul.

4.Murid membina ayat majmuk dengan menggnakan kata hubung dengan betul.

5.Guru memberi bimbingan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Lembaran kerja

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tahap 4 - Pemerhatian

2.Tahap 4 - Bertlis

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

MINGGU 4HARI: RabuTARIKH : 4 Feb 2015

KELAS : Tahun 4

MASA1030-1130

MATA PELAJARANBahasa Malaysia

Tema :Tajuk : Keluargaku HarmoniPustaka Mini

Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk: 4.1 SP: 4.1.2

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Murid dapat melengkapkan lirik lagu dengan mengunakan frasa yang sesuai.2. Menyanyikan lagu dengan sebutan yang betul secara didik hibur.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Guru bersoal jawab tentang pelajaran lalu.

2.Murid membaca petikan lirik yan tidak lengkap.

3.Murid melengkapkan lirik dengan menggunakan frasa yang sesuai.

4.Murid dibimbing untuk menyanyikan lirik yang dilengkapkan.

5.Murid menyanyikan lagu dihadapan kelas.

6.Guru memberi bimbingan.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Lirik lagu

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.-

2.-

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

MINGGU 4HARI: Rabu TARIKH : 4 Feb 2015

KELAS : Tahun 6

MASA1130-1230

MATA PELAJARANKemahiran Hidup

Tema :Tajuk : Reka Bentuk dan TeknologiKreativiti dan Reka Cipta

Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1. Memilih bahan yang sesusai untuk membuat projek.2. Menulis peringkat-peringkat untuk melaksanakan projek di dalam carta alir.

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Murid ditayangkan dengan video penghasilan aquarium mini.

2.Murid diminta memilih bahan projek yang sesuai.

3.Murid diterangkan tentang kriteria pemilihan bahan.

4.Murid bersoal jawab.

5.Murid diminta menhasilkan carta alir menunjukkan peringkat penghasilan aquarium mini berdasarkan video yang ditonton.

6.Guru memberi bimbingan.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

1.Kreativiti dan inovasi

Bahan Bantu Belajar (BBB)

1.Video

Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)

1.Video

Elemen-elemen Abad ke-21

1.Kemahiran Komunikasi

2.Pembelajaran sepanjang hayat

Peta Pemikiran

1.-

Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran

1.Tahap 4 - Pemerhatian

2.Tahap 4 - Bertlis

Refleksi Impak Dan Kerja Rumah

KEHADIRAN :

1.

2.

HI15