m 10 docx

Upload: personwithheart

Post on 07-Mar-2016

225 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari : 24 Mac 2015 /Selasa Minggu : 12

KELAS3 AMANAHMATA PELAJARANDSTMASA/TEMPOH10.10-11.10 (60 MINIT)

TAJUKTeknologi MaklumatSUB TAJUKPenghasilan produk elektronik yang kreatif

OBJEKTIF3.0 Menggunakan TMK untuk mengemukakan idea dan maklumat secara kreatif dan inovatif.KRITERIA KEJAYAANMurid dapat Memasukkan hyperlink dalam persembahan Microsoft.

PENGETAHUAN LEPAS MURIDMurid sudah mengetahui mengenai mengenai Microsoft Power Point.NILAI MURNIBekerjasama, bertolak ansur, tolong menolong

SUMBER PNPBuku aktiviti, KomputerKBAT

SET INDUKSI (5 minit) Program 5 minit Guru menunjukkan Microsoft Power Point kepada murid. Guru menunjukkan apakah yang guru lakukan. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai apakah yang dapat dilihat oleh murid-murid. Guru mengaitkan topik pembelajaran pada hari ini.

1. PERKEMBANGANa. PENERANGAN ( 15 minit)- Guru memberi arahan kepada murid untuk membuat apa yang dilakukan oleh guru.- Guru memberikan penerangan mengenai hiperlink.b. AKTIVITI BERKUMPULAN (30 minit)- Setiap murid diminta untuk melakukan apa yang terdapat dalam buku teks.- Murid diminta untuk membuat hyperlink.

2. PENUTUP/PETAKSIRAN HASIL KERJA MURID (10 minit)-Murid melakukan tugasan secara individu di dalam buku aktiviti.-Murid diminta memberi kesimpulan mengenai topik yang diajar pada hari ini.

3. REFLEKSIa. Bil murid mencapai objektif : _____________b. Kehadiran murid :_____c. Bil murid yang memerlukan tindakan susulan : ________________d. Penambahbaikan kaedah dan Teknik PdP ________________________________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari : 25 Mac 2015 /Rabu Minggu : 9Kelas : 4 Amanah Masa: 7.20 am 8.20 am Mata Pelajaran:Sains

TemaSains Fizikal

TajukPengukuran

Objektif PembelajaranMemahami ukuran panjang.

Aktiviti Pdp1.Guru menerangkan tentang konsep panjang dan unit piawaian bagi luas2. Murid diminta mengukur panjang dengan menggunakan unit bukan piawaian seperti pensel, pemadam3..Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.4.Perbincangan.

EMKKreatif, Berfikir

BBBBuku Teks, Buku Latihan, Lembaran kerja, pensel, pemadam, klip kertas

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan pemahaman tentang memahami ukuran panjang.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditangguhkan kerana bil murid perlukan pengukuhan

Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

TemaSaya Sentiasa Bersopan

TajukMenunjukkan adab dalam tutur kata dan tingkah laku.

Objektif PembelajaranMengamalkan tutur kata dan tingkah laku yang sopan.

Aktiviti Pdp1.Guru menunjukkan gambar berdasarkan buku teks.2. Guru bersoal jawab dengan murid.3.Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.4.Perbincangan.

EMKKreatif, Berfikir

BBBBuku Teks, Buku Latihan

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan cara percakapan yang sopan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditanggukan kerana bil. murid perlukan peneguhan

Kelas : 5 Bijaksana Masa: 11.10 am 12.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Seni Visual

TemaAlamt Semula Jadi atau Objek Buatan Manusia

TajukTanglung

Objektif PembelajaranMenghasilkan tiupan dengan menekankan bahasa teknik visual

Aktiviti Pdp1.Guru menerangka mengenai topik yang ingin dilakukan2.Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.3.Perbincangan.

EMKKreatif, Berfikir

BBBKertas Lukisan, Straw,water colour

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan hasil tekat yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditanggukan kerana bil. murid perlukan peneguhan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari : 26 Mac 2015 /Khamis Minggu : 12Kelas : 6 Amanah Masa: 8.50 am 9.50 am Mata Pelajaran: Kajian Tempatan

TemaEkonomi Negara

TajukImplikasi Kegiatan Ekonomi Terhadap Alam Sekitar

Objektif PembelajaranMenghubungkaitkan kesan pencemaran terhadap tumbuhan, hidupan laut, haiwan dan manusia.

Aktiviti Pdp1.Guru menerangkan punca berlakunya pencemaran.2. Murid diminta menyediakan montaj pencemaran yang terdapat dengan kesan pencemaran.3.Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.3.Perbincangan.

EMKKreatif, Berfikir

BBBBuku Teks, Buku Latihan, Lembaran kerja, majalah

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan menyatakan isi mengenai pencemaran.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditanggukan kerana bil. murid perlukan peneguhan

Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

TemaSaya Sentiasa Bersopan

TajukMenunjukkan adab dalam tutur kata dan tingkah laku.

Objektif PembelajaranMenunjukkan cara berkomunikasi dengan beradab sopan dalam tutur kata dan tingkah laku.

Aktiviti Pdp1.Guru menayangkan video kepda murid. 2. Guru bersoal jawab dengan murid.3.Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.4.Perbincangan.

EMKKreatif, Berfikir

BBBBuku Teks, Buku Latihan

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan cara percakapan yang sopan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditanggukan kerana bil. murid perlukan peneguhan

Kelas : 1 Amanah Masa: 12.10pm 1.10 pm Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

TemaMembuat corak dan rekaan

TajukCorak terancang

Objektif PembelajaranMenghasilkan corak terancang yang mudah.

Aktiviti Pdp1. Guru menerangkan mengenai corak terancang2.Guru menunujuk cara membuat cork terancang.3.Murid diminta melakukan corak terancang dan membuat frame gambar.4.Penutup/ sesi apresiasi.

EMKKreatif

BBBkertas A4, pensil warna.

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan penghasilan corak terancang.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditangguhkan kerana bil. murid perlukan peneguhan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari : 29 Mac 2015 /Ahad Minggu : 13

Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

TemaHormat Diri Kita

TajukMenghormati diri

Objektif PembelajaranMenyatakan cara menjaga kehormatan diri.

Aktiviti Pdp1.Guru menunjukkan gambar berdasarkan buku teks.2. Guru bersoal jawab dengan murid.3.Murid membuat latihan dengan bimbingan guru.4.Perbincangan.

EMKBerfikir

BBBBuku Teks, Buku Latihan

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan menyatakan cara menjaga kehormatan diri.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditanggukan kerana bil. murid perlukan peneguhan

Kelas : 1 Amanah Masa: 12.10pm 1.10 pm Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

TemaMembuat corak dan rekaan.

TajukPembalut buku

Objektif PembelajaranAplikasi pengetahuan, kefahaman dan bahasa seni visual menerusi penentuan media dan teknik dalam penghasilan corak.

Aktiviti Pdp1. Guru menunjukkan contoh pembalut buku.2. Guru bersoal jawab dengan murid23Guru menunujuk cara membuat renjisan dengan menggunakan berus gigi.3.Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru.4.Penutup/ sesi apresiasi.

EMKKreatif, keushawanan

BBBkertas lukisan, water colour, berus gigi

Penilaian PdPMurid dinilai berdasarkan hasil corak renjisan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumahobjektif pdp tercapai ( )pdp ditangguhkan kerana bil. murid perlukan peneguhan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari : 29 Mac 2015 /Ahad Minggu : 13

KELAS3 AMANAHMATA PELAJARANDSTMASA/TEMPOH10.10-11.10 (60 MINIT)

TAJUKSains FizikalSUB TAJUKMenganalisis pengetahuan tentang tindakan magnet.

OBJEKTIFMengitlak tindakan magnet ke atas pelbagai objek dengan menjalankan penyiasatan. KRITERIA KEJAYAANMurid dapat menyatakan bahan-bahan yanh dapat ditarik oleh magnet. melukis bahan yang ditarik oleh magnet.

PENGETAHUAN LEPAS MURIDMurid sudah mengetahui mengenai jenis-jenis magnet.NILAI MURNIBekerjasama, bertolak ansur, tolong menolong

SUMBER PNPBuku aktiviti, KomputerKBAT1) Bolehkah magnet menarik bahan apabila magnet berada pada jarak 2 meter dari bahan?

SET INDUKSI (5 minit) Program 5 minit Guru menunjukkan salah satu bahan yang dapat ditarik oleh magnet. Guru menunjukkan apakah yang guru lakukan. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai apakah yang dapat dilihat oleh murid-murid. Guru mengaitkan topik pembelajaran pada hari ini.

1. PERKEMBANGANa. PENERANGAN ( 15 minit)- Guru memberi menunjukkan gambar bahan-bahan yang terdapat dalam buku teks.- Murid diminta menyenaraikan bahan-bahan yang dapat ditarik oleh magnet dan tidak boleh ditarik oleh magnet dalam kertas A4.b. AKTIVITI BERKUMPULAN (30 minit)- Guru memberikan setiap kumpulan bahan-bahan seperti pemadam, klip kertas, duit syiling, pensil, duit kertas, magnet, batu, daun- Guru meminta murid melakukan penyiasatan dan mengisi jadual mengenai bahan-bahan yang dapat ditarik oleh magnet. - Guru membuat penerangan mengenai apa yang diperolehi oleh murid.

2. PENUTUP/PETAKSIRAN HASIL KERJA MURID (10 minit)-Murid melakukan tugasan secara individu di dalam buku aktiviti.-Murid diminta memberi kesimpulan mengenai topik yang diajar pada hari ini.

3. REFLEKSIa. Bil murid mencapai objektif : _____________b. Kehadiran murid :_____c. Bil murid yang memerlukan tindakan susulan : ________________d. Penambahbaikan kaedah dan Teknik PdP _____________________________________________________________________________________