contoh

5
RANCANGAN PENGAJARAN SLOT Tarikh 5 Ogos 2014 Mata Pelajaran Komunikasi Bahasa Melayu Nama Kelas/Tahun Prasekolah Sayang Masa 9.00 – 9.30 pagi Tajuk Lihat dan Salin Nilai Murni Rajin, Mendengar arahan Kemahiran (KSPK) Standard Kandungan : 1. (BM 4.2) Menguasai kemahiran menulis. Standard Pembelajaran : 1. (BM 4.2.7) Menyalin ayat dengan cara yang betul. Hasil pembelajaran Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat : 1. Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat menyalin ayat dengan cara yang betul dalam aktiviti “Lihat dan Salin”. Aktiviti pembelajaran Set induksi Guru membahagikan papan putih kepada tiga bahagian kecil dan membahagikan murid kepada tiga kumpulan kecil. Langkah 1 Guru meminta wakil kumpulan seorang demi seorang ke hadapan untuk memilih dan menampal gambar. Langkah 2 Guru meminta murid untuk membina ayat mudah berdasarkan gambar yang dipilih. Langkah 3 Guru meminta murid menyalin semula ayat yang dibina. Penutup Guru menyoal murid tentang apa yang dipelajari pada hari ini. Bahan bantu mengajar 1. Lembaran kerja 2. Gambar 3. Pensil warna Refleksi Pengajaran

Upload: arrushdaharifin

Post on 19-Jan-2016

14 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

h

TRANSCRIPT

Page 1: CONTOH

RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014

Mata Pelajaran Komunikasi Bahasa Melayu

Nama Kelas/Tahun Prasekolah Sayang Masa 9.00 – 9.30 pagiTajuk Lihat dan Salin

Nilai Murni Rajin, Mendengar arahanKemahiran (KSPK) Standard Kandungan :

1. (BM 4.2) Menguasai kemahiran menulis.

Standard Pembelajaran :1. (BM 4.2.7) Menyalin ayat dengan cara yang betul.

Hasil pembelajaran Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat :1. Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat menyalin ayat dengan cara yang betul dalam aktiviti “Lihat dan Salin”.

Aktiviti pembelajaran

Set induksi Guru membahagikan papan putih kepada tiga bahagian kecil dan

membahagikan murid kepada tiga kumpulan kecil.Langkah 1 Guru meminta wakil kumpulan seorang demi seorang ke hadapan untuk

memilih dan menampal gambar.Langkah 2 Guru meminta murid untuk membina ayat mudah berdasarkan gambar yang

dipilih.Langkah 3 Guru meminta murid menyalin semula ayat yang dibina.Penutup Guru menyoal murid tentang apa yang dipelajari pada hari ini.

Bahan bantu mengajar

1. Lembaran kerja2. Gambar3. Pensil warna

Refleksi Pengajaran

Kehadiran 24/25

Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :

………………………………… ……………………………….

( ) ( )

Page 2: CONTOH

RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014

Subject Bahasa Inggeris

Class/Year Prasekolah Sayang Time 9.30 – 10.00 pagiTitle Who are you?

Moral Value Listen to an instruction, alert, pay attentionStandard (KSPK) Standard Kandungan :

1. BI 3.5) Develop interest in reading.

Standard Pembelajaran :1. (BI 3.5.1) Talk about stories (simple stories) being read.

Objective Learning At the end of the learning process, student should be able to :1. At the end of the learning process, children should be able to talk about

story being read in “Who are you” activities.

Activities Induction Set Teachers shows two card. Teachers ask children to choose one card and make a group by the card

choosen.Step 1 Teacher give a character to the both group that is sun and moon.Step 2 Teacher explain the children about the activities while teacher read the story

they have to clap hand whenever the word sound (sun or moon)Step 3 Teacher give a colouring worksheet to the children.Conclusion Teacher make a conclusion about today learning.

Teaching Aids 1. Worksheet2. Picture3. Story

Reflection

Attendance 22/35

Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :

………………………………. ……………………………….

( ) ( )

Page 3: CONTOH

RANCANGAN PENGAJARAN SLOTTarikh 5 Ogos 2014

Mata Pelajaran Sains Dan Teknologi (Sains)

Nama Kelas/Tahun Prasekolah Sayang Masa 11.10 – 11.50 pagiTajuk Cuaca Hari Ini

Nilai Murni Mendengar arahan, Memberi perhatianKemahiran (KSPK) Standard Kandungan :

1. (ST 5.1) Meneroka fenomena alam yang biasa dijumpai seperti cuaca, pelangi dan bayang-bayang.

Standard Pembelajaran :1. (ST 5.1.3) Membandingkan aktiviti yang biasa dijalankan dalam cuaca yang

berbeza

Hasil pembelajaran Di akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat :1. Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat membandingkan

aktiviti yang biasa dijalankan dalam cuaca yang berbeza.

Aktiviti pembelajaran

Set induksi Guru menunjukkan gambar jenis-jenis cuaca.

Langkah 1 Guru bersoal jawab dengan murid mengenai cuaca hari ini.

Langkah 2 Guru memberi penerangan mengenai aktiviti untuk melaksanakan

lembaran.Langkah 3

Murid melaksanakan lembaran kerja yang diedarkan oleh guruPenutup

Guru membuat kesimpulan mengenai pelajaran pada hari ini.

Bahan bantu mengajar

1. Lembaran kerja2. Gambar

Refleksi Pengajaran

Kehadiran 22/25

Guru Pelatih : Guru Besar/Mentor :

………………………………. ……………………………….

( ) ( )

Page 4: CONTOH