2 format rph
DESCRIPTION
ffaTRANSCRIPT
JABATAN PENDIDIKAN KHASRANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Nama:(guru)No. KP:(guru)
Kelas:
Mata Pelajaran:
Tarikh:Hari:Masa:
KumpulanKumpulan 1Kumpulan 2
Nama murid(kumpulan berdasarkan tahap murid)
Standard kandungan(rujuk dokumen standard)
Standard Pembelajaran(rujuk dokumen standard)
Objektif pembelajaran:Pada akhir PdP murid akan dapat:(berdasarkan Standard Kandungan dan Pembelajaran)
.
Pengetahuan sedia ada
Isi Pelajaran
Penggabungjalinan isi kandungan : (perkaitan/penerapan subjek lain dalam proses pdp)EMK : (elemen bernilai tambah)Penyerapan nilai : (pemupukan unsur nilai murni dalam proses pengajaran)Unsur-unsur terapi : (contoh terapi fisio melibatkan manipulasi psikomotor dalam aktiviti pdp)BBM : (bahan untuk membantu proses pengajaran dan pembelajaran)KB : (penggunaan kemahiran berfikir seperti menyelesaikan masalah)
LANGKAHKUMPULAN 1KUMPULAN 2CATATAN/BBM
Set induksi5 minit( ikut kesesuaian)(Semua kumpulan)
- Menimbulkan perasaan ingin tahu.- Menarik perhatian murid terhadap perkarayang hendak diajar.- Menimbulkan minat murid.- Memberi gamabaran awal.- Memberitahu apa yang akan diajar. (Kaitan set induksi dengan topik)-Persediaan untuk belajar.
Langkah 130 minit( ikut kesesuaian)Interaksi pengajaran:
Catatan:Aktiviti pengukuhan:(mengukuhkan penguasaan/pemahaman pembelajaran lepas)
Catatan:
Langkah 210 minit( ikut kesesuaian)Aktiviti bertulis:(menguji kefahaman murid)
Catatan:Interaksi pengajaran:
Catatan:
Langkah 310 minit( ikut kesesuaian)Aktiviti pengukuhan:(mengukuhkan penguasaan/pemahaman murid)
Catatan:
Aktiviti bertulis:(menguji kefahaman murid)
Catatan:
PENUTUP(5 minit)( ikut kesesuaian)(Semua kumpulan) (merumus hasil pdp)- Penutup kognitif - menarik perhatian murid kepada apa yang telah dipelajari, membuat peneguhan)- Penutup sosial - membina rasa pencapaian
Refleksi guru: (menilai keseluruhan proses pdp)Kekuatan:Kelemahan:Cadangan penambahbaikan: Format inidigunakan jika kesemua murid berada di kemahiran / standard pembelajaran yang sama tetapi objektif, isi pelajaran dan lembaran kerja terdapat perbezaan. Contoh BM: Standard pembelajaran 6.1.1 Menulis huruf besar A hingga Z. Kumpulan 1 isi pelajaran dan lembaran kerja menulis huruf besar A hingga Z tetapi kumpulan 2 kerja menulis huruf besar A hingga H. Jika berbeza kemahiran / standard pembelajaran tetapi mempunyai persamaan dari segi objektif dan isi pelajaran boleh digunakan format ini jika bersesuaian.