teknik roi 120%
DESCRIPTION
ASBTRANSCRIPT
Ramai yang tidak faham kenapa dgn loan 50k kita boleh push ROI sampai 120%~130% within 4 tahun..
Beginilah untuk mudahkan pengiraan.Saya amik RHB tanpa ASBRTA sebagai pengiraanRate KPA-1.4%(Tanpa ASBRTA) rate ini boleh nego lagi.Div ASB saya amik 7.5%
Tahun 2012-Jan start withLASB 1 - 50k - monthly 299(serve loan monthly)
Tahun 2013-Jan tambah lagi LASB 2 50K(299 serve monthly by LASB1)LASB 1 anda bayar seperti biasa dari gaji anda-299..End of the year:LASB 2 Baki = 53,750LASB 1 Baki = 54,047Ammortize LASB 1 bulan ke-25 = 47,943Terminate LASB 1 anda dapat cash = 54,047 - 47,943 = 6,104(tinggal dalam ASB anda)Total cash dalam ASB(Bukan sijil tau) = 3,750+6,104 = 9,854Dengan Nilai cash ini anda JANGAN BAGI TIDURDengan nilai ini anda mampu menanggung LASB 3(Nilai lebih tinggi) yang baru setelah LASB 1 anda terminate.Berapakah nilai itu??9,854/12 = anda mampu serve loan LASB 3 yang bayar 821/monthly.
Saya amik nilai LASB 3 138,000 monthly 823..
TAHUN 3 2014Maka bermulalah LASB 2 - 50K - Bayar by duit gaji 299LASB 3 - 138K - Bayar dari cash ASB anda(9,854) secara monthlyHujung tahun total berapa anda ada?LASB 2 - 53,750LASB 3 - 148,666dan berapa nilai cash anda dalam ASB?3,750 + 10,666 = 14,416Sekali lagi saya ingatkan disini JANGAN DIVIDEN TIDUR.Dengan nilai ini 14,416/12 = 1,201 monthly anda ada kuasa setiap bulan..apa dapat anda buat?LASB 2 monthly = 299LASB 3 monthly = 823Total = 1,122
So start tahun ke-4 anda tak perlu bayar apa apa lagi..
TAHUN 4 2015LASB 2 & LASB 3 anda layan dengan cash ada dalam ASB untuk serve monthly payment..Hujung tahun berapa anda dapat??LASB 2LASB 2 = 54,047Ammortize bulan ke-37 = 46,832Cash anda dapat = 7,215
LASB 3LASB 3 = 149,539Ammortize bulan ke-25 = 13,2324Cash anda dapat = 17,215
Total cash anda dapat setelah 4 tahun = 24,430
Modal anda 3 tahun adalah 299 x 36 = 10,764Nett = 24,430 - 10,764 = 13,666Maka ROI anda adalah = 13,666/10,764 = 126.97%
Kapada yang sudah berumah tangga,,maka kali 2 jerlah pengiraan dia.
Harap mendapat pencerahan untuk semua.
Untuk yang muda muda ataupun mempunyai kekangan kewangan yang hebat ATLEAST cara ini mungkin dapat membantu..