rph tajuk bidang pendidikan islam

Upload: manrimau

Post on 02-Apr-2018

385 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    1/23

    SOALAN TUTORIAL

    M/S 57

    Soalan 2:

    Membincangkan Buku Panduan Guru di dalam pengajaran dan pembelajaran.Ciri yang di

    fokuskan di dalam pengajaran dan pembelajaran dan cirri-ciri murid yang dikehendaki,

    Ciri_ciri yg difokuskan dlm P&P Ciri_ciri murid yg dikehendaki

    hasil pembelajaran Murid dpt mengenal,mengecam huruf hijaiy

    Yah.Masa Menyebut dgn betul bagi setiap huruf hijaiy

    Yah tunggal mengikut susunan yg betul

    Pengenalan Dpt menulis setiap lembaran kerja yg diber

    Ikan

    Cadangan bahan Bantu mengajar Murid dpt menyebut huruf mengikut urutan

    Secara talaqi dan musyafahah

    Set induksi Dapat membanding beza

    Dadangan P&P Menyusun atur

    Aktiviti cuba jaya Merumuskan atau meringkaskan

    Penutup Membuat Generalisasi

    Penghayatan

    Kerja lanjutan

    Nota Guru

    Bahan Rujukan

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    2/23

    Soalan 3

    Anda dikehendaki berbincang dalam kumpulan kecil 3-5 org mengenai RancanganPengajaran Semester, Mingguan dan harian berdasarkan contoh yg diberi,

    Pengajaran Semester Pengajaran Mingguan Pengajaran Harian

    Adalah secara Umum Rancangan mengajar utk 5

    hari

    Lebih efektif dan tersusun

    Merangkumi 4 bidang utk I

    semester

    Lebih lengkap sedikit dari

    rancangan mengajarsemester

    Mempunyai pendekatan

    satu persatu persediaanmengajar langkah demi

    langkah

    Objektif secara umum Tajuknya ringkas begitujuga dgn bidang

    Aktiviti P&P yang lengkapdan tersusun

    Adanya alat Bantu mengajar

    Soalan 4

    Secara kumpulan bina Rancangan Pengajaran Harian yang Lengkap meliputi setiap

    bidang Asas Tilawah Al-Quran,Asas ulum Syariah,Akhlak dan jawi

    PERSADIAAN MENGAJAR HARIAN ASAS TILAWAH AL-QURAN

    Mata pelajaran: Asuhan Tilawah Al-QuranKelas : I Kreatif

    Tarikh : 23.3.2005Masa :I0.30-II.00 PagiBilangan murid: 30 orang

    Tajuk : Huruf Hijaiyyah Tunggal (Buku Iqra satu m\s I7-20)

    Kemahiran : Membaca dgn fasih dan bertajwid

    PENGETAHUAN SADIA ADA:

    I) Murid telah belajar buku Iqra satu m\s I5-I6 sebelumnya,

    HASIL PEMBELAJARAN:Pada akhir pembelajaran murid dapat:

    I) Mengecam dan mengenal huruf-huruf hijayyah tunggal

    II) Menyebut betul huruf hijaiyyah tunggal iaitu - .III) Berdisiplin ketika belajar

    KEMAHIRAN BERFIKIRI) Mengenal dan mengecam huruf

    II) Banding beza huruf yang sama bentuk

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    3/23

    PENERAPAN NILAI

    I) Menanamkan raa suka membaca Al-QuranII) Menyedari penting bacaan Al-Quran bartajwid

    BAHAN BANTU MENGAJAR

    I) Carta

    II) Kad Imbasan

    Langkah\masa Isi Akt P&P Catatan\alat

    Pendahuluan(2minit)

    Bacaan doa Ketua kelasmembaca doa

    diikuti oleh murid-

    murid.

    Set Induksi(3 minit) Guru memaparkanbeberapa keeping

    kad bergambarCth:

    Guru bersoal jawabdengan murid-murid

    berkaitan dgngambar

    Cth:

    Murid-murid inigambar apa?

    Guru membuat

    ulasan danmengaitkan dgan

    tajuk pelajaran

    Kad Bergambar

    Lanhkah I(7 minit) Bacaan beberapakalimah yg

    mengandungi huruf

    hijaiyyah dgn betuldan fasih di ambil

    dari buku m/s I7-20

    Cth:

    Guru menayangkanhuruf hijaiyyah cth:

    Gurumemperkenalkan

    huruf hijaiyyah dgn

    kad imbasan cth:

    Talaqi dan

    musyafahah sebutan

    huruf-huruf

    mengikut urutansecara kelas,

    kumpulan&individu.

    Kad Imbasan

    Langkah 2(I0 minit) Buku Iqra I m/s I7-20 iaitu:

    Guru menyuruhmurid menyebut

    huruf-huruf

    hijaiyyah iaitu

    Buku Iqra

    Carta

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    4/23

    Pada carta yang disediakan dengan

    betul dan fasih.

    Guru meminta

    murid-murid

    membaca teks yangterdiri dari kalimah-

    kalimah yangmengandungi huruf

    hijaiyyah secarakelas,kumpulan dan

    individu dengan

    fasih dan lancarsememtara guru

    memperbetulkan

    sebutan huruf yangsalah..

    Guru meminta 3orang muridmembaca semula

    teks kalimah yang

    mengandungi hurufhijaiyyah.

    Pengayaan/pemulihan(5 minit)

    Latih tubi bacaan Guru memintasemua murid

    membaca buku

    Iqra I m/s I7-20

    Membaca kalimahyang mengandungi

    huruf hijaiyyahiaitu:

    Berdasarkan bukuIqra I

    Buku Iqra

    Penutup(3 minit) Bacaan teks buku

    Iqra

    Guru meminta

    semua murid

    membaca buku

    Iqra m/s I7-20

    Guru merumuskan

    pelajaran denganmeminta murid-

    murid bernasyid

    mengenai hurufhijaiyyah tungggal.

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    5/23

    PERSEDIAAN MENGAJAR HARIAN ULUM SYARIAH

    Mata pelajaran: Asas Ulum Syariah (Ibadah)Kelas : I Kreatif

    Tarikh : 24.3.2005

    Masa :I0.30-II.00 pagiBilangan Murid: 30 orang

    Tajuk : bersuci dan beristinjak

    Kemahiran : Mempelajari dan memahami cara bersuci dan beristinjak

    PENGETAHUAN SEDIA ADA:

    I) Murid dapat membezakan antara yang bersih dan kotorII) Murid mengetahui faedah menjaga kebersihan

    HASIL PEMBELAJARAN: pada akhir pembelajaran murid dapat:

    I) Memberi pengertian bersuci dan beristinjakII) Murid dapat menjalankan ibadah solat dan ibadah-ibadah lain dengan

    sempurna.

    III) Murid dapat menjelaskan alat beristinjak dan cara menggunakannya.

    KEMAHIRAN BERFIKIR:

    I) Dapat melakukan istinjak dengan betul

    II) Berjimat cermat

    III) Menjaga Kebersihan

    PENERAPAN NILAI:

    I) Dapat menjaga kebersihan jasmani dan rohani

    BAHAN BANTU MENGAJAR:

    I) Carta

    II) Gambar

    III) Kad

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    6/23

    Langkah/masa Isi Akt P&P Catatan/alat

    Pendahuluan

    (2 minit)

    Bacaan doa Ketua kelas

    membaca doa

    diikuti oleh murid-murid lain

    Set induksi (3 minit) Gambar air hujandan air telaga

    Guru memaparkanbeberapa keeping

    gambar

    i) Air hujan

    ii) Air telaga

    Gambar

    Langkah I( 5 minit)

    Langkah 2(8 minit)

    Memaparkan cartayang mengandungipengertian bersuci

    Memperdengarkan

    satu sajak kepadamurid bertajuk

    kebersihan separuh

    dari iman

    Guru meminta 3orang pelajarmenyatakan apa

    yang mereka faham

    tentangistinjak/bersuci

    Guru menerangkantentang pengertian

    bersuci dan

    beristinjak

    Guru meminta 5

    orang memberikan

    maksud bersuciatau beristinjak

    menggunakan ayat

    sendiri.

    Guru

    memperdengarkankepada murid sajak

    kebersihan separuhdari iman.

    Guru bersoal jawabdengan murid

    tentang kandungan

    Carta

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    7/23

    sajak dan

    menerangkandengan jelas

    maksud bersuci

    Guru meminta 2

    orang murid

    membaca sajakdengan intonasi

    yang betul

    Latih tubi danberdasarkan sajak

    tersebut, guru

    mengaitkannyadengan tajuk

    pelajaran

    Langkah 3(8 minit) Menyediakan 2

    keping gambar cth:

    Halaman rumah

    yang kotor

    Seorang murid yang

    comot dan kotor

    Guru bersoal jawab

    gambar dengan

    murid

    Soalan:Bagaimanakah

    keadaan kebersihan

    kawasan ini?

    Bagaimanakah cara

    untukmembersihkan

    kekotoran yang ada

    pada baju danbadan?

    Guru membuat

    ulasan terhadapjawapan yang di

    berikan pada murid

    dengan mengaitkancara mengatasi

    kekotorancth:

    sentiasa menyapusampah

    Mandi selepasbermain danterkena najis

    Kad Gambar

    Penggayaan/pemulihan(2 minit)

    Akibat tidak bersucidalam ibadah dan

    kehidupan harian

    Guru bersoal jawabdan menerangkan

    kepada murid

    akibat tidak bersucidalam:

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    8/23

    i) ibadah

    ii) Kehidupanharian

    Penutup(2 minit) Mengajukan soalankepada murid

    Guru mengakhiriP&P dengan

    mengajukan soalan

    kepada murid cth:

    Apakah erti

    istinjak?

    Apakah erti

    bersuci?

    Murid

    menjawabnya

    bersama-samasecara kelas

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    9/23

    RANCANGAN MENGAJAR HARIAN AKHLAK

    Mata pelajaran: Akhlak Islamiah

    Kelas : I Kreatif

    Tarikh :25.3.2005Masa : I0.30-II.00 pagi

    Bilangan murid:30 orang

    Tajuk :Adab makan dan minumKemahiran :Mempelajari dan memahami cara dan adab makan dan minum

    PENGETAHUAN SEDIA ADA:

    I) Murid mengetahui serba sadikit cara makan dan minum secara beradab.II) Murid pernah melakukannya di rumah dengan bimbingan ibubapa.

    HASIL PEMBELAJARAN:

    I) Menyatakan cara makan dan minum secara beradab

    II) Mengamalkan adab makan dan minum,III) Menghafaz doa makan dan minum

    IV) Menyatakan kepentingan dan tujuan beramal dengan adab makan dan minum.

    KEMAHIRAN BERFIKIR:

    I) Mengamalkan nilai-nilai murni dalam kehidupanII) Mengikut sunnah rasulullah s.a.w

    PENERAPAN NILAI :

    I) Sentiasa mengamalkan dalam kehidupan

    BAHAN BANTU MENGAJAR:

    I) Carta

    II) Gambar

    III) Kad imbasanIV) Filem Slaid

    V) OHP

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    10/23

    Langkah/masa Isi Akt P&P Catatan/alat

    Pendahuluan(2 minit)

    Bacaan doa Ketua kelasmembaca doa dandiikuti oleh murid-

    murid

    Set Induksi(3 minit) Menonton

    tayangan video

    majlis perkahwinan

    Guru bertanyakan

    kepada murid

    berdasarkan videoCth:

    Adakah kamu

    melihat orang

    membaca doa

    sebelum makan dimajlis itu?

    Bagaimanakah cara

    mereka makan?

    Guru mengaitkanjawapan murid

    dengan tajuk

    pelajaran.

    Filem video

    Langkah I(5 minit) Lut sinar melalui

    OHP berkaitan

    gambar melaluihalaman 56

    Guru bersoal jawab

    dengan murid

    mengenai gambarsoalan:

    Apa yang kamu

    lihat pada gambaritu?

    Siapakah yangmembaca doa itu?

    Murid mengikut

    bacaan guru secara

    kelas mengenaibacaan selepas dan

    sebelum makan danminum.

    OHP

    Langkah 2(8 minit) Lakonan adabsebelum dan

    selepas makan dan

    minum

    Gurumembahagikan

    murid kepada 4

    kumpulan

    Lakonan

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    11/23

    Setiap kumpulan

    melakonkan adabsebelun,semasa

    dam selepas makan.

    Guru meminta

    murid membuat

    rumusan tentangadab

    sebelum,semasadan selepas makan.

    Langkah3(8 minit) Menyatakan situasi

    dalam gambar

    halaman 58(gambar I & 2)

    Guru bersoal jawab

    dengsn murid

    tentang kesanperlakuan tersebut

    ketika makan dan

    minum.

    Gambar I

    Mkan dengan tertib

    Gambar 2

    Makan dengan

    gelojoh

    Guru meminta

    murid menyebuttentang adab-adab

    makan dan minum

    yang sepatutnyadilakukan oleh

    murid dalamgambar I

    Guru merumuskan

    tentang kesan

    bersih dan kotordalam menjaga

    adab makan dan

    minum.

    Penggayaan/Pemulihan

    (2 minit)

    Akibat tidak

    beradab ketika

    makan dan minum

    Guru bersoal jawab

    dengan murid

    akibat tidakberadab ketika

    makan dan minum

    dlam kehidupan.

    Penutup(2 minit) Nasihat Guru menasihati

    murid supayamengamalkan adab

    makan dan minum

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    12/23

    serta mengelakkan

    pembaziran

    PERSEDIAAN MENGAJAR HARIAN ASAS JAWI

    Mata pelajaran :JawiKelas :I Kreatif

    Tarikh : 26.3.2005

    Masa :I0.30-II.00 PAGIBilangan murid: 30 orang

    Tajuk : Kenali huruf jawi

    Kemahiran :Mempelajari dan mengetahui huruf jawi

    PENGETAHUAN SEDIA ADA:

    I) Murid telah mengetahhui serba sedikit tentang huruf jawi dan huruf hijaiyyahtunggal kemudian ditambah 6 huruf

    II) Penulisan huruf jawi dan huruf hijiyyah yang sama

    HASIL PEMBELAJARAN:

    I) Murid dapat membentuk huruf tertentu dengan cara yang betulII) Teliti membuet sesuatu pekerjaan

    III) Menyebut dan menulis huruf yang tidak sama dengan betul

    IV) Tekun dan sabar

    KEMAHIRAN BERFIKIR:

    I) Menyambung dan menulis huruf

    II) Dapat membezakan huruf jawi dan huruf Iqra

    PENERAPAN NILAI:

    I) Patuh pada peraturanII) Tekun dan sabar

    BAHAN BANTU MENGAJAR:

    I) Gambar II) Carta

    III) Kad huruf

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    13/23

    Langkah/masa Isi Akt P&P Catatan/alat

    Pendahuluan(2 minit)

    Bacaan doa Ketua kelasmembaca doa dan

    diikuti oleh murid-

    murid lain,Set Induksi(3 minit) Kad huruf jawi

    iaitu

    Guru menunjukkan

    kad jawi

    Soalan: Apa beza

    antara dua hurufini?

    Berdasarkan

    beberapa jawapan,

    guru mengaitkan

    dengan tajukpelajaran

    Kad

    LangkahI(5 Minit) Menyediakan huruf

    hijaiyyah dan huruf

    jawi tanpamengikut urutan

    menggunakan kad

    imbasan.

    Guru menyediakan

    dengan gambar

    yang berkaitandengan kad-kad

    huruf

    Guru meminta 3

    orang murid

    memberi nama

    benda yangbermula dengan

    huruf :

    Sambil

    memaparkan huruf

    Kad huruf

    Langkah2(8 minit) Mengasingkan

    huruf hijaiyyah dgn

    huruf jawi

    Guru meminta

    murud

    mengasingkan

    huruf hijaiyyah danhuruf jawi

    mengikut kumpulan

    Penjelasan guru

    mengemai huruf

    yang sama bentuk

    Latih tubi

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    14/23

    menyebut huruf

    yang sama bentuk

    Murig mencari dan

    menyebut hurufyang hamper

    bentuk dengan

    bimbingan guru.

    Langkah3(8 minit) Memapaerkan carta

    huruf jawi dari :

    Penerangan guru

    tentang kumpulanhuruf jawi danhuruf hijaiyyah

    mengguna kad

    imbasan

    Guru

    membahagikanmurid kepada 5

    kumpulan dan

    meminta pelajar

    menyusun kadhuruf jawi

    mengikut urutan

    yang betul

    Latih tubi

    menyebut hurufjawi mengikut

    urutan yang betul

    dengan bimbingandari guru.

    Carta dan kad

    Penggayaan/pemulihan(2 minit)

    Galakanmempelajari jawidengan

    bersungguh-

    sungguh

    Guru menasihatimurid supayabersungguh-

    sungguh

    mempelajari jawiagar memudahkan

    mereka membaca

    Al-Quran danpendidikan islam

    serta cermat dan

    yakin kebolehan

    diri sendiri ketikamembaca.

    Penutup(2 minit) Latih tubi Guru memapaarkankad huruf jawi dan

    meminta murid

    menyebut huruftersebut dengan

    betul dan lancar

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    15/23

    Soalan 5

    Jelaskan secara grafik konsep j-QAF

    KONSEP J-QAFKONSEP JAWI j-QAF

    JAWI

    - 6 bulan di

    tahun satu- Mengenal

    &

    menyebuthuruf jawi

    Tunggal,suku

    kata

    terbuka,tertutup,perkataan

    mudah

    AL-QURAN

    -Model khatam Al-quran dan tasmik

    -Penggunaan Talaqi dan

    Musyafahah

    Tahun 1; 6 bulan

    pertama

    FARDHU AIN

    - Bacaan

    - Perbuatan

    - Ilmu

    pengetahuan- penghayatan

    BAHASA

    ARAB

    -2 waktu (60

    waktu)

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    16/23

    SOALAN 6:

    Bincangkan dalam kumpulan bagaimana anda merancang perlaksanaan program J-qafseperti berikut

    i) Kem Bestari Solat.

    Penaung:En, Rafee bin Manap

    Penasihat: E, Abdullah bin Daud

    Pengerusi: En Hamidi

    Setiausaha: Puan Syamsiah binti Ngah

    Bendahari: Puan Wan Akma binti Nawang

    Ahli Jawatankuasa:

    Urusetia:

    Pendaftaran & penginapan: Puan Wan Zunaini

    Mkan dan minum: Puan Noraida binti Uma

    Keselamatan,kebajikan dan disiplin: En. Ahmad Munif

    Dokumentasi/Penilaian: Puan Asniza

    Riadah: En.Suhaimi

    KEM BESTARI SOLAT

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    17/23

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    18/23

    SENARAI ALATAN YANG PERLU DIBAWA OLEH PESERTA KEM BESTARI

    Pakaian:

    i)uniform sekolahii)Pakaian harian

    iii)Pakaian sukan/riadah

    iv)Kasut

    Alatan Solat:

    i)Pakaian yang Sesuai

    ii)Songkok(L)iii)Sejadah

    iv)Telekong

    Alatan Mandi:

    i) Tuala

    ii)Kain Basahaniii)Sabuniv)Berus gigi dan ubat gigi

    Alatan Tidur

    i)Bantal

    ii)Selimut

    iii)Tikar/alas tidur yang sesuai

    Keperluan Harian:

    i)Minyak rambut

    ii)Sikat

    iii)Bedakiv)Selipar

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    19/23

    v) ubat( jika perlu)

    2)KELAS PEMILIHAN JAWI

    Takrif:

    Kelas pemulihan jawi ialah pengajaran yang dilaksanakan oleh guru kelas pemulihanjawi j-QAF untuk memulihkan pelajar yang keciciran jawi.

    Objektif:

    Murid yang keciciran dalam jawi akan dipulihkan sekurang-kurangnya dapatmengenal ,menyebut dan menulis huruf tunggal ,suku kata terbuka ,tertutup dan

    perkataan-perkataan mudah,

    Murid tahun satu yang tidak dapat tidak dapat melepasi ujian Khas iaitu tidak mengenalhuruf tunggal atau susukata terbuka .Stu kelas tidak melebihi 6 atau I0 orang

    Strategi Perlaksanaan

    I) Memastikan huruf j-Qf di bawah Panitia Pendidikan Islam yang di

    pengerusikan oleh Guru Besar.

    Jawatankuasa Pelaksana Mesyurat memastikan:

    1) Murid-murid yang keciciran diberi ujian khas atau msklumat daripada guru

    Yang mengajar2) Penyediaan tempat bagi kelas pemulihan jawi

    3) Penyediaan bahan Bantu mengajar.

    4) Melaksanakan kelas pemulihan jawi mengikut kamahiran dan kaedah P&P5) Adanya proses pengajaran dan mainan

    6) Buat penilaian dan rekod

    7) Pencapaian murid setiap kali kelas di jalankan.

    8) Jalankan ujian pengesanan sebelun murid mengikuti kelas jawi sedia ada.

    Agihan tugas

    1) Guru Besar

    2) Ketua panitia Pendidikan islam

    3) Guru kelas pemulihan jawi j-QAF dan guru pendidikan islam menyediakan

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    20/23

    4) keperluan perlaksanaan kelas pemulihan jawi.

    5) Menyemak laporan yang di buat oleh guru mata pelajaran dan guru kelas

    pemulihan jawi j-QAF

    Agihan kemahiran

    Murid yang hendak dipulihkan diberi kemahiran seperti yang terdapat dalam sukatan

    pelajaran Pendidikan Islam KBSR

    Kaedah Pengajaran dan pembelajaran

    Geru di cadangkan banyak menggunakan kaedah permainan dan nyanyian semasamelaksanakan program P&P

    Contoh:

    Permainan Tintin ,Keretapi, Main kad,LCD.

    Nyanyian; Rasa sayang

    Penilaian

    Guru melaksanakan penilaian setiap kali kelas dijalankan contoh mengenal,membacadan menulis huruf dan sukukata yang dipelajari dan perlu direkod dalam boring penilaian

    Kelas Pemulihan Jawi.

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    21/23

    SOALAN 7

    Bincangkan kesan program pemulihan jawi yang telah anda rancang ,nyatakan juga

    masalah-masalah yang anda hadapi serta langkah mengatasi masalah tersebut.

    Kesan program pemulihan

    Jawi

    Masalah yang dihadapi

    Murid yang keciciran dalam jawi akandipulihkan sekurang-kurangnya

    mengenal ,menyebut dan menulis huruf-huruf tunggal ,suku kata terbuka ,suku kata

    tertutup dan perkataan mudah

    Murid masih tertukar hruf hijaiyyah danhuruf jawi

    Murid dapat menyebut huruf jawi tunggal

    dengan betul

    Murid kurang perdedahan dengan 6 huruf

    jawi

    Dapat menyebut huruf jawi tunggal dan

    huruf hijaiyyah

    Murid tidak mahu cuba untuk

    mengaplikasikan huruf tunggal jawi dengan

    nama benda

    Murid dapat membentuk huruf,mengenaldan menyebut nama huruf serta menulisnya

    dengan menggunakan kaedah yang betul

    Masih lagi kurang mahie menulis hurufjawi tunggal dengan betuj

    Murid tahu asas huruf jawi adalah dari

    huruf hijaiyyah tunggal kemidian di

    tambah 6 huruf jawi

    Kurang mahir membina suku kata mudah

    Murid dapat membina sukukata mudah Masih keliri dengan suku kata terbuka dab

    tertutup

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    22/23

    SOALAN 8

    Anda telahpun memehami Program kem bestari solat yang di hasratkan oleh kementerian

    Pelajaran Malaysia .Bincangkan Bersama rakan anda tentang kepentingan Kem bestari

    solat dalam melahirkan insan yang bertakwa.

    KEPENTINGAN KEM BESTARI SOLAT

    Murid dapat menunaikan solat dengan sempurna

    Mahir dari segi bacaan, perbuatan ,ilmu pengetaahuan dan

    penghayatan

    Murid dapat mengetahui bilangan solat fardhu

    Murid dapat melaksanakan semua perbuatan serta bacaan dalam

    solat dengan betul dan lancer

    Murid dapat melaksanakan solat dengan sempurna samaada secara

    bersendirian atau berjemaah

    Murid dapat berwuduk dengan sempurna

  • 7/27/2019 Rph Tajuk Bidang Pendidikan Islam

    23/23