rph tahun 4d 27012016 - perkumuhan dan penyahtinjaan

Upload: nida-nasruddin

Post on 07-Mar-2016

280 views

Category:

Documents


2 download

DESCRIPTION

rph T4

TRANSCRIPT

KELAS/SUBJEK4 DINAMIKMasa7.35-9.05Minggu/Tarikh/ Hari4 / 27.01.2016 / Rabu

TEMA/TAJUKSAINS HAYAT / PROSES HIDUP MANUSIA

STANDARDKANDUNGAN3.2 Perkumuhan dan penyahtinjaan manusia

STANDARDPEMBELAJARAN3.2.1, 3.2.2, 3.2.3, 3.2.4, 3.2.5

OBJEKTIFPada akhir PdP, murid dapat:1) Memerihalkan maksud perkumuhan dan penyahtinjaan secara bertulis.2) Mengenalpasti organ perkumuhan dan penyahtinjaan dan hasil perkumuhan dan penyahtinjaan secara lisan.3) Memadankan organ dan hasil perkumuhan dan penyahtinjaan dengan berul.4) Menyatakan 2 kepentingan proses perkumuhan dan penyahtinjaan secara bertulis.

BAHAN BANTU BELAJAR

Buku teks/Gambar/Carta/Visualizer OHPInternet/KomputerRadas

Power PointModul CdPapan Tulis kecilLain-lain

Lembaran Kerja/LCD ProjektorModelSpesimen/Bahan

KEMAHIRAN PROSES SAINS (KPS)

Memerhati /MeramalMendefinisi Secara Operasi

MengelasBerkomunikasiMengawal Pembolehubah

Mengukur & Menggunakan NomborMenggunakan Hubungan Ruang & MasaMembuat Hipotesis

Membuat Inferens/Mentafsir DataMengeksperimen

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM(EMK)KBATKAEDAH PdP

Kreativiti & Inovasi/ALAT BERFIKIRARAS SOALANPERBINCANGAN

/SIMULASI

TMKPeta alirAnalisis PenilaianAplikasiSintesis

KeusahawananPROJEKEKSPERIMEN

Nilai/

SUMBANGSARANLAWATAN & PENGGUNAAN SUMBER LUAR BILIK DARJAH

PENYELESAIAN MASALAH

Aktiviti

AKTIVITI PEMULA1. Guru bertanya kepada murid mengapa mereka pergi ke tandas.2. Guru mengaitkan jawapan murid dengan tajuk pelajaran hari ini.

AKTIVITI UTAMA1. Guru meminta murid menulis makna perkumuhan dan penyahtinjaan dengan merujuk kepada buku teks.2. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.3. Murid mengenal pasti organ perkumuhan dan menyenaraikan bahan buangan berdasarkan organ perkumuhan.4. Murid menggunakan peta alir bagi menunjukkan organ dan bahan perkumuhan.5. Guru menyoal murid tentang kepentingan perkumuhan.6. Murid menulis kepentingan perkumuhan dan penyahtinjaan di dalam buku nota.

PENAKSIRAN1. Murid dapat menghasilkan peta alir bagi menunjukkan bahan buangan dan organ yang terlibat.

AKTIVITI PENUTUP1. Murid melengkapkan peta alir pada papan putih berkiatan denga organ dan bahan perkumuhan.2. Murid diminta mengulang semula kepentingan perkumuhan dan penyahtinjaan kepada manusia.

PENILAIAN DAN PENTAKSIRANREFLEKSI

Pemerhatian/Hasil Kerja/ KEHADIRAN :___/____ Se Semua murid menguasai objektif

____/____murid menguasai objektif dan diberi latihan pengayaan. ____/____murid tidak menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan. PdP ditangguhkan kerana_________________________________

Lisan/Kuiz

TugasanDrama

Projek