rph pj thn 6c - 2014

5
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN Minggu yang Hari: JUMAAT Ke Tarikh: 3 JANUARI 2014 KELAS: MASA: MATA PELAJARAN : KANDUNGAN REFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH 6C 0730-0830 P. JASMANI (1 JAM) TAJUK: KECERGASAN PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap: Cemerlang ( ) Sederhana ( ) Lemah ( ) murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan. Murid pemulihan: Cadangan penambahbaikan: BIDANG PEMBELAJARAN: 1.1 Daya tahan kardiovaskular a) Fartlek (Pelbagai kelajuan) b) Larian berjalan 1200m OBJEKTIF PEMBELAJARAN: Murid akan diajar: 1) Larian pecut 2) Berjalan 3) Lari anak HASIL PEMBELAJARAN: Di akhir pembelajaran, murid dapat: 1) Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular 2) Kognitif : mengira kadar denyutan nadi ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK): toleransi, bekerjasama BAHAN BANTU MENGAJAR: Peralatan PJ AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: - Membuat senaman ringan atau pemanasan badan. - Berjalan kaki sebanyak 3 pusiangan padang. - Berlari sebanyak 2 pusingan padang. - Lari anak. - Mengira denyutan nadi ketika rehat. - Mengira denyutan nadi selepas berjalan, berlari dan lari anak. - Mengadakan ujian Cooper (larian selama 2 minit) SK BAKO_SAJIDIN BIN JAIS 2014 1

Upload: dinct1978

Post on 20-Nov-2015

248 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

pj

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu yangHari: JUMAAT1

Ke Tarikh: 3 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH

6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: KECERGASAN PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )

murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.

Murid pemulihan:

Cadangan penambahbaikan:

Tidak Hadir:

BIDANG PEMBELAJARAN:1.1 Daya tahan kardiovaskulara) Fartlek (Pelbagai kelajuan)b) Larian berjalan 1200m

OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Larian pecut2) Berjalan3) Lari anak

HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular2) Kognitif : mengira kadar denyutan nadi

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama

BAHAN BANTU MENGAJAR:Peralatan PJ

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat senaman ringan atau pemanasan badan. Berjalan kaki sebanyak 3 pusiangan padang. Berlari sebanyak 2 pusingan padang. Lari anak. Mengira denyutan nadi ketika rehat. Mengira denyutan nadi selepas berjalan, berlari dan lari anak. Mengadakan ujian Cooper (larian selama 2 minit)

Minggu yangHari: JUMAAT2

Ke Tarikh: 10 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH

6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: 2. KEMAHIRAN PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )

murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.

Murid pemulihan:

Cadangan penambahbaikan:

Tidak Hadir:

BIDANG PEMBELAJARAN:2.1 Permainana) Bola Keranjang Menangkap bola Menghantar bola

OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Cara statik, menggolek, melompat, berlari, melantun2) Menghantar bola dengan paras dada, hayun bawah, atas kepala, lantun, voli dan lain-lain

HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Psikomotor : Menguasai kemahiran permainan bola keranjang.2) Kognitif : Memahami kemahiran-kemahiran dalam permainan bola keranjang.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama

BAHAN BANTU MENGAJAR:Peralatan PJ

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat senaman ringan atau pemanasan badan. Berjalan kaki sebanyak 3 pusiangan padang. Berlari sebanyak 2 pusingan padang. Lari anak. Mengira denyutan nadi ketika rehat. Mengira denyutan nadi selepas berjalan, berlari dan lari anak. Mengadakan ujian Cooper (larian selama 2 minit)

Minggu yangHari: JUMAAT3

Ke Tarikh: 17 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH

6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: 1. KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )

murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.

Murid pemulihan:

Cadangan penambahbaikan:

Tidak Hadir:

BIDANG PEMBELAJARAN:1.1 Menyayangi diri sendiri1.1.1 Seksualiti

OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Perubahan fizikal yang dialami remaja2) Perbincangan3) Menyenaraikan masalah remaja

HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Kognitif : Menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami oleh remaja.2) Membincangkan kebersihan diri.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama

BAHAN BANTU MENGAJAR:Buku teks dan majalah

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat carian dalam internet berkenaan topik Mengumpulkan bahan-bahan yang diperolehi secara berkumpulan. Membuat perbincangan dan banding beza Menyenaraikan masalah remaja tentang penjagaan kebersihan. Menyenaraikan perubahan fizikal remaja.

SK BAKO_SAJIDIN BIN JAIS2014