rph minggu 1 - 5 2015

15
12 JANAUARI 2015 ISNIN Mata Pelajaran Pendidikan Kesihatan Tahun 4 Masa: 10:30 – 11:00 Tema Kesihatan Fizikal Tajuk Kesihatan Diri Dan Refproduktif Standard Pembelajaran 1.1.1 Menyatakan maksud akil baligh 1.1.2 Menyatakan tanda-tanda akil baligh bagi lelaki dan perempuan. Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat: - menyatakan maksud akil baligh di antara lelaki dan perempuan. - menyatakan beberapa tanda akil baligh bagi lelaki dan perempuan mengikut tahap kesuburan. Aktiviti PdP 1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran hari ini 2. Guru menerangkan tentang maksud akil baligh 3. Guru menerangkan beberapa tanda dalam akil baligh bagi lelaki dan perempuan 4. Guru memberikan beberapa soalan dan murid dapat menjawab berdasarkan penerangan dan kefahaman mereka. 5. Aktiviti pengukuhan Elemen Merentas Kurikulum (EMK) ~ Kreativiti ~ Keusahawanan ~ Niali murni : bertanggungjawab dan bekerjasama B.B Mengajar Benda Maujud ( dalam dan luar kelas ) Penilaian PdP Mempelajari tentang pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat bagi setiap individu. Refleksi Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang. Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Tahun 3 Masa : 11.30-12.30 Tema Alam Semulajadi Tajuk Buah epal Bidang Menggambar Aktivi ti Lukisan Standard Pembelajaran Persepsi Estetik Aplikasi Seni Ekspresi Kreatif Apresasi Seni 1.1.1 > 1.1.1.3 1.1.2 1.2.1.2 1.2.2 > 1.2.2.1 1.3.2 1.4.1 1.4.2 Objektif Pembelajarn Pada akhir pengajaran murid dapat; 1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat lukisan buah epal dengan cara melukis. 3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang dipelajari Aktiviti PdP 1. Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoaljawab dengan murid. 2. Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar sebiji buah epal dengan mengaplikasikan teknik melukis. 3. Murid menghasilkan gambar buah epal menggunakan teknik melukis. 4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

Upload: smat28

Post on 16-Jan-2016

243 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

MATE

TRANSCRIPT

Page 1: RPH Minggu 1 - 5 2015

12 JANAUARI 2015 ISNINMata Pelajaran

Pendidikan Kesihatan Tahun 4 Masa: 10:30 – 11:00

Tema Kesihatan FizikalTajuk Kesihatan Diri Dan RefproduktifStandard Pembelajaran

1.1.1 Menyatakan maksud akil baligh1.1.2 Menyatakan tanda-tanda akil baligh bagi lelaki dan perempuan.

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat:- menyatakan maksud akil baligh di antara lelaki dan perempuan.- menyatakan beberapa tanda akil baligh bagi lelaki dan perempuan

mengikut tahap kesuburan.

Aktiviti PdP

1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran hari ini2. Guru menerangkan tentang maksud akil baligh3. Guru menerangkan beberapa tanda dalam akil baligh bagi lelaki dan

perempuan4. Guru memberikan beberapa soalan dan murid dapat menjawab

berdasarkan penerangan dan kefahaman mereka.5. Aktiviti pengukuhan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

~ Kreativiti~ Keusahawanan~ Niali murni : bertanggungjawab dan bekerjasama

B.B Mengajar Benda Maujud ( dalam dan luar kelas )

Penilaian PdPMempelajari tentang pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat bagi setiap individu.

Refleksi

Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual Tahun 3 Masa : 11.30-12.30

Tema Alam Semulajadi Tajuk Buah epalBidang Menggambar Aktivit

iLukisan

Standard Pembelajaran

Persepsi Estetik

Aplikasi Seni Ekspresi Kreatif

Apresasi Seni

1.1.1 > 1.1.1.31.1.2

1.2.1.21.2.2 > 1.2.2.1

1.3.2 1.4.11.4.2

Objektif Pembelajarn

Pada akhir pengajaran murid dapat;1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam

membuat lukisan buah epal dengan cara melukis.3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang dipelajari

Aktiviti PdP 1. Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoaljawab dengan murid.2. Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar sebiji buah epal dengan

mengaplikasikan teknik melukis.3. Murid menghasilkan gambar buah epal menggunakan teknik melukis.4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasiB.B Belajar BBM : gambar sebiji buah epal Media ; kertas lukisan, warnaPenilaian PdP Prosess peghasilan karya sepanjang aktiviti lukisan berdasarkan empat

standard kandungan.Refleksi Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang

ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Page 2: RPH Minggu 1 - 5 2015

13 JANUARI 2015 SELASAMata Pelajaran Matematik Tahun 3 Masa : 9.10 – 10.10Bidang Nombor Dan OperasiTajuk Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000Standard Kandungan

Murid dibimbing untuk:1.1 Menama dan Menentukan nilai nombor

Standard Pembelajaran

Murid berupaya untuk:i) Menamakan nilai nombor hingga 10 000

a) membaca sebarang nombor yang diberi dalam perkataanb) menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk

angka.c) memadan angka dengan namanya dalam perkataan.

Hasil Pembelajaran

Diakhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:- Menyebut nombor yang ditunjukkan dengan sebutan yang betul.- Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka

dengan betul.- Memadan angka dengan perkataan menggunakan kad perkataan.

Aktiviti Pengajaran

o Persediaan - pengetahuan sedia adao Imagenasi - memahami dan memberikan responso Perkembangan - memberi latihan untuk menguji tahap

kefahamano Tindakan - merumuskan pembelajaran

BBM Kad perkataan, buku teksPendekatan/strategi

Berpusatkan murid dan bahan

Pentaksiran Berdasarkan keupayaan, murid menjawab soalan yang diberi sebelum bergerak ke topik seterusnya

Refleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Mata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 10.30 – 11.00

Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan DiriNilai Kepercayaan Kepada TuhanTema Anugerah TuhanTajuk Mensyukuri Anugerah TuhanPengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:- mensyukuri nikmat pemberian Tuhan dengan melakukan perbuatan baik yang disuruh oleh Tuhan.

Aktiviti Pengajaran

o Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.o Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.o Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.o Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teksRefleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat

mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 3: RPH Minggu 1 - 5 2015

14 JANUARI 2015 RABUMata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 07.40 –

08.40Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan DiriNilai Kepercayaan Kepada TuhanTema Anugerah TuhanTajuk Hargai Kesihatan Hidup SejahteraPengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:- mensyukuri nikmat anugerah Tuhan dengan mengamalkan cara hidup yang sihat dan menghindarkan perkara-perkara yang tidak berfaedah serta menjauhi segala larangannya.

Aktiviti Pengajaran

Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teksRefleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat

mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Mata Pelajaran Matematik Tahun 3 Masa : 9.10 – 10.10Bidang Nombor Dan OperasiTajuk Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000Standard Kandungan

Murid dibimbing untuk:1.1 Menama dan Menentukan nilai nombor

Standard Pembelajaran

Murid berupaya untuk:ii) menentukan nilai nombor hingga 10 000

a) Menunjukkan kuantiti bagi nnombor yang disebut dengan menggunakan perwakilan objek, gambar, garis

nombor dan abakus.b) Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

Hasil Pembelajaran

Diakhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:- Menyatakan nombor yang diwakilkan oleh pembilang dengan betul.- Memakdankan kumpulan objek dengan nombor menggunakan kad

imbasan.Aktiviti Pengajaran

Persediaan - pengetahuan sedia adaImagenasi - memahami dan memberikan responsPerkembangan - memberi latihan untuk menguji tahap kefahamanTindakan - merumuskan pembelajaran

BBM Kad perkataan, buku teksPendekatan/strategi

Berpusatkan murid dan bahan

Pentaksiran Berdasarkan keupayaan, murid menjawab soalan yang diberi sebelum bergerak ke topik seterusnya

Refleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 4: RPH Minggu 1 - 5 2015

20 JANUARI 2015 SELASA

Mata Pelajaran Matematik Tahun 3 Masa : 9.10 – 10.10Bidang Nombor Dan OperasiTajuk Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000Standard Kandungan

Murid dibimbing untuk:1.1 Menama dan Menentukan nilai nombor

Standard Pembelajaran

Murid berupaya untuk:ii) menentukan nilai nombor hingga 10 000

a) Membandingkan dua nombor dan menyebut sebarang nombor yang terletak di antaranya.

b) Menyatakan nombor sebelum dan selepas bagi sesuatu nombor yang diberi.

Hasil Pembelajaran

Diakhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:- Menyusun nombor mengikut tertib secara simulasi atau permainan.- Membandingkan dua nombor mengikut nilai yang lebih besar dengan

betul..- Menyatakan nombor sebelum dan selepas bagi sesuatu nombor yand

diberi dengan betul.Aktiviti Pengajaran

Persediaan - pengetahuan sedia adaImagenasi - memahami dan memberikan responsPerkembangan - memberi latihan untuk menguji tahap kefahamanTindakan - merumuskan pembelajaran

BBM Kad perkataan, buku teksPendekatan/strategi

Berpusatkan murid dan bahan

Pentaksiran Berdasarkan keupayaan, murid menjawab soalan yang diberi sebelum bergerak ke topik seterusnya

Refleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Mata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 10.30 – 11.00Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan DiriNilai Unit 2 Kebersihan Fizikal Dan MentalTema Berbaik Sangka Dan Berfikiran Positif Budaya KitaTajuk Berbaik Sangka Amalan TerpujiPengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:~ perlu menerapkan nilai berbaik sangka dan berfikiran positif terhadap

orang lain dalam setiap perlakuan.Aktiviti Pengajaran

Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teksRefleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat

mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 5: RPH Minggu 1 - 5 2015

21 JANUARI 2015 RABUMata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 07.40 –

08.40Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan DiriNilai Unit 2 Kebersihan Fizikal Dan MentalTema Berbaik Sangka Dan Berfikiran Positif Budaya KitaTajuk Berbaik Sangka Amalan TerpujiPengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:~ mengamalkan perbuatan berbaik sangka terhadap orang lain dalam

perlakuan seharian.Aktiviti Pengajaran

Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teksRefleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat

mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Mata Pelajaran Matematik Tahun 3 Masa : 9.10 – 10.10Bidang Nombor Dan OperasiTajuk Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000Standard Kandungan

Murid dibimbing untuk:1.2 Menulis nombor

Standard Pembelajaran

Murid berupaya untuk:i) Menulis sebarang nombor hingga 10 000 apabila diberi nombor itu

dalam perkataan.ii) Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 10 000 yang

diberi dalam bentuk angka.Hasil Pembelajaran

Diakhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:- Menulis beberapa nombor yang diberikan dalam bentuk perkataan

dengan betul.- Menulis beberapa nombor yang diberikan dalam bentuk angka dengan

betul.Aktiviti Pengajaran

Persediaan - pengetahuan sedia adaImagenasi - memahami dan memberikan responsPerkembangan - memberi latihan untuk menguji tahap kefahamanTindakan - merumuskan pembelajaran

BBM Kad perkataan, buku teksPendekatan/strategi

Berpusatkan murid dan bahan

Pentaksiran Berdasarkan keupayaan, murid menjawab soalan yang diberi sebelum bergerak ke topik seterusnya

Refleksi Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 6: RPH Minggu 1 - 5 2015

21 JANUARI 2015 RABUMata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Tahun 3 Masa : 11.30-

12.30Tema Alam Semulajadi Tajuk Corak Hiasan DindingBidang Membuat corak dan rekaan Aktivit

iLukisan

Standard Pembelajaran

2.1 Persepsi Estetik

Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada lukisan.

2.2Aplikasi Seni

Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan lukisan.

2.3 Ekspresi KreatifMurid dapat mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam peghasilan lukisan secara kreatif

2.4 Apresasi SeniMurid dapat membuat apreasiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

2.1.1 > 2.1.1.12.1.2 > 2.1.2.3 2.2.1 > 2.2.1.2 1.1.1 2.4.1

Objektif Pembelajarn

Pada akhir pengajaran murid dapat:1. mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam

membuat corak hiasan dinding2. Menghasilkan corak hiasan dinding dengan cara melukis.3. membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang

dipelajari

Aktiviti PdP

1. Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoaljawab dengan murid.

2. Guru menunjukkan cara menghasilkan gambar corak hiasan dinding dengan mengaplikasikan teknik melukis.

3. Murid menghasilkan corak hiasan dinding menggunakan teknik melukis.

4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasi

B.B BelajarBBM : gambar sekuntum bunga Media ; kertas lukisan, warna

Penilaian PdPProsess peghasilan karya sepanjang aktiviti lukisan berdasarkan empat standard kandungan.

Refleksi

Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Page 7: RPH Minggu 1 - 5 2015

22 JANUARI 2015 KHAMISMata Pelajaran Matematik Tahun 3 Masa : 7.40 – 8.40Bidang Nombor Dan OperasiTajuk Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000Standard Kandungan

Murid dibimbing untuk:1.3 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor

Standard Pembelajaran

Murid berupaya untuk:i) Membilang nombor dalam lingkungan 10 000 secara

a) Seribu-ribu b) seratu-ratus c) sepuluh-sepuluhd) Satu-satu, dua-dua, tiga-tiga hingga Sembilan-sembilan

secara tertib dan menuru.

Hasil Pembelajaran

Diakhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:- Membilang secara tertib menaik dan menurun menggunakan garis

nombor berpandukan buku teks dengan kiraan yang betul- Melengkapkan rangkaian nombor menggunakan kad imbasan dengan

betul.

Aktiviti Pengajaran

Persediaan - pengetahuan sedia adaImagenasi - memahami dan memberikan responsPerkembangan - memberi latihan untuk menguji tahap kefahamanTindakan - merumuskan pembelajaran

BBM Kad perkataan, buku teksPendekatan/strategi

Berpusatkan murid dan bahan

Pentaksiran Berdasarkan keupayaan, murid menjawab soalan yang diberi sebelum bergerak ke topik seterusnya

Refleksi

Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Mata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 11.30 – 12.30Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan DiriNilai Unit 2 Kebersihan Fizikal Dan MentalTema Berbaik Sangka Dan Berfikiran Positif Budaya KitaTajuk Berbaik Sangka Amalan TerpujiPengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:~ menjelaskan maksud berfikiran positif dengan betul.~ menghuraikan beberapa faedah berkaitan berfikiran positif terhadap

orang lain dengan jelas dan betul.

Aktiviti Pengajaran

Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teks

Refleksi

Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 8: RPH Minggu 1 - 5 2015

22 JANAUARI 2015 KHAMISMata Pelajaran

Pendidikan Kesihatan Tahun 4 Masa: 10:30 – 11:00

Tema Hargailah Kesihatan

Tajuk Kenali Anggota Seksual

Standard Kandungan

1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat.

Standard Pembelajaran

1.1.2 Menyatakan kepentingan menjaga kebersihan anggota seksual

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat:- menyatakan tentang kepentingan dalam mejaga kebersihan diri terutama anggota seksual.

Aktiviti PdP

1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran hari ini2. Guru menerangkan tentang anggota seksual pada seseorang3. Murid memberikan respon dengan bertanyakan beberapa soalan

berkaitan dengan kepentingan menjaga kebersihan diri terutaman anggota seksual.

4. Guru memberikan beberapa soalan dan murid dapat menjawab berdasarkan penerangan dan kefahaman mereka.5. Aktiviti pengukuhan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

~ Kreativiti~ Keusahawanan~ Niali murni : bertanggungjawab dan bekerjasama

BBM Buku teks

Penilaian PdP Mempelajari tentang pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat bagi setiap individu.

RefleksiPada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Page 9: RPH Minggu 1 - 5 2015

23 JANAUARI 2015 JUMAATMata Pelajaran Pendidikan Moral Tahun 6 Amanah Masa : 10.30 – 11.00

Bidang Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri

Nilai Unit 2 Kebersihan Fizikal Dan Mental

Tema Berbaik Sangka Dan Berfikiran Positif Budaya Kita

Tajuk Sentiasa Berbaik Sangka

Pengetahuan Sedia Ada

Murid telah mempelajari tentang pegangan agama masing-masing

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran ini, murid dapat:~ membina beberapa ayat berpandukan nilai yang diberikan

dengan jelas dan betul.

Aktiviti Pengajaran

Guru memberi penerangan berkaitan tajuk pembelajaran.Murid mendengar dan memahami penerangan yang diberikan.Murid menjawab beberapa soalan sebagai ujian kefahaman.Guru merumuskan pembelajaran hari ini.

Penilaian Murid memberikan beberapa nilai yang perlu diterapkan dalam diri.

BBM Buku teks

Refleksi

Pada akhir pengajaran ___________daripada ___________ murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan dan ____________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan pemulihan pada setiap kali pengajaran dan pembelajaran berlaku.

Page 10: RPH Minggu 1 - 5 2015

26 JANAUARI 2015 ISNINMata Pelajaran Pendidikan Kesihatan Tahun 4 Masa: 10:30 – 11:00Tema Kesihatan FizikalTajuk Kesihatan Diri Dan RefproduktifStandard Kandungan

1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat.

Standard Pembelajaran

1.1.4 Menyatakan tempoh kitaran haid

Objektif Pembelajaran

Pada akhir pembelajaran murid-murid dapat:- mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang

sihat.- menyatakan tempoh kitaran haid bagi seorang perempuan.

Aktiviti PdP 1. Penerangan guru tentang tajuk pelajaran hari ini2. Guru menerangkan tentang perumbuhan serta perkembangan fizikal3. Guru menerangkan perbezaan perubahan fizikal apabila datang haid.4. Murid memberikan respon dengan bertanyakan beberapa soalan berkaitan

dengan kitaran haid.5. Guru memberikan beberapa soalan dan murid dapat menjawab berdasarkan

penerangan dan kefahaman mereka.6. Aktiviti pengukuhan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

~ Kreativiti~ Keusahawanan~ Niali murni : bertanggungjawab dan bekerjasama

Bahan Bantu Mengajar

Buku teks

Penilaian PdP Mempelajari tentang pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat bagi setiap individu.

Refleksi Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Tahun 3 Masa : 11.30-12.30

Tema Alam Semulajadi Tajuk Lingkaran UlarBidang Membentuk dan Membuat Binaan Aktiviti MobailStandard Pembelajaran

Persepsi Estetik

Aplikasi Seni Ekspresi Kreatif

Apresasi Seni

3.1.1 > 3.1.1.33.2.2 > 3.1.2.3

3.2.1.23.2.2 > 3.2.2.2

3.3.3 3.4.13.4.2

Objektif Pembelajarn

Pada akhir pengajaran murid dapat:1. mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam

menghasilkan pembalut hadiah dengan menggunakan teknik capan.2. Menghasilkan corak pembalut hadiah menggunakan teknik capan.3. membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang dipelajari

Aktiviti PdP 1. Guru menunjukkan contoh gambar dan bersoaljawab dengan murid.2. Guru menunjukkan cara menghasilkan ular berlingkar hadiah dengan

mengaplikasikan teknik mobail3. Murid menghasilkan ular berlingkar menggunakan teknik mobail4. Murid mempamerkan dan menceritakan karya seni yang dihasilkan.

EMK Keusahawanan, kreativiti dan inovasiB.B Belajar BBM : gambar sebiji buah epal Media ; kertas lukisan, warnaPenilaian PdP Prosess peghasilan karya sepanjang aktiviti lukisan berdasarkan empat

standard kandungan.Refleksi Pada akhir pengajaran ________ murid dapat mencapai objektif yang

ditetapkan dan ________ murid yang tidak dapat mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.