rph-intern 20 apr

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TARIKH 20 APRIL 2015 Mata Pelajaran MATEMATIK Nama Kelas/tahun 3 HIKMAH Masa 2.15 – 2.45 ptg Tajuk NOMBOR DAN OPERASI Kemahiran (Rujuk HSP) TOLAK DALAM LINGKUNGAN 10 000 Hasil Pembelajaran Di Akhir Pelajaran Murid-Murid Dapat : i) Menolak sebarang dua nombor hingga 4 digit dengan mengumpul semula dari a) Puluh ke sa, ratus ke puluh, ribu ke ratus Aktiviti Pembelajaran 1. Guru membuat sesi set induksi dengan membuat 5 soalan kuiz. 2. Murid yang menjawab dengan tepat dan cepat mendapat hadiah dari guru. 3. Guru memaparkan langkah-langkah JIK dengan menggunakan MS Office Powerpoint untuk memudahkan murid mengingat semula. 4. 3 orang murid dipanggil untuk menjawab 3 soalan di papan tulis. 5. Murid menjawab dengan menggunakan kaedah JIK 6. Guru menyemak jawapan murid tersebut bersama-sama dengan murid yang lain. 7. Murid menolak dua nomnor dengan mengumpul semula dari puluh ke sa, ratus ke puluh dan ribu ke ratus tanpa bimbingan guru. Bahan Bantu Mengajar i) MS Office Powerpoint Refleksi Pengajaran Kehadira n __ / __ ……………………………………………… ………………………………………………. Tandatangan Guru Tandatangan Mentor/Guru Besar

Upload: putri-ismaida-zainur-azizi

Post on 11-Jan-2016

7 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

internship

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH20 APRIL 2015

Mata PelajaranMATEMATIK

Nama Kelas/tahun3 HIKMAHMasa2.15 2.45 ptg

TajukNOMBOR DAN OPERASI

Kemahiran

(Rujuk HSP)TOLAK DALAM LINGKUNGAN 10 000

Hasil PembelajaranDi Akhir Pelajaran Murid-Murid Dapat :

i) Menolak sebarang dua nombor hingga 4 digit dengan mengumpul semula daria) Puluh ke sa, ratus ke puluh, ribu ke ratus

Aktiviti Pembelajaran1. Guru membuat sesi set induksi dengan membuat 5 soalan kuiz.2. Murid yang menjawab dengan tepat dan cepat mendapat hadiah dari guru.

3. Guru memaparkan langkah-langkah JIK dengan menggunakan MS Office Powerpoint untuk memudahkan murid mengingat semula.4. 3 orang murid dipanggil untuk menjawab 3 soalan di papan tulis.5. Murid menjawab dengan menggunakan kaedah JIK6. Guru menyemak jawapan murid tersebut bersama-sama dengan murid yang lain.7. Murid menolak dua nomnor dengan mengumpul semula dari puluh ke sa, ratus ke puluh dan ribu ke ratus tanpa bimbingan guru.

Bahan Bantu Mengajari) MS Office Powerpoint

Refleksi Pengajaran

Kehadiran__ / __

.

Tandatangan Guru

Tandatangan Mentor/Guru Besar