rancangan pengajaran slot amali

4
7/30/2019 Rancangan Pengajaran Slot Amali http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-slot-amali 1/4  RANCANGAN PENGAJARAN SLOT Kelas : Prasekolah IPGKTAA Tarikh : 21.1.2012 Masa : 8.30 – 9.30am Bilangan kanak-kanak : 25 Modul : Tema Asas Tajuk / Tema : Diri Saya Sub Tema : Badan Saya Tunjang Utama : Sains dan Teknologi Standard Kandungan : (ST 7.1) Memahami nombor 1 - 10 Standard Pembelajaran : (ST 7.1.3) Membilang objek 1 - 10 Kesepaduan Tunjang : (BM 1.1.13) Mendengar dan memberi respons terhadap perbualan, permintaan, cerita, lagu (BM 2.1.3) Berbual menggunakan ayat yang mudah dengan sebutan yang betul (KTI 2.1.13) Menyanyi dengan gerakan Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : 1. Menyebut nombor dari 1 hingga 10 dengan betul

Upload: siok-qing

Post on 14-Apr-2018

252 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rancangan Pengajaran Slot Amali

7/30/2019 Rancangan Pengajaran Slot Amali

http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-slot-amali 1/4

 

RANCANGAN PENGAJARAN SLOT

Kelas : Prasekolah IPGKTAA

Tarikh : 21.1.2012

Masa : 8.30 – 9.30am

Bilangan kanak-kanak : 25

Modul : Tema Asas

Tajuk / Tema : Diri Saya

Sub Tema : Badan Saya

Tunjang Utama : Sains dan Teknologi

Standard Kandungan : (ST 7.1) Memahami nombor 1 - 10

Standard Pembelajaran : (ST 7.1.3) Membilang objek 1 - 10

Kesepaduan Tunjang : (BM 1.1.13) Mendengar dan memberi

respons terhadap perbualan, permintaan, cerita,

lagu

(BM 2.1.3) Berbual menggunakan ayat yang mudah

dengan sebutan yang betul

(KTI 2.1.13) Menyanyi dengan gerakan

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid

dapat :

1. Menyebut nombor dari 1 hingga 10 dengan betul

Page 2: Rancangan Pengajaran Slot Amali

7/30/2019 Rancangan Pengajaran Slot Amali

http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-slot-amali 2/4

 

sekurang-kurangnya 95 % berdasarkan kad

2. Memadankan kad nombor dengan bilangan objek

dengan betul sekurang-kurangnya 95%

berdasarkan lembaran kerja

3. Mendengar arahan guru dengan sekurang-

kurangnya 90% berdasarkan aktiviti nyanyian yang

dijalankan

Pengetahuan Sedia Ada : 1. Menyebut nombor 1 hingga 10

2. Memadankan nombor dengan gambar yang

ditunjukkan

KBKK : Menyelesaikan masalah

Penerapan Nilai : Keberanian. bertanggungjawab

Bahan Bantu Mengajar : Kad nombor, manik, lembaran kerja, audio,video

Fokus MI : Linguistic, muzikal, kinestatik

Kosa kata : Nombor, manic. kad, jari, tunjuk, atas, bawah

LANGKAH ISI PELAJARAN LANGKAH /

AKTIVITI

CATATAN

Set Induksi

(6 minit)

Kuiz uji minda 1. Guru menyoal

murid sama ada

mereka

mengetahui urutan

nombor dari 1

MI: linguistic

Nilai: keberanian

Page 3: Rancangan Pengajaran Slot Amali

7/30/2019 Rancangan Pengajaran Slot Amali

http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-slot-amali 3/4

 

hingga 10 dan

bersedia untuk

belajar matematik

Langkah 1

(8 minit)

Menayangkan lagu

Lirik lagu:

Satu jari (2x), satu jari

tap tap tap, tunjuk atas,

tunjuk bawah, satu jari

tap tap tap.

(ulang dengan jari

telunjuk, tengah,

manis, kelingking)

1. Guru

perdengarkan lagu

“jari tap,tap, tap” 

2. Guru dan murid

menyanyi lagu “jari

tap, tap, tap”

sambil membuat

aksi

 ABM:

-audio, video

MI: muzikal,

kinestatik

Langkah 2

(15 minit)

Urutan nombor 1

hingga 10

1. Guru

menunjukkan kad

no.1, sambil

menyebut 1. Ulang

untuk setiap no.2

hingga 102. Guru juga akan

menunjukkan objek

iaitu manik

mengikut nombor.

 ABM:

-Kad nombor 

-Manik

MI : linguistic

Langkah 3

(15 minit)

Menyebut nombor 1

hingga 10

1. Guru menilai

dengan meminta

setiap murid

menyebut nombor 

1 hingga 10 secara

rawak

Nilai: Keberanian

Langkah 4

(10 minit)

Memadankan kad

nombor dengan

1. Murid

menyelesaikan

 ABM: lembaran

kerja

Page 4: Rancangan Pengajaran Slot Amali

7/30/2019 Rancangan Pengajaran Slot Amali

http://slidepdf.com/reader/full/rancangan-pengajaran-slot-amali 4/4

 

bilangan objek tugasan pada

lembaran kerja

yang diberikan

KBKK:

Menyelesaikan

masalah

Nilai:

Bertanggungjawab

Penutup

(6 minit)

Imbas kembali

pelajaran

1. Guru menanya

murid apa yang

telah mereka

pelajari

2. Guru akan

merumuskan

pelajaran hari itu

Nilai:

Keberanian