psv.ipg.edu.mypsv.ipg.edu.my/.../uploads/2016/03/contoh-format-rph-02.docx · web view1. memahami...

4
CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6 2015 MINGGU PERTAMA Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 Pagi kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi- Adik ku Bidang Menggambar-Lukisan Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual 2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. Menghasilkan lukisan dan membuat apresiasi terhadap karya Aktiviti Pdp 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think 2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian 4. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan 5. Membuat apresiasi hasil karya Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murni BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan. Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Upload: vuongnhan

Post on 17-Mar-2018

220 views

Category:

Documents


2 download

TRANSCRIPT

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

2015MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 Pagikelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi- Adik kuBidang Menggambar-LukisanStandard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif3. Menghasilkan lukisan dan membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian4. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan5. Membuat apresiasi hasil karya

Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK 4 dan EK5),TMK dan nilai murniBBB Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai

Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 6

2015MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.00 pagiKelas: 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi-Adik kuBidang Menggambar-LukisanStandard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif3. Menghasilkan lukisan

Aktiviti PdP 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian

Emk 1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murniBBB Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan.Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai

Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

CONTOH RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TAHUN 6 2015

MINGGU KE DUA

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8.00-9.00Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi-Adik kuBidang Menggambar-LukisanStandard Pembelajaran

1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Menghasilkan lukisan2, Membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp 1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan2. Membuat Apresiasi hasil karya

Emk 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murniPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.BBB Peta Buih, Flash Kad dan InternetRefleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif

akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang