kerja kursus kpd3016

7

Click here to load reader

Upload: shahmir-suhaila

Post on 02-Dec-2015

36 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

nm

TRANSCRIPT

Page 1: Kerja Kursus KPD3016

Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmrtyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuio

KPD 3016

PENGAJARAN, TEKNOLOGI & PENAKSIRAN 1

Sesi 2012/2013

[PANDUAN KERJA KURSUS]

Page 2: Kerja Kursus KPD3016

ARAHAN

1. Sila baca semua perkara yang terdapat dalam Panduan Kerja Kursus ini supaya anda mendapat kefahaman yang sebenar tentang bagaimana hendak menyelesaikan kerja kursus anda.

KATEGORI TUGASAN

PECAHAN TUGASAN

ARAHAN MARKAH TARIKH

BAHAGIAN A

(PORTFOLIO)

1. Portfolio perlu dibuat secara individu.

2. Perkara yang mesti ada dalam portfolio ialah:

i. Berdasarkan satu topik/tajuk dalam mata pelajaran major/minor anda, sediakan Jadual Penentu Kandungan.

ii. Sediakan dua jenis Rancangan Pengajaran Harian ( objektivisme dan konstruktivisme) bagi tiga unit pengajaran yang berterusan bagi topik/tajuk tersebut.

iii. Bagi topik/tajuk pengajaran tersebut, sediakan satu set soalan objektif yang merangkumi kesemua aras taksonomi Bloom

iv. Esei ilmiah:

Jelaskan beserta contoh bagaimanakah seseorang guru ingin melaksanakan model ASSURE.

JUMLAH 100

BAHAGIAN A: FORMAT PENULISAN PORTFOLIO (INDIVIDU)

1. Bahan Pengajaran Pembelajaran: i. Jawab SEMUA soalan (pecahan i hingga iv).

ii. Gunakan Lampiran 1 sebagai format Rancangan Pengajaran Harian objektivisme. Manakala panduan bagi Rancangan Pengajaran Harian konstruktivisme sila rujuk modul, Unit 1, muka surat 9 hingga 11.

Page 3: Kerja Kursus KPD3016

2. Esei Ilmiah:i. Jawab soalan yang dikemukakan.

ii. Jawapan anda mestilah asli dari idea anda sendiri.

iii. Panjang esei tersebut ialah 10 muka surat (Minimum).

iv. Font: Arial; Saiz 11; Spacing 1.5 line

v. Ada rujukan dari mana-mana buku rujukan & journal (minimum 6 rujukan) yang ditulis mengikut format APA yang betul.

Panduan Penyerahan Tugasan Portfolio

1. Portfolio MESTI lengkap dengan mengandungi 4 komponen di dalamnya:(a) Jadual Penentu Kandungan.(b) Rancangan Pengajaran Harian(c) Satu set soalan objektif.(d) Esei ilmiah.

2. Portfolio yang telah lengkap mestilah disusun mengikut susunan:(a) Cover atau muka hadapan (Gunakan format seperti di LAMPIRAN 2)(b) Mempunyai isi kandungan dan halaman (Rujuk format dalam LAMPIRAN 3)(c) Jadual Penentu Kandungan.(d) Rancangan Pengajaran Harian(e) Satu set soalan objektif.(f) Esei ilmiah.

LAMPIRAN 1

Page 4: Kerja Kursus KPD3016

Tarikh/ Hari: Masa :

Kelas : Bil. Pelajar :

M/ Pel :

Tajuk :

Objektif :

Pengetahuan Sedia Ada :

Konsep :

Bahan :

Nilai :

Kemahiran :

Langkah/Masa Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran Pembelajaran Catatan

Aktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi

Perkembangan

Penutup

Refleksi :

PEMARKAHAN1.

BAHAN PP

2.

ESEI

Page 5: Kerja Kursus KPD3016

RIS

SEMESTER 1 SESI 2010/2011

KOD & NAMA KURSUS

EDU 3016: PENGAJARAN, TEKNOLOGI & PENAKSIRAN 1

TAJUK

KUMPULAN

AT23 (A)

DISEDIAKAN OLEH

NAMA NO. ID

NORSUHAILA BINTI MOHD ALDZI D20101038904

NAMA PENSYARAH: PROF. MADYA IBERAHIM BIN HASSAN

TARIKH SERAH: 6 DISEMBER 2012

ISI KANDUNGAN

PORTFOLIO

PEMARKAHAN1.

BAHAN PP

2.

ESEI

LAMPIRAN 3

Page 6: Kerja Kursus KPD3016

Halaman

1.0 BAHAN PENGAJARAN PEMBELAJARAN:

1.1 Jadual Penentu Kandungan.

1.2 Rancangan Pengajaran Harian

1.3 Satu set soalan objektif.

2.0 ESEI ILMIAH

2.1 Berdasarkan pembacaan anda,nyatakan kepentingan penguasaan isi kandungan pengajaran serta pedagogi bagi seorang guru.