darab

5
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK. PERINGKAT DAERAH KERIAN. HARI : ISNIN KELAS : 2 MELOR MASA : 10.35-11.35 pagi PERKARA IMPAK / CATATAN Tajuk : Darab Standard Pembelajaran : 4.4 (i) b Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat : Menyelesaikan masalah harian yang melibatkan pendaraban dua nombor. Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : (i) 1. Guru menunjukkan tiga pasu yang mempunyai 2 kuntum bunga bagi setiap pasu kepada murid. 2. Murid diminta menyatakan jumlah bilangan kuntum bunga tersebut. 3. Murid akan memberikan jawapan. 4. Guru akan memberi penerangan. ii. 1. Guru melekatkan kad gambar pada papan putih. EMK : Kreativiti BBM : Bahan maujud Kad Gambar Lembaran Kerja Refleksi : 15/22 murid dapat mencapai objektif pembelajaran, manakala 7 murid yang tidak dapat mencapai objektif pembelajaran akan diberi bimbingan dan aktiviti pemulihan.

Upload: pooraman

Post on 28-May-2015

572 views

Category:

Documents


4 download

TRANSCRIPT

Page 1: Darab

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSRMATA PELAJARAN MATEMATIK.PERINGKAT DAERAH KERIAN.

HARI : ISNINKELAS : 2 MELORMASA : 10.35-11.35 pagi

PERKARA IMPAK / CATATAN

Tajuk : Darab

Standard Pembelajaran : 4.4 (i) b

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :

Menyelesaikan masalah harian yang melibatkan pendaraban dua nombor.

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

(i)1. Guru menunjukkan tiga pasu yang mempunyai 2

kuntum bunga bagi setiap pasu kepada murid. 2. Murid diminta menyatakan jumlah bilangan kuntum

bunga tersebut.3. Murid akan memberikan jawapan.4. Guru akan memberi penerangan.

ii.1. Guru melekatkan kad gambar pada papan putih.

2. Murid menyatakan jumlah itik yang ada dalam gambar tersebut.

3. Guru bertanyakan soalan berdasarkan kad gambar yang diberikan.

EMK : Kreativiti

BBM :

Bahan maujudKad GambarLembaran Kerja

Refleksi : 15/22 murid dapat mencapai objektif pembelajaran, manakala 7 murid yang tidak dapat mencapai objektifpembelajaran akan diberi bimbingan dan aktiviti pemulihan.

Page 2: Darab

= ? biji telur

4. Murid diminta untuk menyatakan jumlah telur itik yang dihasilkan di ladang tersebut.

= 2 biji telur

6 ekor itik = ? biji telur

6 x 2 1 2

Telur yang dihasilkan ialah 12 biji.

iii.

1. Guru membahagikan murid kepada 6 kumpulan.2. Setiap kumpulan diberikan kad gambar yang berlainan

situasi.3. Setiap kumpulan diminta menyelesaikan masalah yang

diberikan.

Contoh:

6 x 2 = 12

Page 3: Darab

iv.

1. Murid mempersembahkan hasil tugasan kepada kelas.2. Murid membuat perbandingan di antara kumpulan.

v.

1. Murid menjawab soalan (Lampiran 2)2. Guru melihat bagaimana murid menjawab soalan sambil

membimbing.

Penilaian P&P :

1. Bekerjasama semasa melakukan aktiviti dalam kumpulan.2. Sifat kepimpinan semasa pembentangan.

NAMA: ______________________________________________

KELAS: _________________________________________

TARIKH: ______________________________

Selesaikan masalah darab yang berikut.

Bil Soalan Penyelesaian masalah

Page 4: Darab

1 Terdapat 4 biji buah tembikai dalam setiap bakul. Berapakah jumlah tembikai dalam 5 buah bakul?

X = =

Jawapan : __________ biji tembikai

2 Sebuah basikal mempunyai 2 biji roda. Berapakah jumlah roda bagi 5 buah basikal?

X = =

Jawapan : ___________ biji roda

3 Sebungkus plastik mengandungi 4 biji buah belimbing madu. Berapakah jumlah buah belimbing madu dalam 7 bungkusan?

X =

Jawapan : ___________ biji belimbing madu

SEKIANTERIMA KASIH

X

X

X