contoh rph bm pemulihan

Upload: ayuni-ahmad

Post on 10-Jan-2016

261 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

Seni bahasa dan sastera

TRANSCRIPT

Nama :Nor Ayuni Binti AhmadNo K/P : 920626-11-5216Kelas : 2 MawarMata Pelajaran : Bahasa Melayu Hari : Selasa Masa : 8.15 9.15 pagi (60 minit)KUMPULANPahlawan

NAMA MURID :1. Ismail bin Abdullah2. Adlina Farisya binti Hasanuddin3. Ain Syuhada binti Ishak

KONSTRUK / KEMAHIRAN : Konstruk 5:Keupayaan membaca dan menulis perkataan suku kata tertutup

OBJEKTIF PEMBELAJARAN.Pada akhir P&P murid dapat :1. Membaca perkataan kvkvk sekurang-kurangnya 4 daripada 5 perkataan dengan betul.2. Menulis perkataan kvkvk sekurang-kurangnya 4 daripada 5 perkataan dengan betul.

Pengetahuan Sedia AdaMurid sudah menguasai kemahiran membaca dan menulis suku kata terbuka.

Isi PelajaranPerkataan kvkv :1. makan 2. rumah 3. kolam 4. jemur 5. hitam

Penggabungjalinan mata pelajaran: Pendidikan Muzik , Pendidikan JasmaniEMK: Teknologi Maklumat dan Komunikasi, Nilai MurniPenyerapan nilai: Kerajinan, berdikari, jujur, kerjasama, hormatUnsur-unsur terapi: Terapi Main, Terapi Muzik dan NyanyianKemahiran Belajar :Mencirikan, Menjana Idea, MenghubungkaitBahan Bantu Mengajar : LCD, komputer, pembesar suara, klip video Lagu Tiga Kupang, kad gambar, lembaran lirik lagu, lembaran kerja, set permainan bola jaring, kad puzzle gambar, gam, kad perkataan, kotak beracun.Kumpulan / LangkahPahlawan

Set Induksi6 minit(8.15 8.21 pagi)

1. Kelas dimulakan dengan rutin harian :2. Kemasan diri3. Beri salam dan bacaan doa4. Murid bermaina permainan Kotak Beracun dengan iringan muzik.5. Murid mencabut kad gambar di dalam Kotak Beracun.6. Murid sebut nama objek pada kad gambar.7. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pengajaran.

Langkah 116 minit(8.21 8.37 pagi)

Interaksi Pengajaran1. Guru menayangkan klip video Lagu Tiga Kupang (nyanyian rakyat).2. Murid menyanyi lagu sambil membuat pergerakan.3. Guru baca perkataan dalam lirik lagu.4. Murid dikehendaki mencari dan menggaris perkataan pada lembaran lirik lagu berdasarkan kad gambar yang ditampal pada papan putih.5. Murid dikehendaki menyebut perkataan yang digaris secara individu dengan bimbingan guru.

Langkah 216 minit(8.37 8.53 pagi)

Aktiviti Bertulis1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada semua murid.2. Guru menerangkan arahan soalan kepada murid.3. Murid diberikan tempoh masa untuk menjawab soalan.4. Murid diberikan helaian kedua selepas selesai yang pertama.5. Guru memantau perkembangan murid dari semasa ke semasa.6. Murid yang dapat menjawab dengan betul dan kemas diberikan token.

Langkah 316 minit(8.53 9.09 pagi)

Aktiviti Pengukuhan1. Guru memperkenalkan kepada murid set bola jaring.2. Murid dikehendaki memasukkan bola ke dalam jarring A yang disediakan.3. Sekiranya berjaya, murid akan mengambil puzzle gambar pada kotak A.4. Murid dikehendaki memasukkan bola ke dalam jarring B yang disediakan.5. Sekiranya berjaya, murid akan mengambil puzzle gambar pada kotak B bagi mencantumkan kad puzzle gambar daripada kotak A.6. Murid mencantumkan dan melekatkan puzzle gambar pada buku latihan.7. Murid menulis perkataan berdasarkan gambar yang dicantumkan.8. Guru membimbing murid sepanjang aktiviti dijalankan.9. Murid yang dapat menulis perkataan berdasarkan puzzle gambar paling banyak dengan betul dan kemas akan diberikan token.

Penutup6 minit(9.09 9.15 pagi)

Penutup Kognitif1. Murid akan bermain permainan Kotak Beracun dengan iringan Lagu Tiga Kupang.2. Murid dikehendaki mencabut kad gambar daripada Kotak Beracun dan sebut nama objek pada gambar3. Murid tampal kad gambar pada papan putih dan tulis perkataan berdasarkan gambar.Penutup Sosial1. Murid diminta mengemas tempat kerja.2. Murid yang menunjukkan usaha dan kesungguhan akan diberi pujian.