ruang

4
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK. PERINGKAT DAERAH KERIAN. HARI :RABU KELAS :2M MASA :8.00-8.30am PERKARA IMPAK / CATATAN Tajuk :Ruang Standard Pembelajaran : 13.3(i) Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian. Objektif Pembelajaran : Murid dapat mengenal pasti bentuk 2D melalui ciri-cirinya. Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat : Menyatakan bentuk 2D berdasarkan huraian ciri- cirinya. Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : i.Guru menunjukkan bahan-bahan yang berbentuk 2D satu demi satu,lalu menyoal murid-murid nama bentuk-bentuk yang ditunjukkan itu . ii.Murid menjawab soalan guru. iii.Guru memperkenalkan ciri-ciri bentuk 2D. ivPermainan kecil Guru mengagihkan murid-murid kepada dua kumpulan.Satu kumpulan mengambil huraian ciri- ciri bentuk 2D ,manakala satu kumpulan yang lain mengambil bentuk 2D. v.Guru memasang muzik ,murid bergerak.Apabila EMK :inovasi & kreativiti BBM :papan tanda,cd, disket, kertas A4,radio,lembaran kerja. Refleksi : 25/30 telah mencapai objektif pembelajaran, manakala masih 5 murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran,akan diberi pemulihan.

Upload: pooraman

Post on 28-May-2015

363 views

Category:

Documents


10 download

TRANSCRIPT

Page 1: Ruang

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSRMATA PELAJARAN MATEMATIK.PERINGKAT DAERAH KERIAN.

HARI :RABUKELAS :2MMASA :8.00-8.30am

PERKARA IMPAK / CATATAN

Tajuk :Ruang

Standard Pembelajaran :13.3(i) Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian.

Objektif Pembelajaran :Murid dapat mengenal pasti bentuk 2D melalui ciri-cirinya.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :

Menyatakan bentuk 2D berdasarkan huraian ciri-cirinya.

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

i.Guru menunjukkan bahan-bahan yang berbentuk 2D satu demi satu,lalu menyoal murid-murid nama bentuk-bentuk yang ditunjukkan itu .

ii.Murid menjawab soalan guru.

iii.Guru memperkenalkan ciri-ciri bentuk 2D.

ivPermainan kecilGuru mengagihkan murid-murid kepada dua kumpulan.Satu kumpulan mengambil huraian ciri-ciri bentuk 2D ,manakala satu kumpulan yang lain mengambil bentuk 2D.

v.Guru memasang muzik ,murid bergerak.Apabila muzik berhenti,murid yang mengambil bentuk-bentuk 2D dikehendaki mencari pasangan murid yang mengambil huraian ciri-ciri bentuk 2D.

vi Guru menyemak jawapan bersama-sama dengan murid-muridnya.Guru memberi ganjaran kepada murid yang terpantas mencari pasangannya dengan betul .Manakala,murid yang tidak berjaya akan diminta menyanyi sebuah lagu.

Vii Sekali lagi ,guru menekankan huraian ciri-ciri bentuk 2D .

Viii Guru mengedarkan lembaran kerja kepada setiap murid.

EMK :inovasi & kreativiti

BBM :papan tanda,cd, disket,kertas A4,radio,lembaran kerja.

Refleksi : 25/30 telah mencapai objektif pembelajaran, manakala masih 5 murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran,akan diberi pemulihan.

Page 2: Ruang

Penilaian P&P : Lembaran kerja(Sila rujuk kepada lampiran 1 )

Page 3: Ruang

Lembaran kerja (Lampiran 1)

Nama:______________ Kod eviden: B2D7E1

Kelas: 2 ( ) Tarikh:___________

A) Namakan bentuk dua dimensi dan padankan jawapan yang betul.( segitiga, bulatan, segi empat sama, segi empat tepat )

1)

( )

Saya ada 1 sisi lengkungsahaja.

2)

( )

Saya ada 4 sisi lurus. Semua sisi saya sama panjang.Saya ada 4 bucu .

3)

( )

Saya ada 3 sisi lurus.Saya ada 3 bucu.

4)

( )

Saya ada 4 sisi lurus.Dua sisi saya yang bertentangan sama panjang.Saya ada 4 bucu.