rph thn 1

4
Minggu : 26 Hari : Isnin Tarikh : 29/6/2015 Kelas : 1 Gemilang Masa : 7.40- 8.40 Mata Pelajaran : Bahasa Malaysia Tema : Hidup Bahagia Tajuk : Gotong-royong Taman Melati Objektif Pembelajaran : 2.4.2 3.5.2 Aktiviti PDP : 1. 1. Guru menyoal murid mengenai gambar 2. 2. Murid diminta meneliti gambar dan menyatakan maklumat 3. 3. Murid diminta mencatat maklumat tentang gambar untuk diklasifikasikan 4. dalam buku tulis 5. 4. Murid diuji mengklasifikasikan benda-benda di taman permainan yang boleh 6. dibuat bermain dan yang tidak bole dibuat bermain EMK : KBT : KB-Mengumpul dan mengelaskan KP : Naturalis BBB : Gambar, kad jadual Penilaian PDP : Murid dapat mengklasifikasikan tugas dan alatan dengan betul Refleksi / Impak/ Kerja rumah Minggu : 26 Hari : Selas a Tarikh : 30/6/2015 Kelas : 1 Gemilang Masa : 9.10 10.10 Mata Pelajaran : Bahasa Malaysia Tema : Hidup Bahagia Tajuk : Pertandingan Taman Tercantik Objektif Pembelajaran : 3.4.1 2.2.2 Aktiviti PDP : 7. 1. Murid diminta meneliti gambar dan menyatakan maklumat 8. 2. Murid diminta membaca perkataan yang dicetak dengan warna biru yang mengandungi digraf dan vokal berganding 9. 3. Murid diminta mengambil imlak perkataan yang mengandungi suku kata terbuka dan tertutup 10. 4. Murid juga diminta mengambil imlak perkataan untuk melengkapkan ayat. 11. 5. Murid diminta melukis gambar taman dan menulis lima perkataan tentang taman

Upload: aiqa90

Post on 16-Dec-2015

218 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

iui

TRANSCRIPT

Minggu :26Hari :IsninTarikh :29/6/2015

Kelas :1 GemilangMasa :7.40- 8.40Mata Pelajaran :Bahasa Malaysia

Tema :Hidup BahagiaTajuk : Gotong-royong Taman Melati

Objektif Pembelajaran :

2.4.2 3.5.2

Aktiviti PDP :1. 1. Guru menyoal murid mengenai gambar1. 2. Murid diminta meneliti gambar dan menyatakan maklumat1. 3. Murid diminta mencatat maklumat tentang gambar untuk diklasifikasikan 1. dalam buku tulis1. 4. Murid diuji mengklasifikasikan benda-benda di taman permainan yang boleh 1. dibuat bermain dan yang tidak bole dibuat bermain

EMK :KBT : KB-Mengumpul dan mengelaskan KP : Naturalis

BBB :Gambar, kad jadual

Penilaian PDP :Murid dapat mengklasifikasikan tugas dan alatan dengan betul

Refleksi / Impak/ Kerja rumah

Minggu :26Hari :SelasaTarikh :30/6/2015

Kelas :1 GemilangMasa :9.10 10.10Mata Pelajaran :Bahasa Malaysia

Tema :Hidup BahagiaTajuk : Pertandingan Taman Tercantik

Objektif Pembelajaran :

3.4.12.2.2

Aktiviti PDP :1. 1. Murid diminta meneliti gambar dan menyatakan maklumat1. 2. Murid diminta membaca perkataan yang dicetak dengan warna biru yang mengandungi digraf dan vokal berganding1. 3. Murid diminta mengambil imlak perkataan yang mengandungi suku kata terbuka dan tertutup1. 4. Murid juga diminta mengambil imlak perkataan untuk melengkapkan ayat.1. 5. Murid diminta melukis gambar taman dan menulis lima perkataan tentang taman

EMK :KB Menjanakan idea BCB Mendengar dengan berkesan

BBB :Gambar, Buku Teks dan buku aktiviti

Penilaian PDP :Murid dapat mengambil imlak dengan ejaan yang betul dan kemas

Refleksi / Impak/ Kerja rumah

Minggu :26Hari :KhamisTarikh :2/7/2015

Kelas :1 GemilangMasa :9.10 10.10Mata Pelajaran :Bahasa Malaysia

Tema :Hidup Bahagia Tajuk : Sama-sama Hebat

Objektif Pembelajaran :

4.3.22.6.1

Aktiviti PDP :1. 1. Murid diminta mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul dan jelas serta menggunakan bahasa badan dengan kreatif1. 2. Murid diminta menyatakan perkataan yang seerti dengan perkataan yang dicetak dengan warna biru1. 3. Murid diminta menyatakan watak yang digemarinya dan menjelaskan sebabnya1. 4. Murid diminta melengkapkan dialog dengan ayat yang sesuai pada buku aktiviti

EMK :KBT : KB Menjanakan idea BCB Mendengar dengan berkesan

BBB :Teks dialog, buku aktiviti

Penilaian PDP :Murid dapat mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul

Refleksi / Impak/ Kerja rumah

Minggu :27Hari :AhadTarikh :5/7/2015

Kelas :1 GemilangMasa :8.10 9.40Mata Pelajaran :Bahasa Malaysia

Tema :Hidup BahagiaTajuk : Kata Tanya

Objektif Pembelajaran :

5.1.71.3.2

Aktiviti PDP :1. 1. Murid dibimbing mengenali kata tanya dan guru memperkenalkan kata tanya 1. menggunakan partikel -kah1. 2. Murid diminta membina ayat dengan kata tanya1. 3. Jawapan murid ditulis pada papan putih1. 4. Berdasarkan dialog murid diminta menuturkan soalan bertumpu dan 1. memberikan respons secara lisan1. 5. Murid diminta melengkapkan dialog dengan kata tanya yang sesuai

EMK :KB : Menjana idea KP : Naturalis

BBB :Buku teks dan buku aktiviti

Penilaian PDP :Murid dapat melengkapkan dialog dengan kata tanya yang sesuai

Refleksi / Impak/ Kerja rumah

Minggu :26Hari :KhamisTarikh :2/7/2015

Kelas :1 GemilangMasa :9.10 10.10Mata Pelajaran :Bahasa Malaysia

Tema :Hidup BahagiaTajuk : Hidup Bahagia

Objektif Pembelajaran :

5.1.7

Aktiviti PDP :1. Murid dibimbing mengenali kata tanya dan guru memperkenalkan kata tanya menggunakan partikel kah2. Murid diminta membina ayat dengan kata tanya3. Jawapan murid ditulis pada papan putih4. Berdasarkan dialog murid diminta menuturkan soalan bertumpu dan memberikan respons secara lisan5. Murid diminta melengkapkan dialog dengan kata tanya yang sesuai

EMK :KB : Menjana idea KP : Naturalis

BBB :Buku teks dan buku aktiviti

Penilaian PDP :Murid dapat membina ayat dengan kata tanya

Refleksi / Impak/ Kerja rumah