rph rbt

2
KUMPULAN 6 REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAJUK : 4.0. PENGHASILAN PROJEK TAHUN : 4 DEDIKASI MASA : 7.45-8.45 pagi (60 MINIT) STANDARD KANDUNGAN : 4.1. Menghasilkan projek berasaskan bahan bukan logam dengan litar elektirk. STANDARD PEMBELAJARAN : 4.1.8. Memasang bahan projek menggunakan pengikat dan pencantum. OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat: 1. Memasang bahan projek menggunakan bahan pengikat dan pencantum. RINGKASAN : Murid dapat mengenali dan memasang bahan pengikat dan pencantum. KEMAHIRAN : Kekemasan pemasangan pencantum dan pengikat. ELEMEN MERENTASI KURIKULUM : 1. Keusahawanan – Merancang sesuatu dengan teliti 2. Kreativiti dan inovatif – boleh mencipta 3. Nilai murni – Kesabaran, tolong menolong BAHAN BANTU MENGAJAR : 1. Bahan pengikat dan pencantum 2. Manual projek PENGETAHUAN SEDIA ADA : Murid sudah mempelajari kemahiran manipulatif dalam mengguna dan mengendalikan peralatan dengan selamat.

Upload: russell-berger

Post on 01-Oct-2015

29 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

mb,mnj,m

TRANSCRIPT

KUMPULAN 6REKA BENTUK DAN TEKNOLOGITAJUK : 4.0. PENGHASILAN PROJEKTAHUN : 4 DEDIKASIMASA: 7.45-8.45 pagi (60 MINIT)

STANDARD KANDUNGAN : 4.1. Menghasilkan projek berasaskan bahan bukan logam dengan litar elektirk.

STANDARD PEMBELAJARAN: 4.1.8. Memasang bahan projek menggunakan pengikat dan pencantum.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:

1. Memasang bahan projek menggunakan bahan pengikat dan pencantum.

RINGKASAN : Murid dapat mengenali dan memasang bahan pengikat dan pencantum.

KEMAHIRAN : Kekemasan pemasangan pencantum dan pengikat.

ELEMEN MERENTASI KURIKULUM :

1. Keusahawanan Merancang sesuatu dengan teliti 2. Kreativiti dan inovatif boleh mencipta3. Nilai murni Kesabaran, tolong menolong

BAHAN BANTU MENGAJAR: 1. Bahan pengikat dan pencantum2. Manual projekPENGETAHUAN SEDIA ADA : Murid sudah mempelajari kemahiran manipulatif dalam mengguna dan mengendalikan peralatan dengan selamat.

MASA/AKTIVITIPENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

SET INDUKSI(5 minit)

1. Guru menunjukkan pelbagai contoh projek yang disiap oleh murid.2. Guru dan murid soaljawab tentang bahan yang digunakan untuk pencantuman.

LANGKAH 1Tunjuk cara1. Guru membantu murid mengimbas kembali tajuk yang lepas dengan menerangkan nama bahan pencantum. Contohnya: paku, skru, glu, bolt dan nat.2. Murid akan menunjukkan contoh pencantum lain di kelilingnya.

LANGKAH 2Membuat cantuman1. Guru menunjukkan cara membuat cantuman mengikut jenis bahan.2. Murid membuat proses cantuman kayu dengan menggunakan paku panel.

PENUTUP1. Murid membuat rumusan dan penilaian dengan bimbingan guru.

PENILAIAN : Guru menyediakan lembaran kerja kepada murid.REFLEKSI :