rph pemulihan bm

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK ULU SUNGAI ARIP, SELANGAU MINGGU:26 TARIKH:22 JULAI 2015 HARI:RABU MASA:1100- 1230 KELAS : TAHUN 1 MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYU BILANGAN MURID : 7 ORANG Nama Murid Aaron, Rinit, Lius, Jingan, Sharin Bibiana, Jawa Tema Alam Sekeliling Saya Huruf kecil Konstruk/ Kemahiran Konstruk 6:Keupayaan menyebut perkataan yang mengandungi suku kata tertutup ‘ng’ Kemahiran 21: kvkk+kv Konstruk 1: Menamakan dan menulis huruf vokal dan konsonan Kemahiran 3: huruf vokal a, e,i, o dan u Objektif Pembelajaran : Pada akhir Pdp ini,murid akan dapat: 1. Murid membuat latih tubi untuk kemahiran KVKK+KV 1. Murid akan dapat menyebut sekurang kurangnya 3 daripada 5 huruf vokal. 2. Murid dapat memadankan 5 vokal dengan gambar (benda) yang bermula dengan bunyi vocal dalamlembaran kerja yang diberikan oleh guru. Pengetahuan sedia ada Murid sudah menguasai kemahiran sebelumnya iaitu perkataan kvk+kvkk Murid pernah melihat huruf- huruf vocal a, e, i,o, dan u. Bahan Bantu Mengajar Kad Perkataan, Kad Gambar, Lembaran Kerja Kad huruf vokal, Kad Gambar, Lembaran Kerja Penerapan Nilai Kerajinan, Bekerjasama Kerajinan, Bekerjasama K. Berfikir Menyelesaikan masalah Menyelesaikan masalah Unsur Terapi Terapi main, terapi muzik Terapi main, terapi muzik Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran 1. Guru menunjukkan kad-kad gambar dan meminta murid untuk menyebut dan mengeja perkataan berdasarkan gambar. 2. Murid menyebut dan mengeja dengan betul kad- kag gambar yang ditunjukkan oleh guru 3. Murid menyelesaikan 1.Guru menunjukkan kad huruf kepada murid. 2.Murid menyebut kad huruf yang ditunjukkan guru. 3.Guru membimbing murid-murid menyebut huruf vocal yang betul bagi gambar yang ditunjukkan.

Upload: harzilia

Post on 16-Dec-2015

112 views

Category:

Documents


6 download

DESCRIPTION

bm

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANSK ULU SUNGAI ARIP, SELANGAU

MINGGU:26TARIKH:22 JULAI 2015HARI:RABUMASA:1100-1230

KELAS: TAHUN 1MATAPELAJARAN : BAHASA MELAYUBILANGAN MURID: 7 ORANGNama MuridAaron, Rinit, Lius, Jingan, SharinBibiana, Jawa

TemaAlam Sekeliling SayaHuruf kecil

Konstruk/KemahiranKonstruk 6:Keupayaan menyebut perkataan yang mengandungi suku kata tertutup ngKemahiran 21: kvkk+kv

Konstruk 1: Menamakan dan menulis huruf vokal dan konsonanKemahiran 3: huruf vokal a, e,i, o dan u

Objektif Pembelajaran:Pada akhir Pdp ini,murid akan dapat:1. Murid membuat latih tubi untuk kemahiran KVKK+KV1. Murid akan dapat menyebut sekurang kurangnya 3 daripada 5 huruf vokal.2. Murid dapat memadankan 5 vokal dengan gambar (benda) yang bermula dengan bunyi vocal dalamlembaran kerja yang diberikan oleh guru.

Pengetahuan sedia adaMurid sudah menguasai kemahiran sebelumnya iaitu perkataan kvk+kvkkMurid pernah melihat huruf-huruf vocal a, e, i,o, dan u.

Bahan Bantu MengajarKad Perkataan, Kad Gambar, Lembaran KerjaKad huruf vokal, Kad Gambar, Lembaran Kerja

Penerapan NilaiKerajinan, BekerjasamaKerajinan, Bekerjasama

K. BerfikirMenyelesaikan masalahMenyelesaikan masalah

Unsur TerapiTerapi main, terapi muzikTerapi main, terapi muzik

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran

1. Guru menunjukkan kad-kad gambar dan meminta murid untuk menyebut dan mengeja perkataan berdasarkan gambar.2. Murid menyebut dan mengeja dengan betul kad-kag gambar yang ditunjukkan oleh guru3. Murid menyelesaikan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.1.Guru menunjukkan kad huruf kepada murid.

2.Murid menyebut kad huruf yang ditunjukkan guru.

3.Guru membimbing murid-murid menyebut huruf vocal yang betul bagi gambar yang ditunjukkan.

Refleksi Guru:

Tanda tangan Guru Besar/Penyelia/Pemantau: