rph minggu 3

Upload: shafmerc90

Post on 02-Mar-2016

11 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

ndamad ada,n,ad adabad ad,adada,dad,ad,ad

TRANSCRIPT

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 3HARI : ISNINTARIKH : 26 JANUARI 2015

UNIT 1

KELAS :

3 KREATIF

3 USAHA

MASA :

2.40 3.30 PETANG

4.00 5.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

ayat perintah

Diftong

Vocal berganding

Penjodoh bilangan

Frasa nama KBT KB :

Bacaan imbasanMengenal pastiNILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan MurniKemahiran :Fokus UtamaSK : 2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.SP : 2.2.2 Membaca dan memahami frasa yang mengandungi diftong, vokal berganding,digraf dan konsonan bergabung dalam perenggan daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betulFokus Sampingan

SP : 2.2.3 Membaca dan memahami ayat majmuk daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

i. Mengenal pasti frasa yang mengandungi diftong dan vokal berganding.

ii. Menyenaraikan perkataan yang mengandungi diftong dan vokal berganding.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid murid mengecam dan mengenalpasti frasa yang mengandungi diftong dan vokal berganding.

4. Murid menyenaraikan dan menulis perkataan yang mengandungi diftong dan vokal berganding dalam buku tulis.5. Aktiviti pengukuhan.Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 3HARI : SELASATARIKH : 27 JANUARI 2015

UNIT 1

KELAS :

3 USAHA

3 KREATIF

MASA :

1.40 2.40 PETANG

2.40 3.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

ayat perintah

Diftong

Vocal berganding

Penjodoh bilangan

Frasa nama KBT KB :

Bacaan imbasanMengenal pastiNILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan MurniFokus Utama :SK : 3.2 Menulis huruf, suku kata, perkataan, frasa dan ayat secara mekanis dengan betul dan kemas.SP : 3.2.7 Menulis frasa dan ayat tunggal secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai dengan betul dan kemas.Fokus Sampingan :

SK : 2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.SP : 2.3.1 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan yang mengandungi pelbagai pola ayat dengan lancar, sebutan dan intonasi yang betul dan jelas.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Mengenal pasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan berdaarkan gambar.II. Membina ayat yang mengandungi kata nama hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid mengenal pasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.4. Murid membina ayat yang mengandungi kata nama hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.5. PengukuhanRefleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 3HARI : RABUTARIKH : 28 JANUARI 2015

UNIT 1

KELAS :

3 KREATIF

3 USAHA

MASA :

4.00 5.00 PETANG

5.00 6.00 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

Frasa nama

Frasa kerja

Frasa adjektif

kata nama am hidup bukan manusiaKBT KB :

Mengenal pasti

Bacaan Imbasan

NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan MurniFokus Utama :

SK : 3.2 Menulis huruf, suku kata, perkataan, frasa dan ayat secara mekanis dengan betul dan kemas.SP : 3.2.7 Menulis frasa dan ayat tunggal secara mekanis dalam bentuk tulisan berangkai dengan betul dan kemas.Fokus Sampingan :

SK : 2.6 Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca.SP 2.6.1 Membaca dan memahami pelbagai bahan kreatif yang sesuai untuk menambah kosa kata umum dan kosa kata istilah.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Membaca dan mengenal pasti pola ayatII. Menulis frasa dan ayat tunggal dalam bentuk tulisan berangkai.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid mengenalpasti pola ayat.4. Murid menulis frasa dan ayat tunggal dalam bentuk tulisan berangkai.5. Murid menulis ayat dalam buku tulis.6. Pengukuhan.Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 3HARI : KHAMISTARIKH : 29 JANUARI 2015

UNIT 2

KELAS :

3 USAHA

3 KREATIF

MASA :

1.10 2.40 PETANG

5.00 6.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

Frasa nama

Frasa kerja

Frasa adjektif

kata nama am hidup bukan manusiaEMK:

kreativiti dan inovasi

NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan Murni

Fokus Utama :SK : 3.5 Mencatat maklumat yang betul tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber.SP : 3.5.2 Mencatat maklumat yang betul untuk membuat carta alir daripada pelbagai sumber.Fokus Sampingan :

SK : 2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.SP : 2.2.3 Membaca dan memahami ayat majmuk daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Mencatat maklumat yang betul daripada teks.II. Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada teks dengan sebutan yang betul.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid mengenal pasti maklumat daripada teks yang dibaca.4. Murid mencatat maklumat yang betul.5. Murid membuat carta alir daripada sumber yang diperoleh.6. Aktiviti pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 3HARI : JUMAATTARIKH : 30 JANUARI 2015

UNIT 2

KELAS :

3 USAHA

3 KREATIF

MASA :

1.10 2.40 PETANG

5.00 6.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

Frasa nama

Frasa kerja

Frasa adjektif kata nama am hidup bukan manusiaEMK:

kreativiti dan inovasi

NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan Murni

Fokus Utama :

SK : 4.1 Menyebut dan memahami unsur seni dalam lagu melalui nyanyian secara didik hibur.SP : 4.1.1 Menyebut dan memahami lirik lagu yang mengandungi mesej dalam nyanyian yang dipersembahkan secara didik hibur.Fokus Sampingan :

SK : 2.6 Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat membaca.SP : 2.6.1 Membaca dan memahami pelbagai bahan kreatif yang sesuai untuk menambah kosa kata umum dan kosa kata istilah.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Menyanyikan lagu mengikut irama.II. Menyatakan kata umum dan kosa kata istilah dan mencari maksudnya.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid mendengar arahan guru.

3. Murid menyanyikan lagu Bekerjasama Hidup Bahagia4. Murid mengenal pasti kosa kata umum dan kosa kata istilah.5. Murid menulis mesej yang diperoleh daripada lagu.6. Pengukuhan.Refleksi :

..

..

..

..