rph linus

3

Click here to load reader

Upload: asrun89

Post on 06-Nov-2015

239 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

latest

TRANSCRIPT

TemaAnak Malaysia

TajukNegara Kita

Standard Pembelajaran 3.7.2 Menghasilkan penulisan berbentuk naratif dan bukan naratif secara separa terkawal dengan betul

Objektif Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat :1) Menulis sekurang-kurangnya 3 daripada 5 ayat untuk membina satu perenggan dengan betul. (M)2) Membaca dan menulis 5 perkataan yang mengandungi suku kata terbuka KV+KV. (BM)

Konstruk 3. Keupayaan membaca dan menulis perkataan yang mengandungi suku kata terbuka KV+KV.

Buku ModulBuku Modul asas 2 M/S 9

AktivitiLangkahCatatan

Set Induksi :

1) Murid diperdengarkan lagu Negaraku.2) Murid dikehendaki menyanyi lagu tanpa iringan muzik.3) Sesi soal jawab berkaitan dengan lagu yang telah dinyanyikan

1) Murid M dan BM menyanyi bersama-sama.

2) Teknik penyoalan ASiDiBaMBi.

Langkah 1 :

1) Murid diberikan kad tugasan kepada setiap kumpulan. (M)2) Murid diberikan kad perkataan KV+KV dan dikehendaki membaca kad tersebut.(BM)

1) Kad tugasan :-murid perlu menyusun perkataan menjadi ayat yang betul. (M)Contoh :

tegak-Guru-murid-dan-berdiri ayat betul = Guru dan murid tegak berdiri

2) Kad Perkataan KV+KV. (BM)rajaMaju

guruSeni

kita

Langkah 2 :

1. Murid berbincang bersama guru sama ada ayat yang disusun betul atau mempunyai kesalahan. (M)2. Murid mencantumkan kad suku kata KV+KV menjadi perkataan yang lengkap dengan betul. (BM)BBM : Kad perkataan dan kad suku kata KV+KV.

KBT : Mengenalpasti

BCB : Perbincangan

Langkah 3 :

1) Murid menyalin ayat telah dibincangkan di dalam buku tulis dalam bentuk perenggan. (M)2) Murid menyalin perkataan yang telah dicantumkan di dalam buku tulis. (BM).Teknik : Kemahiran menulis.

Aktiviti pengukuhan (BM):-Buku Modul asas M/S 9

Penutup :

1) Murid bermain ultraman bersama guru. (M dan BM)Lestari

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TAHUN 2 (KELESTARIAN)