rph ikatan & celupan

7
PEMBENTANGAN KUMPULAN 12 BIDANG: MEMBUAT CORAK DAN REKAAN TAJUK:ALAS MEJA TEKNIK: IKAT DAN CELUP(CORAK TIDAK TERANCANG)

Upload: ayuzakaria

Post on 31-Jan-2016

476 views

Category:

Documents


7 download

DESCRIPTION

RPH Ikatan & Celupan

TRANSCRIPT

PEMBENTANGAN KUMPULAN 12

BIDANG: MEMBUAT CORAK DAN REKAANTAJUK:ALAS MEJA

TEKNIK: IKAT DAN CELUP(CORAK TIDAK TERANCANG)

NAMA AHLI:CIKGU FAIZAL

CIKGU SUHAIMIECIKGU ZAMZURI

CIKGU FUADCIKGU FAROKCIKGU FAIZ

CIKGU FADLICIKGU HISYAM

Matapelajaran: Pendidikan seni visual Kelas: 4 Gemilang Masa: 60 MinitBidang: Membuat corak dan Rekaan Tema dan Tajuk: Objek buatan manusia- Ikatan dan celupan Ikatan dan celupan-Alas Meja

STANDARD PEMBELAJARAN

2.1 Persepsi Estetik 2.1.1 Unsur seni 2.1.1.1 ,2.1.1.22.1.2 Prinsip rekaan 2.1.2.1 , 2.1.2.2

2.2 Aplikasi Seni2.2.1 Media 2.2.1.1 alatan 2.2.1.2 bahan2.2.2 Proses dan teknik2.2.2.1Ikatan dan celupan

2.3 Ekspresi Kreatif 2.3.1 2.3.2 2.3.3

2.4 Aprisiasi Seni 2.4.1 2.4.2

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat ikatan dan celupan.2. Menghasilkan alas meja dengan menggunakan teknik-teknik ikatan dan celupan.3. Membuat aprisiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

AKTIVITI PdP 1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab bersama murid mengenai bahasa seni visual.(EK1)2. Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik ikatan dan celupan.(EK4)3. Murid menghasilkan alas meja menggunakan teknik ikatan dan celupan.(EK1),(EK 2),(EK3)4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)

EMK Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1-EK 5) TMK dan Nilai murni

BAHAN BANTU BELAJAR

1.Contoh :Bahan bercetak (gambar,buku rujukan) komputer (internet), CD.

PENILAIAN PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat ikatan dan celupan berdasarkan empat Standard Kandungan.

REFLEKSI Pada akhir pengajaran- 35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang.

ALATAN DAN BAHAN

LANGKAH-LANGKAH MEMBUAT CORAK IKATAN DAN CELUPAN

1 2

3 4

5 6

7 8