rph abad ke-21
DESCRIPTION
rph abad 21TRANSCRIPT
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015TAIPKAN NAMA ANDA DI SI
HARTINI BINTI ISMAIL
MINGGU
HARI: TARIKH :
KELAS :
MASA
MATA PELAJARAN
Tajuk :
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)
Objektif Pembelajaran :
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.2.3.4.5.6.Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1.2.Bahan Bantu Belajar (BBB)1.2.3.Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)1.2.Elemen-elemen Abad ke-211.2.Peta Pemikiran1.2.Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran1.2.3.Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN :1.
HI’15
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 20152.
HARTINI BINTI ISMAIL
MINGGU
1 HARI: ISNIN TARIKH : 5.1.2015
KELAS : 5 AMANAH
MASA 9.30 - 10.30 pagi
MATA PELAJARAN MATEMATIK
Tajuk : NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)
1.3(i)
Objektif Pembelajaran : Pada akhir PdP, murid dapat :
Mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1. Perkenalkan maksud nombor genap dengan nombor ganjil dengan murid melakukan aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.
2. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor –nombor yang boleh dibahagi dengan 2, satu kumpulan nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila dibahagi dengan 2 berbaki. Bincangkan.
3. Edarkan bancian penduduk dalam modul matematik kssr tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil.
4. Murid bentangkan dapatan.Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1. Kreativiti dan inovasiBahan Bantu Belajar (BBB)1. Kad nomborTeknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)1. SempoaElemen-elemen Abad ke-211. Kemahiran komunikasi2. Belajar sepanjang hayatPeta Pemikiran1. Peta bulatan2. Peta titiPenilaian Pengajaran Dan Pembelajaran1. Tahap 4 – pemerhatian2. Tahap 4 – bertulisRefleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN : 25/301. 20 daripada 25 orang murid dapat menguasai objketif pembelajaran yang HI’15
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015ditetapkan pada hari ini.
2. 5 orang murid lagi diberi bimbingan secara individu dan diberi 5 latihan pemulihan.
HI’15