rph 3

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATAPELAJARAN MATEMATIK KELAS/MASA/BIL.MURID 3 Ceria/8.50-9.50/14 ORANG TEMA/TAJUK Tolak Dalam Lingkungan 10 000 STANDARD KANDUNGAN 1.1 Menolak berturut-turut 2 nombor dengan pelbagai strategi pengiraan STANDARD PEMBELAJARAN 1.1 (i) OBJEKTIF PENGAJARAN Di akhir pengajaran, murid dapat 1) Mempelbagaikan strategi pengiraan 2) Menolak dengan betul AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN : 1. PERSEDIAAN 1. Tulis nombor di papan hitam- murid sebut 2. IMAGINASI 1. Guru menunjukkan kad nombor kepada murid. 2. Tunjukkan beberapa kad nombor 3. Guru menunjukkan jalan pengiraan pada murid 4. Guru memberikan setiap murid kertas pengiraan 5. Guru melatih murid menggunakan jalan pengiraan yang di ajar 3. PERKEMBANGAN 1. Murid dibahagikan dalam kumpulan 2. Setiap kumpulan menulis soalan pada sekeping kertas 3. Kumpulan lain membaca jawapan untuk perbandingan 4. Ulang langkah 3 sehingga semua kumpulan selesai memberikan jawapan 4. TINDAKAN 1. Tanya murid secara lisan soalan yang ditulis di papan hitam. BBM Kad nombor, kertas pengiraan EMK Nilai murni- kerjasama PENILAIAN P&P Pada akhir pengajaran, murid dapat membaca dan menolak nombor dengan betul REFLEKSI Murid dapat menjawab soalan dengan baik. Semua bejalan lancar seperti yang dirancangkan Minggu : 2 Hari : Khamis Tarikh : 02.04.2015

Upload: haszmir-hassan

Post on 06-Feb-2016

220 views

Category:

Documents


0 download

DESCRIPTION

contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah contoh rph yang mudah

TRANSCRIPT

Page 1: rph 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATAPELAJARAN MATEMATIKKELAS/MASA/BIL.MURID 3 Ceria/8.50-9.50/14 ORANGTEMA/TAJUK Tolak Dalam Lingkungan 10 000STANDARD KANDUNGAN 1.1 Menolak berturut-turut 2 nombor dengan pelbagai strategi pengiraan

STANDARD PEMBELAJARAN 1.1 (i)

OBJEKTIF PENGAJARAN

Di akhir pengajaran, murid dapat

1) Mempelbagaikan strategi pengiraan2) Menolak dengan betul

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :

1. PERSEDIAAN 1. Tulis nombor di papan hitam- murid sebut

2. IMAGINASI

1. Guru menunjukkan kad nombor kepada murid.2. Tunjukkan beberapa kad nombor3. Guru menunjukkan jalan pengiraan pada murid4. Guru memberikan setiap murid kertas pengiraan5. Guru melatih murid menggunakan jalan pengiraan yang

di ajar

3. PERKEMBANGAN

1. Murid dibahagikan dalam kumpulan2. Setiap kumpulan menulis soalan pada sekeping kertas3. Kumpulan lain membaca jawapan untuk perbandingan4. Ulang langkah 3 sehingga semua kumpulan selesai

memberikan jawapan

4. TINDAKAN1. Tanya murid secara lisan soalan yang ditulis di papan

hitam.

BBM Kad nombor, kertas pengiraan

EMK Nilai murni- kerjasama

PENILAIAN P&PPada akhir pengajaran, murid dapat membaca dan menolak nombor dengan

betul

REFLEKSI Murid dapat menjawab soalan dengan baik. Semua bejalan lancar seperti

yang dirancangkan

Minggu : 2 Hari : Khamis Tarikh : 02.04.2015