rancanganpelajaranhariankssrpend.jasmanikpd3026.doc.docx

8
Rancangan Pelajaran Harian KSSR tahun 1 Sekolah : Sekolah Kebangsaan Telok Air Tawar Disiplin Ilmu : Pendidikan Jasmani Kelas : 1 Elit Jumlah Murid : 29 orang Tema/Tajuk : Konsep Pergerakan (kesedaran Ruang) Masa : 7.40pagi – 8.10pagi ( 30 minit) Tarikh : Standard Kandungan : 1.1 Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan. Standard Pembelajaran : 1.1.2 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang diri, ruang am dan batas ruang dalam pelbagai arah dan aras ruang yang berbeza. 2.1.2 Mengenalpasti ruang diri. 2.1.3 Mengenalpasti ruang am. 5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmani dan bersedia menerima cabaran. Objektif Pembelajaran : Pada akhir pembelajaran murid dapat : 1. Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan. Aktiviti : 1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik. 2. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik. 3. Berlari zig-zag 4. Pergerakan ke pelbagai arah. 5. Permainan kecil : Permainan Burung Dalam Sangkar. Elemen Merentas : 1. Kreativiti dan inovasi Kurikulum (EMK) Bahan Bantuan : Gelung, pundi kacang, radio, skital,cd lagu kanak-kanak dan kad gambar. Mengajar Petaksiran Berasaskan : Senarai semak. Sekolah (PBS) Refleksi :

Upload: mohamad-liza-mat-liza

Post on 03-Sep-2015

220 views

Category:

Documents


4 download

TRANSCRIPT

Rancangan Pelajaran Harian KSSR tahun 1

Sekolah: Sekolah Kebangsaan Telok Air Tawar

Disiplin Ilmu: Pendidikan Jasmani

Kelas: 1 Elit

Jumlah Murid: 29 orang

Tema/Tajuk: Konsep Pergerakan (kesedaran Ruang)

Masa: 7.40pagi 8.10pagi ( 30 minit)

Tarikh:

Standard Kandungan: 1.1 Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.

Standard Pembelajaran: 1.1.2 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran ruang diri, ruang am dan batas ruang dalam pelbagai arah dan aras ruang yang berbeza. 2.1.2 Mengenalpasti ruang diri. 2.1.3 Mengenalpasti ruang am. 5.2.1 Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam Pendidikan Jasmani dan bersedia menerima cabaran.

Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran murid dapat : 1. Melakukan aktiviti fizikal berpandukan konsep pergerakan.

Aktiviti: 1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik. 2. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik. 3. Berlari zig-zag 4. Pergerakan ke pelbagai arah. 5. Permainan kecil : Permainan Burung Dalam Sangkar.

Elemen Merentas : 1. Kreativiti dan inovasi Kurikulum (EMK)

Bahan Bantuan : Gelung, pundi kacang, radio, skital,cd lagu kanak-kanak dan kad gambar.Mengajar

Petaksiran Berasaskan : Senarai semak.Sekolah (PBS)

Refleksi:

MasaAktiviti/StrategiOrganisasiCatatan

Set Induksi.Memanaskan badan.( 5 minit )1. Bergerak dalam ruang besar sambil mendengar muzik: (a) Berjalan (b) berlari sambil membuat gaya motosikal (c) Bergerak seperti burung terbang,meniru suara burung semasa bergerak

Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1

Perkembangan ( 15 minit )

1. Bergerak dalam ruang kecil sambil mendengar muzik:

(a) Melakukan pergerakan seperti ulat bulu ke pelbagai arah dalam ruang kecil.

Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1

2. Berlari zig-zag : (a) Berlari dalm laluan zig-zag mengikut arah larian yang telah diarahkan.

Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1

3. Bergerak ke pelbagai arah :

(a) Duduk dekam di dalam gelung dan melompat di dalam gelung.

(b) Melompat keluar dan masuk mengikut bunyi yang didengari daripada alat perkusi.

(c) Ulang dengan pelbagai arah ke hadapan, belakang, sisi kiri dan sisi kanan.

Pentaksiran di buat pada borang lampiran 1

Penutup.Permainan Kecil ( 15 minit)

1. Permainan Burung Dalam Sangkar: (a) Murid berada di dalam gelung (sangkar) masing-masing.

(b) Guru member isyarat terbang. murid murid keluar dari sangkar dan terbang bebas.

(c) Guru akan member isyarat bilangan burung yang patut berada di dalam sangkar yang terhampir dengannya. Murid bergerak dan msuk ke dalam sangkar seperti yang diarahkan.

(d) Permainan diteruskan dan guru mengubah bilangan burung yang berada di dalam sangkar.

Penutup(refleksi)Menyejukkan badan.(5minit)1. Tarian mengikut lagu.

(a) Murid melakukan tarian mengikut lirik dan rentak lagu kanak-kanak.

(b) Murid menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti.XXXXX

X X X X X

X X X X X X

X X X X X X

O

X-murid

o-guru

SEKOLAH KEBANGSAAN TELOK AYER TAWAR LAMPIRAN 113050 BUTTERWORTH.

NAMA:_________________________________ KELAS:______________

SENARAI SEMAK : PERGERAKAN ASAS LOKOMOTOR

BILNAMABERJALANBERLARISKIPCONGKLANGGELONSORLOMPAT

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

SEKOLAH KEBANGSAAN TELOK AYER TAWAR Lampiran 213050 BUTTERWORTH.

NAMA GURU:_______________________________ KELAS:______________________

B1D1 : MELAKUKAKAN KEMAHIRAN PERGERAKAN ASAS YANG MUDAH.

BILNAMAB1D1E1

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

B bandD deskriptorE eviden