minggu 4 ( 29 jan 2015 )

2
RPH - Sains 2015 SK SG KAWI Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6 Tarikh : 29 Januari 2015 Hari : Khamis Masa : 1245 -1315 ( 30 minit ) Tema : Menyiasat Benda Hidup Tajuk : Interaksi antara benda hidup Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;- - Mengetahui kesan-kesan aktiviti manusia terhadap persekitaran Hasil Pembelajaran : - memberi contoh- contoh kemusnahan persekitaran yang disebabkan oleh manusia. - menerangkan bagaimana aktiviti-aktiviti manusia menyebabkan kemusnahan persekitaran - meramalkan apa yang akan berlaku kepada Bumi jika aktiviti- aktiviti manusia tidak dikawal Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : 1. Murid menonton tayangan video atau gambar tentang kemusnahan persekitaran yang disebabkan oleh aktiviti-aktiviti manusia, contoh: a) hakisan b) tanah runtuh c) banjir kilat d) pencemaran air, e) pencemaran udara. 2. Murid menonton tayangan video dan berbincang tentang aktiviti-aktiviti manusia yang menyebabkan kemusnahan persekitaran, contoh: a)pembalakan secara haram dan berleluasa, b)pemburuan secara haram dan berleluasa, c)pengurusan pembangunan yang tidak terancang. RPH/Hu Tiong Ann Minggu 4 Disemak

Upload: tiongann2535

Post on 17-Jan-2016

232 views

Category:

Documents


7 download

DESCRIPTION

sn6

TRANSCRIPT

Page 1: Minggu 4 ( 29 jan 2015 )

RPH - Sains 2015 SK SG KAWI

Mata Pelajaran / Tahun : Sains Tahun 6

Tarikh : 29 Januari 2015

Hari : Khamis

Masa : 1245 -1315 ( 30 minit )

Tema : Menyiasat Benda Hidup

Tajuk : Interaksi antara benda hidup

Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat ;-- Mengetahui kesan-kesan aktiviti manusia terhadap persekitaran

Hasil Pembelajaran : - memberi contoh- contoh kemusnahan persekitaran yang disebabkan oleh manusia.

- menerangkan bagaimana aktiviti-aktiviti manusia menyebabkan kemusnahan persekitaran

- meramalkan apa yang akan berlaku kepada Bumi jika aktiviti- aktiviti manusia tidak dikawal

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

1. Murid menonton tayangan video atau gambar tentang kemusnahan persekitaran yang disebabkan oleh aktiviti-aktiviti manusia, contoh:a) hakisanb) tanah runtuh c) banjir kilatd) pencemaran air,e) pencemaran udara.

2. Murid menonton tayangan video dan berbincang tentang aktiviti-aktiviti manusia yang menyebabkan kemusnahan persekitaran, contoh: a)pembalakan secara haram dan berleluasa,b)pemburuan secara haram dan berleluasa,c)pengurusan pembangunan yang tidak terancang.

3. Murid berbincang apa yang akan berlaku kepada Bumi jika aktiviti-aktiviti manusia yang menyebabkan kemusnahan persekitaran tidak dikawal.

4. Perbincangan dan latihan.

Kemahiran Proses Sains : memerhati, berkomunikasi, membuat inferens, meramal, kemahiran berfikir.

Refleksi :

RPH/Hu Tiong Ann Minggu 4 Disemak