april
DESCRIPTION
rph pj pkTRANSCRIPT
Hari / Tarikh : Isnin/4.4.2016 Minggu: 13Mata Pelajaran dan Kelas: Pendidikan Kesihatan/ Tahun 2
Tajuk/Bidang: Kesihatan Diri dan Reproduktif/ Kepentingan Makanan Dan Minuman Berkhasiat
Masa: 7.45 pagi – 8.15 pagiStandard Kandungan: 1.3 Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat
dan selamat.Standard Pembelajaran: 1.3.1 Memilih makanan dan minuman yang berkhasiat
pada setiap kali waktu makan. 1.3.3 Mengenalpasti jenis makanan dan minuman yang boleh menyebabkan berat badan berlebihan dan obesiti1.3.5 Mengamalkan tabiat makan dan minum yang sihat
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;1. Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat dan selamat.
Aktiviti Pembelajaran: 1. Murid melayari laman sesawang untuk mendapatkan maklumat lanjut mengenai makanan berkhasiat.
2. Nyatakan kepada murid supaya makan makanan seimbang dan sentiasa bersenam untuk elakkan obesiti.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Penilaian P&P :Pemerhatian, soal jawab.
EMK: Sangat peka kepada peluang.
Modul:m/s : 26
Nilai :Mengamal cara
Bahan Bantu Belajar: kad perkataan, gambarPenilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Refleksi: ………………/ ……….. orang murid dapat menguasai
objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
………………/ ……….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat/Kursus Program Sekolah Mengiringi Murid Aktiviti Luar Cuti Rehat / Cuti Sakit
Hari / Tarikh : Khamis/7.04.2016 Minggu: 13Mata Pelajaran dan Kelas: Pendidikan Jasmani Tahun 2Tajuk/Bidang: PERGERAKAN LOKOMOTOR/MELOMPAT SEBELAH KAKIMasa: 7.45 pagi – 8.45 pagiStandard Kandungan: 1.2.Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan lokomotor
asas dengan lakuan yang betul.2.2. Berkebolehan mengaplikasikan pengetahuan dalam melakukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.5.2.Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.
Standard Pembelajaran: 1.2.1. Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki (hopping)2.2.3. Menyetakan postur yang betul semasa melakukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.5.2.2. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti.
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;1. Berkebolehan melakukan kemahiran melompat sebelah kaki dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran: 1. Murid melompat sebelah kaki dalam kawasan yang ditetapkan .2. Murid melompat sebelah kaki dalam stesen yang ditetapkan.3. Permainan kecil Lari Arnab Lari.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
EMK: Kreatif & InovatifModul:m/s : 11 – 13
Bahan Bantu Belajar:Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:Refleksi:
………………/ ……….. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
………………/ ……….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat/Kursus Program Sekolah Mengiringi Murid Aktiviti Luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
Hari / Tarikh : Isnin/11.4.2016 Minggu: 14Mata Pelajaran dan Kelas: Pendidikan Kesihatan/ Tahun 2/12 orang
Tajuk/Bidang: Kesihatan Diri dan Reproduktif/ Kepentingan Makanan Dan Minuman Berkhasiat
Masa: 7.45 pagi – 8.15 pagiStandard Kandungan: 1.3 Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat
dan selamat.Standard Pembelajaran: 1.3.6 Menceritakan tabiat pengambilan makanan dan
minuman dalam kalangan ahli keluarga.Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
1. Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat dan selamat.
Aktiviti Pembelajaran: 1. Membincangkan hasil tugasan ( rekod amalan permakanan harian)
2. Bersoal jawab tentang pengambilan makanan dan minuman murid pada hari semalam.
3. Edarkan Lembaran Kerja 1Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Penilaian P&P :Pemerhatian, soal jawab.
EMK: Sangat peka kepada peluang.
Modul:m/s : 26
Nilai :Mengamal cara
Bahan Bantu Belajar: kad perkataan, gambarPenilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Refleksi: ………………/ ……….. orang murid dapat menguasai
objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
………………/ ……….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat/Kursus Program Sekolah Mengiringi Murid Aktiviti Luar Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Am
Hari / Tarikh : Isnin/18.4.2016 Minggu: 15Mata Pelajaran dan Kelas: Pendidikan Kesihatan/ Tahun 2/12 orang
Tajuk/Bidang: Kesihatan Diri dan Reproduktif/ Kepentingan Makanan Dan Minuman Berkhasiat
Masa: 7.45 pagi – 8.15 pagiStandard Kandungan: 1.3 Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat
dan selamat.Standard Pembelajaran: 1.3.6 Menceritakan tabiat pengambilan makanan dan
minuman dalam kalangan ahli keluarga.Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
1. Mengetahui dan mengamalkan pemakanan yang sihat dan selamat.
Aktiviti Pembelajaran: 4. Membincangkan hasil tugasan ( rekod amalan permakanan harian)
5. Bersoal jawab tentang pengambilan makanan dan minuman murid pada hari semalam.
6. Edarkan Lembaran Kerja 1Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
Penilaian P&P :Pemerhatian, soal jawab.
EMK: Sangat peka kepada peluang.
Modul:m/s : 26
Nilai :Mengamal cara
Bahan Bantu Belajar: kad perkataan, gambarPenilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Refleksi: ………………/ ……….. orang murid dapat menguasai
objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan.
………………/ ……….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat/Kursus Program Sekolah Mengiringi Murid Aktiviti Luar Cuti Rehat / Cuti Sakit Cuti Bencana / Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Am