rph masteri 1
Post on 11-Nov-2015
328 Views
Preview:
DESCRIPTION
TRANSCRIPT
Mata pelajaran:Bahasa Malaysia
Kelas:Tahun 2 Meranti
Hari:Jumaat
Tarikh:10 April 2015
Masa:Jam 4.30 hingga jam 5.30 (30 minit)
Bilangan murid:28 orang
Tema:Semangat Perpaduan
Tajuk:Jiran Sepakat
Objektif pembelajaran:1. Menerangkan maklumat yang tersurat dan tersira tentang sesuatu kejadian dalam gambar.2. Membaca teks dengan sebutan dan intonasi yang betul dan memahami isinya.
Hasil pembelajaran:Pada akhir sesi pembelajaran ini, murid dapat;
1. Mengisi tempat kosong dengan kata tanya yang sesuai.
Konsep/prinsip/hukum/teori:Tatabahasa:Kata tanyarBahan, peralatan dan bahan sumber:LCD, slaid gambar banjir
Pengetahuan sedia ada:Murid telah mengetahui dan mendengar tentang banjir melalui ibubapa , tv dan suratkhabar.
FasaIsi KandunganAktiviti Pengajaran dan PembelajaranNota
Aktiviti GuruAktiviti Murid
SET INDUKSI
Permulaan/Mencungkil idea(3 minit)
Bercerita tentang isu-isu banjir.Hujan yang turun lebatGuru menayangkan slaid-slaid gambar tentang banjir di Malaysia dan Negara lain.
Guru mengaitkan aktiviti tadi dengan isi pelajaran hari ini
Murid menginterprestasikan slaid-slaid gambar menggunakan Kata Tanya yang betul.
Strategi/Teknik:Pembelajaran kontekstual.
LANGKAH 1( 5 minit )
Menyatakan objektif pembelajaran dan pengenalan kepada gambar.
Menggunakan teknik penyoalan untuk meransang minat murid memberi tumpuan pada pengajaran.
Menstruktur/ Menstruktur semula
( minit)Slide
Bacaan mekanis
Bersoal jawab
Guru menayangkan slaid banjir.
Guru meminta murid melihat gambar.
Guru meminta semua murid memikirkan soalan apa yang hendak di tanya.
Guru membuat penilaian.
Guru memberi contoh Kata Tanya.
Guru mengemukakan beberapa contoh ayat tanya.
Soalan berdasarkan slide yang di tayangkangkan.
Murid memerhati slaid yang ditayangkan.
Murid melihat slide secara senyap.
Semua murid bertanya soalan.
Beberapa murid membaca soalan yang ditayangkan.
Murid menjawab soalan yang dikemukakan secara lisan.
Sumber pengajaran: slaid PP
Strategi/Teknik:Aktiviti pembelajaran masteri
Strategi:Penyoalan keseluruhan kelas
Refleksi/Penutup(. min)Rumusan
Guru menayangkan slaid keharmonian alam.
Murid menyanyikan lagu Hijau.Murid membuat kesimpulan pelajaran dengan menyatakan idea utama serta mengaitkannya dengan idea asal dengan bimbingan guru.
Strategi:Perbincangan kumpulan
Sumber pengajaran: slaid
top related