11.2. 2015

1
Tarikh Kelas Murid Waktu : 8.15 9.15 pagi Tempoh : 60 minit Matapelajaran : Bahasa Malaysia Tema Tajuk : Keluarga :Kasih Ibu Standard Kandungan : 3.2 Standard pembelajaran : 3.2.1 Linus : Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: 1. Menulis huruf kecil dan huruf besar dengan betul 2. Membaca huruf dengan betul EMK Ilmu : P. Moral/PK Nilai : Kasih Sayang KBT:1.KB:mengecam 2.BCB: mengingat Sistem Bahasa Morfologi : suku kata terbuka Sintaksis : Tatabahasa : ABM : Buku teks/lembaran kerja/kad imbasan Penilaian Murid dapat menulis huruf kecil dengan betul Aktiviti Set induksi Murid menyanyi lagu abc dengan bimbingan guru. Guru memperkenalkan pembelajaran pada hari ini iaitu huruf kecil dan huruf besar Langkah 1 Guru menunjukkan kad imbasan kepada murid. Murid membaca huruf tersebut dengan betul. Langkah 2 Guru meminta murid untuk membanding beza huruf kecil dan huruf besar. Guru membimbing murid. Langkah 3 Murid menulis huruf kecil dan huruf besar di dalam buku tulis. Penutup Guru mereflek kembali pembelajaran dengan bersoal jawab dengan murid. Refleksi SEKOLAH KEBANGSAAN BATU 10, SIBU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Upload: muel-phine

Post on 25-Dec-2015

225 views

Category:

Documents


6 download

DESCRIPTION

J

TRANSCRIPT

Page 1: 11.2. 2015

Tarikh :11/2/2015 Hari : Rabu

Kelas : 1 Inovatif Bilangan Murid

: 42 orang

Waktu : 8.15 – 9.15 pagi Tempoh : 60 minit

Matapelajaran : Bahasa Malaysia TemaTajuk

: Keluarga:Kasih Ibu

StandardKandungan

: 3.2

Standard pembelajaran

: 3.2.1

Linus :

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:1. Menulis huruf kecil dan huruf besar dengan betul2. Membaca huruf dengan betul

EMK Ilmu : P. Moral/PKNilai : Kasih SayangKBT:1.KB:mengecam 2.BCB: mengingat

Sistem Bahasa

Morfologi : suku kata terbukaSintaksis :Tatabahasa :

ABM : Buku teks/lembaran kerja/kad imbasan

Penilaian Murid dapat menulis huruf kecil dengan betul

Akt

ivit

i

Set induksi Murid menyanyi lagu ‘abc’ dengan bimbingan guru. Guru memperkenalkan pembelajaran pada hari ini iaitu huruf kecil dan huruf besar

Langkah 1 Guru menunjukkan kad imbasan kepada murid. Murid membaca huruf tersebut dengan betul.

Langkah 2 Guru meminta murid untuk membanding beza huruf kecil dan huruf besar. Guru membimbing murid.

Langkah 3 Murid menulis huruf kecil dan huruf besar di dalam buku tulis.Penutup Guru mereflek kembali pembelajaran dengan bersoal jawab dengan murid.

Refleksi

SEKOLAH KEBANGSAAN BATU 10, SIBU RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN