rph assemblaj psv tahun4

9
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4 NEGERI: SELANGOR NAMA KUMPULAN: ASSEMBLAJ (13) 1. EN. ZAIDI B. YUSAK 2. PN. RAHAMAH BT BABA 3. PN. SURMALIAH BT PAKIH 4. PN. SITI NORBAYA BT ISMAIL

Upload: share-with-me

Post on 25-Jun-2015

1.721 views

Category:

Documents


5 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rph assemblaj psv tahun4

MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUALTAHUN : 4

NEGERI: SELANGOR

NAMA KUMPULAN: ASSEMBLAJ (13)

1. EN. ZAIDI B. YUSAK2. PN. RAHAMAH BT BABA

3. PN. SURMALIAH BT PAKIH4. PN. SITI NORBAYA BT ISMAIL

Page 2: Rph assemblaj psv tahun4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 3: Rph assemblaj psv tahun4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cerdas

Bidang : Membuat Robot – Teknik Assemblaj Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia - Robot

3.1 PERSEPSI ESTETIK3.1.1 Unsur seni3.1.1.13.1.1.23.1.2Prinsip rekaan3.1.3.13.1.2.2

3.2APLIKASI SENI3.2.1 Media3.2.1.13.2.1.23.2.2Teknik &Proses3.2.2.1

3.3EKSPRESI KREATIF3.3.13.3.23.3.3

3.4ASPRESIASI SENI3.4.13.4.23.4.3

I

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat assemblaj.2. Menghasilkan robot dengan menggunakan teknik assemblaj.3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan(EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan nilai murni

PENILAIAN PdP : 1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat assemblaj berdasarkan empat

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

.Contoh: Hasil karya guru, bahan bercetak (Buku rujukan) Komputer (Internet), CD

1. Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual. (EK 1)2. Guru menunjukkan cara menghasilkan robot dengan mengaplikasikan teknik assemblaj. (EK 2)3. Murid menghasilkan robot menggunakan teknik assemblaj. (EK3) (EK4)4. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)

Page 4: Rph assemblaj psv tahun4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU

2 STANDARD KANDUNGAN

Page 5: Rph assemblaj psv tahun4

P

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 30 minitKelas : 4 Cerdas

Bidang Membuat Robot- Teknik Assemblaj Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Robot

3.1PERSEPSI ESTETIK3.1.1 Unsur seni3.1.1.13.1.1.23.1.2 Prinsip rekaan3.1.2.13.1.2.2

3.2 APLIKASI SENI3.2.1 Media3.2.1.13.2.1.23.2.2 Teknik & Proses3.2.2.1

suhgs11111111Cc

I

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual. (EK1)2. Guru menunjuk cara menghasilkan robot dengan mengaplikasikan teknik assemblaj.(EK2)3. Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses assemblaj..(EK2,EK3)

1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat assemblaj berdasarkan dua Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3)

Pada akhir pembelajaran murid dapat:1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat assemblaj.2. Menghasilkan robot dengan menggunakan teknik assemblaj.

Kotak, penutup tarmos, tisu. gam, getah kaki kerusi, penutup botol ubat,butang baju melayu, kakifrem,

Page 6: Rph assemblaj psv tahun4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 22 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 7: Rph assemblaj psv tahun4

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 30 minitKelas : 4 Cerdas

Bidang Membuat robot-Teknik Assemblaj Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Robot

3.3 EKSPRESI KREATIF3.3.13.3.23.3.3

3.4 APRESIASI SENI3.4.13.4.23.4.3

I

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat,1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat assemblaj2. Menghasilkan robot dengan menggunakan teknik assemblaj.3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.

1. Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas.(EK1)2. Murid memulakan aktiviti proses penghasilan robot.(EK2)3. Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)

1.Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1,EK2 dan EK5) TMK dan nilai murni.

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat assemblaj berdasrkan empat standard kandungan

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

Tisu, penutup tarmos, gam, super glu, butang baju melayu, kaki frem.

Page 8: Rph assemblaj psv tahun4

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

1

4 5 6

2 3

Page 9: Rph assemblaj psv tahun4

SEKIAN TERIMA KASIH