pecahan

4
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK. PERINGKAT DAERAH KERIAN. HARI : KELAS : MASA : PERKARA IMPAK / CATATAN Tajuk : PECAHAN Standard Pembelajaran : i) 6.1 (iii) (iv) Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat : ii) Menamakan pecahan wajar yang pengangkanya hingga 9 dan penyebutnya 10. iii) Melorek gambarajah mengikut pecahan yang diberi. Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran : i. Persediaan- Murid membuat pemerhatian terhadap kek yang telah dipotong kepada beberapa bahagian. ii. Imaginasi- Tunjukkan sebiji oren. Bahagikan oren tersebut kepada 4 bahagian. Tanya murid berapa bahagian oren yang telah diambil.oleh rakan sekelas. iii. Perkembangan- EMK : kreativiti BBM : kek, oren, kertas lipatan, lembaran kerja Refleksi : 33/35 murid mencapai objektif pembelajaran. Murid yang belum menguasai dibimbing melalui aktiviti pengukuhan.

Upload: pooraman

Post on 28-May-2015

881 views

Category:

Documents


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: Pecahan

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR MATA PELAJARAN MATEMATIK.PERINGKAT DAERAH KERIAN.

HARI :KELAS :MASA :

PERKARA IMPAK / CATATAN

Tajuk : PECAHAN

Standard Pembelajaran :i) 6.1 (iii) (iv)

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat :

ii) Menamakan pecahan wajar yang pengangkanya hingga 9 dan penyebutnya 10.

iii) Melorek gambarajah mengikut pecahan yang diberi.

Aktiviti Pengajaran dan pembelajaran :

i. Persediaan- Murid membuat pemerhatian terhadap

kek

yang telah dipotong kepada beberapa

bahagian.

ii. Imaginasi- Tunjukkan sebiji oren. Bahagikan oren

tersebut kepada 4 bahagian. Tanya murid berapa

bahagian oren yang telah diambil.oleh rakan

sekelas.

iii. Perkembangan-

a) Murid membuat lipatan dan melorekkan satu

bahagian daripada lipatan yang dibuat dan

menamakan pecahan wajar.

b) Murid menamakan pecahan wajar mengikut

gambar yang ditunjukkan oleh guru.

iv. Tindakan- a) Edarkan lembaran kerja

EMK : kreativiti

BBM : kek, oren, kertas lipatan, lembaran kerja

Refleksi :

33/35 murid mencapai objektif pembelajaran. Murid yang belum menguasai dibimbing melalui aktiviti pengukuhan.

Page 2: Pecahan

b) Bincangkan hasil kerja murid.

Penilaian P&P : Rujuk lembaran kerja.

Page 3: Pecahan